تولید کننده محتوا کیست؟

یافتن محتوا علت شروع جستجو در اغلب موارد است.

اولین چیزی که در هر تبلیغات آنلاین یا صفحه وب سایت هر کسب و کاری می بینید چه چیزی است؟ مطمئنا پاسخ محتواست، اینطور نیست؟

به عنوان یک کسب و کار بسیار مهم است که بر روی تولید محتوا در فضای دیجیتال فعالیت کنید. هر چیزی که یک کاربر در پلتفرم های آنلاین می بیند، این قدرت را دارد که آنها را به سمت خود جذب کند. در واقع محتوا باعث می شود کاربر از صفحه کسب و کار شما در پلتفرم های آنلاین مانند وب سایت شما بازدید کند و حتی به یکی از وفادارترین مشتریان شما تبدیل شود.

خواه محتوا به شکل تبلیغ باشد یا پستی در یک شبکه اجتماعی، این قدرت را دارد که بازدیدکنندگان را به سوی خود جذب کند. محتوایی که برای بازدیدکنندگان به نمایش می گذارید، اولین تاثیر را بر مشتری می گذارند و همه ما میدانیم که اولین برداشت کاربران، همیشه باید بهترین باشد.

به عنوان مثال، کسب‌وکارهای زیادی در رسانه‌های اجتماعی فعال هستند و هریک از آنها به واسطه انواع محتوایی که تولید می کنند به تعامل با کاربران می پردازند.

شما به عنوان یک کاربر به محتوای آنها توجه می کنید و اگر آن محتوا برایتان جالب بود، احتمالا بر روی تصاویر یا لینک های آنها کلیک می کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن برند کسب کنید. این کنجکاوی که محتوا در کاربران می تواند ایجاد کند، برای شما به عنوان یک کارآفرین، بسیار سودآور است.

به همین دلیل توجه به محتوا در هنگام برنامه ریزی برای استراتژی های بازاریابی کسب و کارتان بسیار مهم است.

تولید کننده محتوا کیست؟ (یا چیست)

تولید کننده محتوا فردیست که محتوای جذاب و الهام بخش برای بینندگان ایجاد میکند. محتوایی که این فرد ایجاد می کند میتواند آموزشی یا سرگرم کننده باشد، به گونه ای که توجه هر بیننده ای را به خود جلب کرده و آنها را به سمت برندتان سوق دهد، حتی اگر کاربران تاکنون نام برند هم به گوششان نخورده باشد. این سوق دادن میتواند به سمت شبکه اجتماعی، وب سایت یا هر پلتفرم دیگری باشد که در محتوا برنامه ریزی شده باشد.

یک ایده خوب در تولید محتوا می تواند تأثیر مثبتی بر مخاطبان داشته باشد، برای برند شما سرنخ (Lead) ایجاد کند و مشتریان بیشتری را از طریق محتوای نمایش داده شده جذب کند. روشی که تولید کنندگان محتوا از ایده های خود برای ایجاد تصمیم در خرید یک کاربر استفاده می کنند قابل ستایش است.

محتوا صرفا شامل مسائل آموزشی نیست، بلکه می تواند موجب سرگرم شدن کاربران شده و لبخندی بر روی لبان آنها ایجاد کند.

داشتن یک تولید کننده محتوای خوب در تیم کسب و کار شما بسیار مهم است، چرا که آنها می توانند مهمترین منابع انسانی شما تلقی شوند. در واقع این تولید کنندگان محتوا هستند که به واسطه محتوایی که تولید می کنند، باعث جذاب شدن برند شما می شوند.

آنها محصول شما را به موضوعات جذاب مرتبط کرده و احساسات کاربران را در کمپین های تبلیغاتی بر می انگیزند. در واقع همین برانگیختن احساسات کاربران هست که باعث ارتباط کاربر با برندتان می شود.

چه کسی بهتر از یک تولید کننده محتوای خلاق می تواند این کار را انجام دهد؟ و دقیقاً به همین دلیل است که ما به تولیدکنندگان محتوای الهام‌بخش بیشتری نیاز داریم تا تغییرات مثبتی در جهان ایجاد کنند.

انواع مختلف محتوا

محتوا در فرمت های مختلفی در اینترنت دیده می شود. رایج ترین انواع محتوا متن ها و ویدئو ها هستند که با یک جستجوی ساده به آنها می رسید. اخبار، پست های اینستاگرام، بلاگ، meme ها و تقریبا هر چیزی که به صورت آنلاین مشاهده می کنید، می توانند در دسته محتوا قرار گیرند.

انواع محتوا

نحوه بازاریابی محصولات و نوع محتوایی که می خواهید برای آنها ایجاد کنید کاملاً به ایده تولید کننده محتوا و همینطور مخاطب هدفی بستگی دارد که شما به عنوان یک کسب و کار قصد هدف گرفتن آنها را دارید.

از آنجایی که امروزه انواع مختلف محتوا در پلتفرم های مختلف وجود دارد، توصیه می‌شود روی نوع محتوایی کار کنید که بیشترین سود را برای شما به همراه داشته و همچنین شما نیز در تولید آن راحت‌تر هستید.

به عنوان مثال، برخی از کسب و کارها ممکن است فقط بر روی محتوای متنی وبلاگ خود تمرکز کنند زیرا اکثر مخاطبین هدف آنها، اهل خواندن هستند. اما چه چیزی بیشتر از یک مقاله یا وبلاگ زیبا می تواند خواننده را جذب کند؟ احتمالا پاسخ ویدئو است.

امروزه چون انواع مختلف محتوا در دسترس است، نمیتوانید یک نوع خاص محتوا را برای کسب و کار خود نامناسب بدانید، در حقیقت تمرکز شما بهتر است بر روی نوع محتوایی باشد که با استراتژی های بازاریابی شما همسوتر است.

در ادامه به بحث درباره تولید محتوا و نکات مرتبط با آن در پلتفرم های مختلف پرداخته ایم.

1. محتوا برای شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی در جهت شبکه سازی بین افراد مورد استفاده قرار میگیرند. این پلتفرم ها بستری برای میلیون ها کاربری هستند که هفت روز هفته و 24 ساعته در آن آنلاین هستند. این بستر فرصتی برای تولید کنندگان محتوا ایجاد می کند تا با ساخت و انتشار محتوای جذاب، با کاربران آنلاین این گونه شبکه های ارتباط برقرار کنند.

در حالی که این احتمال وجود دارد که مخاطبان هدف شما از قبل شما را در این رسانه ها دنبال می کنند، اکنون این مسئولیت شماست که با تولید محتوای جذاب، این دنبال کنندگان را به مشتری تبدیل کند.

با تولید پست های جذاب همراه با تصاویر و ویدئو ها می توانید مخاطبین هدف خود را به مشتری برای کسب و کار خود تبدیل کنید. همچنین میتوانید لینک های صفحات سایت خود از جمله بلاگ های تولید شده را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا از این طریق برای وب سایت خود ترافیک کسب کنید.

با استفاده از شبکه اجتماعی فیسبوک می توانید در انجمن های مرتبط فعالیت کنید و با تولید پرسشنامه و ترغیب کاربران به اشتراک گذاری، به تعامل کاربران با برند خود بپردازید.

برای اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو، اینستاگرام یکی از بهترین گزینه هاست. اگر محتوای تصویری شما از نظر بصری برای مخاطبان جذاب باشد، می توانید آن را در اینستاگرام به همراه یک کپشن پست کنید. همچنین با قرار دادن هشتگ در متن کپشن می توانید به مخاطبین بیشتری دسترسی پیدا کنید.

محتوای دیجیتالی شما در صورتی که در قالب ویدئو منتشر شوند، میتوانند توسط طیف وسیعی از مخاطبین دوست داشتنی تر باشند.

کسب و کار ها می توانند محتوای ویدئویی شان را در یوتیوب منتشر کنند. کاربران یوتیوب می توانند ویدئوهای منتشر شده را لایک کرده و یا در سایر پلتفرم ها به اشتراک بگذارند.

شبکه اجتماعی توئیتر نیز بهشت محتواهای کوتاه است. محتوای متنی که در این شبکه توئیت نامیده میشود، توسط دیگران کاربران می توانند بازنشر (re-tweet) شوند.

2. محتوا برای وب سایت

وب سایت شما فضای مجازی است که مشتریان بالقوه برند میتوانند از آن بازدید کنند. برای ترغیب کاربران به استفاده از خدمات و محصولات شما، محتوایی که در وب سایت درج می کنید باید جذابیت بالایی داشته باشند.

در محتوای منتشر شده در وب سایت می توانید از کلمات کلیدی برای جذب مخاطبین استفاده کرده و محتوا را حول آن کلمه کلیدی تولید نمایید.

محتوای موجود در وب سایت شما اساساً مشتری را در مورد آنچه که برند شما ارائه می دهد و اینکه محصول شما چه سودی برای آنها به عنوان یک کاربر دارد، آگاه می کند. از آنجایی که وب سایت شما کاملاً متفاوت از وبلاگ های شما خواهد بود، بهتر است مطمئن شوید که نوشته های شما به اندازه کافی غنی از اطلاعات هستند تا موجب شود مخاطب در نگاه اول برند شما را درک کند.

تجربه استفاده از وب سایت را باید تا آنجا که ممکن است در سطح ساده ای نگه دارید. اگر محتوای تولید شده گیج کننده بوده و کاربر هم نتواند در زمان معقولی به اطلاعات مورد نظر خود دست یابد، احتمالا آنها را از دست خواهید داد. برای رسیدن به این هدف باید از تولید کنندگان با تجربه محتوا استفاده کنید و محتوایی تولید کنید که پتانسیل تبدیل کاربر به مشتری را داشته باشد.

3. محتوا برای بلاگ

وبلاگ می تواند منبع عظیمی از Lead برای برند شما باشد. وبلاگ به شما کمک می کند تا کاربران جدید را به سمت برند خود هدایت کنید.

هدف از نوشتن بلاگ ارائه اطلاعات در زمینه موضوعاتی است که به محصولات و خدمات شما مرتبط هستند. بدین وسیله می توانید با طیف بزرگی از کاربران در ارتباط باشید.

وبلاگ ها به کاربران کمک می کنند تا نحوه انجام کارها را دریابند، مزایا و معایب محصولات مورد نظرشان را درک کنند و برای پرسش های خود پاسخ هایی دریافت کنند. تولید محتوای جذاب و مفید در وبلاگ می تواند مخاطبین زیادی را جذب کند و این همان کاریست که یک تولید کننده محتوای خوب از پس آن بر می آید.

چگونه یک تولید کننده محتوا شویم؟

اگر تصور می کنید که می توانید محتوای خوبی برای کسب و کار تولید کرده و ایده های نابی برای تولید محتوا دارید، ما اینجا هستیم تا در ادامه به مهترین نکات در این باره اشاره کنیم.

1. شناخت مخاطبین هدف

یک تولید کننده محتوا برای جذب مخاطبانی که از صفحات وب سایت یا شبکه های اجتماعی یک برند بازدید می کنند، محتوا ایجاد می کند.

قبل از اقدام به تولید محتوا باید از مخاطبین محتوای خود شناخت کافی داشته باشید. شاید از محصول و استراتژی خود شناخت خوبی داشته باشید، اما در صورت عدم هدف گذاری صحیح مخاطبین، کلیه فرایند تولید محتوا جز اتلاف سرمایه دستاوردی به همراه نخواهد داشت.

برای استفاده از روش #R3MAT در بازاریابی برای کسب و کار خود، بسیار مهم است که ابتدا مخاطب هدف خود را بشناسید. شما به عنوان تولید کننده محتوا باید مخاطبان خود را به خوبی بشناسید تا بتوانید پیام مناسب را در زمان مناسب به افراد مناسب منتقل کنید. در این زمان است که می توانید بازاریابی موثری برای محصول خود داشته باشید.

اگر محتوای شما گروه سنی، قومیت یا طبقه نادرستی را هدف قرار دهد، نمی توانید خریداران بالقوه را جذب کنید. کار یک تولید کننده محتوا فقط به ارائه ایده محدود نمی شود، بلکه قبل از آن، او باید بداند که مخاطبان محتوا چه تیپ افرادی هستند و این محتوا چگونه می تواند بر تصمیمات خرید آنها تأثیرگذار باشد.

پس از شناخت مخاطبان، باید محتوا را با فرمتی طراحی کنید که مخاطب هدف شما را جذب کند. این فرمت می تواند یک بلاگ متنی، ویدیو، ارائه یا چیزی جذاب از نظر گرافیکی باشد. در واقع با استفاده خلاقیت خود نیاز مخاطبان را در ذهن خود ترسیم کرده و سپس به کمک خلاقیت باید محتوای تاثیر گذار را تولید کنید.

تولید کننده محتوا بودن به این معنی است که می توانید محتوا را در تمام فرمت های موجود ایجاد کنید و همچنان خروجی شگفت انگیزی داشته باشید. اما اگر در فرمت به خصوصی از محتوا مهارت دارید، بهتر است که بیشتر زمان خود را روی همان نوع بگذارید.

2. تولید محتوای جامع

حال که مخاطبین هدف خود را شناختید، باید مطمئن شوید که محتوای شما در هر مرحله از تعامل کاربر با برند شما، می تواند به نیاز آنها پاسخگو باشد.

طبق آمارها یک مشتری بالقوه قبل از اینکه در نهایت محصولی را خریداری کند، 7 بار با آن برند تعامل برقرار می کند. برای اینکه این 7 مرحله تعامل برای کسب و کارتان پربارتر باشد، باید بر روی جلب توجه کاربران در هر مرحله توجه کنید.

محتوای تولید شده باید برای مخاطبان جذاب باشد و کنجکاوی آنها برای کسب اطلاعات بیشتر را برانگیزد. در عین حال باید اطلاعات کافی از کسب و کار شما را به آنها منتقل کند.

محتوای جذابی که برای مخاطب سرگرم کننده تر به نظر می رسد، شانس بیشتری برای رساندن آنها به سطح بعدی تعامل دارد. تمرکز تولید کننده محتوا باید بر روی این موضوع باشد که چگونه محتوای آنها می تواند خریدار بالقوه را به یک خریدار وفادار تبدیل کند. محتوایی که در مراحل مختلف ایجاد می‌کنید باید در تناسب با یکدیگر بوده و در هر مرحله آنها را به سمت خرید جذب کند.

به عنوان مثال اگر خریدار بالقوه ای که اصلا از وجود برند شما باخبر نیست، ابتدا به دنبال یافتن پاسخی برای پرسش های قبل از خرید خود است، شما هم باید در گام اول ابهامات او را رفع کرده و به سوالات او پاسخ دهید. در چنین شرایطی تولید محتوا در قالب یک وبلاگ ممکن است به آنها کمک کند تا از این مرحله عبور کنند و آنها را به مرحله بعدی هدایت کند.

3. استفاده از تبلیغات برای ارتقای محتوا

استراتژی بازاریابی دیجیتال در هنگام تولید محتوا برای یک کسب و کار، تولید محتوای زیاد با کیفیت متوسط ​​نیست، بلکه هدف اصلی ایجاد محتوای با کیفیت بالا است، حتی اگر تعداد آن کم باشد. بنابراین به جای تاکید بر کمیت محتوای خود، بر کیفیت محتوای خود تمرکز کنید.

پس از تولید محتوای با کیفیت، بهتر است با توجه به بودجه خود مقداری روی بازاریابی محتوای با کیفیتی که ایجاد کرده اید، سرمایه گذاری کنید.

تقریبا همه رسانه‌های اجتماعی دارای ابزارهای تبلیغاتی هستند که می‌توان از آنها برای دستیابی به مخاطبان گسترده‌تری استفاده کرد. این ابزارها دقیقاً همان چیزی هستند که شما به عنوان یک کارآفرین برای نمایش محتوای خود به مخاطبان خود و جذب آنها برای بازدید از صفحه شما و در نهایت خرید از شما نیاز دارید.

4. دنبال کردن نقاط قوت و ضعف

شما نمیتوانید بدون توجه به نتایج کسب شده، یک طرفه فقط به کار سخت ادامه داده و محتوا تولید کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که محتوایی را با تمرکز بر روی مخاطبان ایجاد کرده اید و به آنها پیام درستی منتقل می کنید، اما شاید زمان ارائه محتوا به آنها مناسب نباشد.

بدون چک کردن نتایج به دست آمده از تولید محتوا، یک اشتباه را بدون توجه به آسیب های مخرب آن بر روی کسب و کار خود، به طور مداوم تکرار می کنید. به همین دلیل بررسی نقاط ضعف و قدرت فرایند تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما باید از پاسخی که پس از انتشار محتوا دریافت می کنید، آگاهی داشته باشید. شما باید به سوابق فروش خود نگاه کنید که آیا فروش پس از تولید نوع خاصی از محتوایی که ایجاد کرده اید افزایش یافته است یا خیر. امروزه جمع آوری دیتا با استفاده از پلتفرم های آنالیز داده بسیار ساده است.

این داده ها می توانند بهترین منبع برای ارزیابی عملکرد محتوا باشند. بررسی معیارهایی همچون تعداد بازدید صفحات، تعداد بازدیدهای به دست آمده از نتایج جستجو و درصد افرادی که پس از بازدید، اقدام به خرید از شما کرده اند، منابع داده خوبی برای تولید کنند گان محتوا هستند.

این داده ها به شما کمک می کنند تا از حداکثر بهره وری را از فعالیت های خود کسب کنید. در نهایت شما میتوانید با آنالیز مجدد فرایند تولید محتوا و ایجاد تغییرات مثبت در آن، حداکثر سوداوری را برای برند خود ایجاد کنید.

با شناسایی اشتباهات خود از تکرار آنها جلوگیری کرده و با حرکت به سمت رشد بیشتر موفقیت های بزرگتری را برای خود ایجاد خواهید کرد.

جمع بندی

تولید محتوا مسئولیت بزرگیست، چرا که کسب و کار شما بر روی محتوایی که تولید می کنید بنا می شود. اگر میخواهید در کسب و کار خود بهترین باشید، محتوای شما هم باید بهترین باشد.

با اینکه فشار زیادی بر روی تولید کنندگان محتوا وجود دارد، اما با این وجود آنها باید بدانند که برای تولید یک محتوای خوب باید کاربران را بیشتر بررسی کرده و متوجه علایقشان شوند. اطلاعات به دست آمده از این بررسی موجب تولید محتوای بهتر خواهد شد.

طبق گفته Marcus Sheridan محتوای خوب بهترین ابزار فروش در دنیاست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *