انواع محتوا، 103 نوع مختلف محتوای دیجیتال

افراد بسیاری علاقه مند به راه اندازی یک بلاگ هستند، اما در انتخاب نوع محتوا نمی توانند درست تصمیم گیری کنند. برخی از آنها تصمیم به تولید انواع مختلفی از محتوا میگیرند اما نمیدانند کدام نوع را در نهایت انتخاب کنند.روزانه ما با انواع مختلفی از محتوا مواجه میشویم که همه شان طرفداران مخصوص به خود را دارند. هر فردی هم نمی تواند با تمام انواع مختلف محتوا ارتباط برقرار کند. همچنین انواع جدید محتوا هم هر روز به مخاطبین معرفی می شوند.

با این اوصاف چطور تصمیم میگیرید که کدام نوع محتوا مناسب شماست؟ در این مطلب ما لیستی از حداقل 100 نوع محتوا مختلف را گردآوری کرده ایم تا شما در انتخاب خود آگاهانه تر عمل کنید.

در ابتدای کار بدانید که ما محتوای دیجیتال یا الکترونیکی را به سه دسته زیر تقسیم بندی کرده ایم:

  • محتوای متنی
  • محتوای مالتی مدیا
  • دیگر انواع محتوا

محتوای متنی نیاز به صدا یا تصویر ندارد. تنها کلمات هستند که باید با علاقه و دانش در کنار هم قرار بگیرند تا محتوا شکل بگیرد. محتواهای زیادی را با استفاده متن می توان ایجاد نمود و همچنین مخاطبین این نوع محتوا هم بسیار زیاد هستند.

محتوای مالتی مدیا ترکیبی از عناصر مختلف مانند صدا، تصویر و ویدئو است. این نوع محتوا نسبت به نوع متنی در گروه بزرگتری قرار دارد.

در ادامه به انواع محتوایی که در بلاگ خود می توانید منتشر کنید، نگاهی می اندازیم.

محتوای متنی

1. بلاگ پست

بلاگ پست ها محتوای متنی هستند که به صورت مستمری می توانید اقدام به تولید آنها کنید. بلاگ پست ها امکان بیان نظراتتان در هر زمینه ای را فراهم می کنند. داشتن برنامه ای مدون برای این نوع محتوا گزینه ایست که به همه پیشنهاد می شود.

2. مطلب

مطالب هم محتوای متنی هستند که می توانند با هدف بیان اخبار، اطلاعیه ها و دیگر انواع محتوا منتشر شوند. از این نوع مطالب می توانید برای ایجاد یک مجله دیجیتال در وب سایت استفاده کنید.

3. راهنما

اغلب محتوای متنیست که راهکارهایی برای نحوه انجام کاری بیان می کند. با استفاده از این نوع محتوا می توانید به کاربرانتان کمک کنید تا چگونه از عهده کارهای مختلف برامده یا چگونه اقدام به ساخت چیزی همچون نرم افزار کنند. تولید این راهنما ها امروزه به صورت ویدئویی امری رایج است.

4. آموزش

اگر در حرفه خود بسیار خبره باشید، می توانید با ساخت محتواهای آموزشی به دیگران چیزهای زیادی یاد دهید. دانش خود را به اشتراک گذاشته و کاربرانتان را در حل مشکلات مختلف راهنمایی کنید.

5. لیست

تقریبا در مورد هر موضوعی لیستی وجود دارد. لیستی از بهترین فیلم ها، کتاب ها و همینطور خدمات. این نوع محتوا طرفداران زیادی دارد و در صورت علاقه به تولید لیست، درنگ نکنید.

6. پرسش و پاسخ

پرسش و پاسخ همیشه یکی از محتواهای محبوب در اینترنت است. تولید این سبک از محتوا فرصتی برای کسب بازدیدهای فراوان ایجاد می کند. پرسش و پاسخ می تواند هم به صورت متنی و هم به صورت مالتی مدیا باشد، انتخاب نوع آن به علاقه شما وابسته است.

7. کیس استادی

کیس استادی (موردکاوی) بیان مشکلات مشتریانتان و نحوه حل آن است. انتخاب این نوع محتوا روش خوبی برای تاثیر گذاشتن بر روی مخاطبین و تبدیل آنها به مشتریست.

8. نظرات کاربران

این نوع محتوا شامل نظرات کاربران و مشتریانتان در مورد محصولات یا خدمات شماست. درج نظرات کاربران روشی عالی برای گسترش کسب و کار شماست، چرا که نظرات واقعی مشتریان و تجربه آنها را در مورد شما به نمایش می گذارد.

9. مصاحبه

مصاحبه با متخصصین و صحبت با آنها در زمینه های مرتبط با کسب و کار شما نوع خوبی از محتواست. این نوع محتوا می تواند به صورت متنی یا مالتی مدیا باشد. موضوع صحبت در مصاحبه می تواند درباره چالش های پیش رو یا اتفاقاتی که در گذشته روی داده است باشد. در نهایت همه چیز به خلاقیت شما برمیگردد.

10. نقد و بررسی محصول

این نوع محتوا می تواند به صورت متن یا مالتی مدیا باشد. محصول جذابی را انتخاب و به بررسی همه چیز درباره آن بپردازید. نقد و بررسی یک محصول از دید کاربران بسیار مورد توجه قرار می گیرد، چرا که به آنها در تصمیم گیری برای خرید می تواند کمک کند.

11. بررسی کتاب

اگر علاقه مند به خواندن کتاب و بیان نظراتتان در اینترنت هستید؛ حتما به این نوع محتوا توجه داشته باشید. بررسی کتاب اقدامی بسیار سرگرم کننده برای مخاطبین بوده و آنها را به تعامل با شما سوق می دهد.

12. چک لیست

چک لیست ها نوعی از محتوا هستند که مرحله به مرحله خوانندگان را برای انجام کاری راهنمایی میکنند. شما می توانید با این نوع محتوا قدم به قدم کاربرانتان را برای اتمام فرایند مورد نظر راهنمایی کنید.

13. تحقیق

اگر علاقه مند به تحقیق و به اشتراک گذاشتن یافته هایتان هستید، می توانید اقدام به انتشار آنها در بلاگ خود کنید. شما می توانید اقدام به تحقیق درباره موضوعات مورد علاقه و در دسترس خود کنید. این نوع محتوا مخاطبین گسترده ای داشته و با انجام این کار می توانید اسم و رسمی برای خود کسب کنید.

14. وایت پیپر

اگر میخواهید اطلاعات فنی در اختیار کاربرانتان قرار دهید، می توانید اقدام به تولید وایت پیپر کنید. این محتوا اغلب با فرمت PDF ارائه می شود و قابل دانلود در وبلاگ است. وایت پیپرها می توانند کیس استادی هایی همراه با ارائه راه حل باشند.

15. اخبار

صنعتی را که دوست داشته یا فکر می کنید مخاطبین زیادی دارد را انتخاب و به دنبال خبر درباره آن باشید. دقت داشته باشید که از کپی کردن محتوای دیگران خودداری کنید.

16. اخبار شرکت

اخبار مرتبط با شرکت، محتوایی عالی برای صاحبین کسب و کار ها است. خبرهایی درباره کسب و کار خود نوشته و آنها را با کاربرانتان به اشتراک بگذارید.

17. پست مهمان

پست مهمان محتواییست که توسط بازدید کنندگانتان برای شما ارسال و در وبلاگ شما منتشر می شود. برای اینکه مشکلی پیش نیاید بهتر است در ابتدا نوع محتوای مورد نظرتان را به نویسندگان اعلام نمایید.

18. داستان های شخصی

اگر داستان های زیادی درباره خود برای عرضه کردن دارید، آنها را به رشته تحریر دراورده و با کاربرانتان به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید امکان به اشتراک گذاشتن داستان های دیگر افراد را در وبلاگ خود فراهم کنید.

19. داستان های موفقیت

به همگان بگویید که چگونه به این جایگاه رسیده اید. درباره تاکتیک های خود صحبت کنید تا دیگران هم بتوانند با استفاده از آنها به هدف خود برسند. این محتوا بسته به نوع ارائه شما می تواند متنی یا مالتی مدیا باشد. افراد زیادی در اینترنت به دنبال داستان های موفقیت هستند.

20. بیوگرافی

بیوگرافی محتوای خوبی برای انتشار است. این نوع محتوا می تواند به صورت متنی یا مالتی مدیا باشد. جنبه مثبت بیوگرافی، واقعی بودن آن است. با استفاده از اینترنت و تحقیقات فراوان می توانید بیوگرافی های خوبی بنویسید.

21. کامنت

کامنت بهترین روش برای گرفتن فیدبک از کاربرانتان است. مهم نیست که بلاگ شما درباره چیست، در هر صورت کامنت ها مفید هستند. کامنت ها می توانند ایده های خوبی برای تولید محتوا در آینده به شما بدهند.

22. سوالات پرتکرار

پاسخ به پرسش های پرتکرار بهترین روش برای کاهش تعداد تماس های مرتبط با خدمات و محصولاتتان است. این اطلاعات می توانند به پرسش های رایج کاربران که قبلا پرسیده شده اند پاسخ دهند.

23. واژه نامه

وازه نامه محتوای متنیست که مخاطبین زیادی دارد. این نوع محتوا لیستی از عبارت و اصطلاحاتیست که درباره یک موضوع به همراه تعاریف آن است.

24. ویکی

ساخت محتوای ویکی در رابطه با موضوع مرتبط با شما گزینه خوبی برای تولید محتوا است. این گونه به کاربران هم اجازه می هید که در تکمیل اطلاعات کمک کنند. این نوع محتواها پتانسیل خوبی برای اشتراک گذاری در اینترنت دارند و به دیده شدن بلاگ شما کمک می کنند.

25. مقالاتی درباره دلایل برتری یک محصول

این نوع محتوا با هدف بیان علت برتری یک محصول ایجاد می شوند و میتوانند به صورت متنی یا مالتی مدیا باشند. تولید این نوع محتوا روش خوبی برای نمایش هر چه بهتر محصول مورد علاقه شماست.

26. مقایسه

این نوع محتوا با هدف مقایسه دو محصول و معرفی دلایل برتری هر یک نسبت به دیگری تولید می شوند. مقایسه ها هم به صورت متنی و هم به صورت ویدئویی انتشار می یابند.

27. پیشبینی

اگر توانایی پیشبینی یک اتفاق بر اساس تجربه و دانش را دارید وقت آنست که شروع به بلاگ نویسی در این زمینه کنید. پیش بینی ها می توانند درباره قهرمان یک تورنومنت، رییس جمهور بعدی یا قیمت یک کریپتو کارنسی باشد. منتظر کامنت های پر از خشم هم باشید، چرا که مطمئنا همه با شما موافق نخواهند بود.

28. جملات انگیزشی

اگر استعداد بالایی در تاثیرگذاری بر روی افراد دارید، می توانید پیام های انگیزشی خود را پست کنید. این پیام ها پتانسیل اشتراک گذاری بالایی داشته و می توانند حتی وایرال هم شوند.

29. گریز از شکست

برخلاف داستان های موفقیت، این نوع محتوا به افراد کمک می کند تا چگونه در تلاش هایشان شکست نخورند. چه به صورت متنی باشد، چه مالتی مدیا، این نوع محتوا کارایی خود را اثبات خواهد کرد.

30. حقایق جذاب

افراد علاقه مند به خواندن حقایق جذاب درباره هر چیزی هستند. هر چقدر موضوع داغتر باشد، توجه کاربران هم بیشتر خواهد بود. این نوع محتوا در هر دو فرمت متن و مالتی مدیا می تواند باشد، اما توصیه می گردد که حتی الامکان آن را به صورت متنی انتشار دهید. همچنین اشاره به منابع معتبر هم به اعتبار پست شما خواهد افزود.

31. داستان های سرگرم کننده

اگر علاقه مند به سرگرم کردن مخاطبین خود هستید، پست کردن داستان های بامزه در بلاگتان را از یاد نبرید. کاربران اینترنتی علاقه به وقت گذراندن دارند و دنیا هم پر از این داستان های با مزه هست. چرا بلاگ شما از این نوع محتوا بی بهره باشد؟!

32. نقل قول

نقل قول می تواند محتوای متنی باشد که در وبلاگ شما منتشر شود. از افراد مشهور نقل قول کرده و افکار آنها را با مخاطبینتان به اشتراک بگذارید. این نوع محتوا توجه مخاطبین را به خود جلب کرده و می تواند در شبکه های اجتماعی هم مورد توجه قرار گیرد. اگر صاحب کسب و کاری هستید، می توانید اقدام به درج نقل قول از اینفلوئنسرها یا افراد معروف در زمینه کاری خود کنید.

33. آثار ادبی

اگر استعدادخوبی در داستان گویی و خلق آثار ادبی دارید، می توانید از بلاگ خود برای انتشار این نوع محتوا استفاده کنید. این محتواها می توانند شامل داستان ها کوتاه، شعر یا هر نوع اثر ادبی دیگری باشد.

34. میکرو بلاگ

اگر علاقه مند به انتشار پست های کوتاه اما ارزشمند درباره یک رویداد به خصوص یا بیان افکارتان هستید، این نوع محتوا انتخاب خوبیست. افراد زیادی اغلب نسبت به محدودیت های کاراکتری توئیتر شاکی هستند، پس با گذر از این محدودیت ها توئییتر را در این بازی شکست دهید.

35. بهترین اقدامات

نوشتن بهترین اقدامات در انجام کارها ایده خوبی برای انتشار محتواست. بسیاری از افراد علاقه مند به خواندن چنین محتواهایی برای آسان تر کردن فعالیت های روزمره خود هستند.

36. استعاره

اگر علاقه مند به نوشتن درباره موضوعی پر محتوا هستید، ایده بدی نیست آن را به شیوه ای کاملا متفاوت انجام دهید. از زاویه ای دیگر به موضوع نگاه کرده و همان داستان را به شیوه ای متفاوت شرح دهید.

37. رویدادهای برنامه ریزی شده

شما می توانید پست هایی درباره رویدادهایی که قرار بر شرکت در آنها را دارید پست کنید. اینگونه به مخاطبینتان اجازه میدهید تا شما را دنبال کنند و در صورت علاقه، شما را در آن رویداد از نزدیک ملاقات کنند.

38. محتواهای شروع شده با “چرا”

دربراه چرایی و علت های یک اتفاق تولید محتوا کنید. همراه با آن می توانید حقایق و موضوعات بحث برانگیز را مطرح کنید تا جذابیت آن بیشتر شود.

39. جدول هزینه ها

اگر صاحب یک وب سایت فورشگاهی هستید، می توانید به شرح قیمت های خود بپردازید. اینگونه مشتریان از قیمت محصولات شما آگاه می گردند.

40. اطلاعیه های محصول

اگر قصد ارائه محصول جدیدی در آینده نزدیک دارید، انتشار اطلاعیه در باره آن می تواند عمل هوشمندانه ای باشد. اینگونه مخاطبین خود را منتظر محصول نگه داشته و میزان علاقه عمومی را می توانید تحلیل کنید.

41. خبرنامه

با استفاده از خبرنامه، مخاطبین خود را از محصولات و خدمات جدید آگاه خواهید کرد. در صورتی که صاحب یک کسب و کار هستید، خبرنامه عنصر مفیدی برای ارتقا آن خواهد بود.

42. تبلیغ محصول

هر از چند گاه می توانید محصولی مرتبط با حوزه کاریتان را تبلیغ کنید و حتی آن را به عنوان جایزه برای مخاطبینتان در نظر بگیرید. صاحبین بلاگ ها از این روش همیشه استفاده می کنند.

43. دستور پخت

در صورتی که آشپز خوبی بوده و علاقه مند به اشتراک گذاری اطلاعات خود در این زمینه با دیگران هستید، وقت را تلف نکرده و اقدام به تولید محتوا در این باره کنید. بسته به سلایق شخصیتان می تواند اقدام به تولید محتوای متنی یا مالتی مدیا با این موضوع کنید.

44. سلب مسئولیت

صاحبین وبلاگ ها معمولا صفحه ای را درباره بحث های مرتبط با کپی رایت دارند. سلب مسئولیت و توضیح درباره اهدافتان می تواند راهکار خوبی برای جلوگیری از مشکلات مرتبط با کپی رایت در آینده باشد.

محتوای مالتی مدیا

45. اینفوگرافیک

این نوع محتوا شامل تصویرسازی است. اینفوگرافیک به نمایش فکت ها، آمارها و دیگر اطلاعات مرتبط به صورت بصری میپردازد. اینفوگرافیک ها روز به روز در حال محبوبتر شدن بوده و آینده خوبی برای تولید کنندگان این سبک از محتوا پیشبینی می شود.

46. چیت شیت

چیت شیت محتواییست که کاربران زیادی را به سمت خود جذب می کند. همه افراد علاقه مند به انجام کارها به شیوه ای کوتاه تر هستند. شما می توانید بر اساس نیاز و سلیقه خود چیت شیت های متنوعی ایجاد نمایید.

47. ایبوک

ایبوک ها همان کتاب های الکترونیکی هستند که شما می توانید پس از تهیه در فرمت PDF، آنها را در بلاگ خود قرار دهید تا قابل دانلود توسط کاربرها باشند. تفاوت اصلی ایبوک ها و بلاگ پست در اینست که ایبوک ها معمولا طولانی تر بوده و دارای جزییات بیشتری می باشند.

48. اسکرین شات

اگر میخواهید مطلب موردنظرتان را بدون صرف زمان زیاد و توضیحات اضافی بیان کنید، اسکرین شات ها ابزار خوبی هستند. کافیست از محتوای مورد نظر خود اسکرین شات تهیه کرده و آن را پست کنید.

49. پست صوتی

این نوع محتوای مالتی مدیا به شما امکان می هد که پیام خود را با صدایتان به مخاطبین برسانید. شما می توانید صدای خود را با استفاده نرم افزار ها و دستگاه های ضبط، رکورد کرده و سپس فایل آن را برای مخاطبین خود پست کنید.

50. کتاب صوتی

همانند ایبوک بوده، اما در فرمت صدا می باشد. در این شکل محتوا می توانید ایبوک را با صدای خود خوانده و فرمت ضبط شده را در بلاگ خود پست کنید. اگر از صدای خود راضی نیستید می توانید شخص مناسبی را برای این کار استخدام کنید.

51. عکس

اگر علاقه مند به عکاسی هستید می توانید این نوع عالی از محتوا را برای مخاطبین خود پست کنید. قابلیت دانلود و استفاده رایگان از آنها نیز به شما وابسته است.

52. پادکست

پادکسب محتوای صوتیست که با استفاده از آن می توانید نظرات خود درباره موضوع خاصی را به اشتراک بگذارید. پس از تولید پادکست آن را در بلاگ خود پست کرده و اجازه دانلود یا گوش کردن آنلاین را برای کاربران ایجاد نمایید.

53. ویلاگ

ویلاگ محتوای ویدئوییست که شما در بلاگ خود پست کرده و به کاربران اجازه فالو کردن می دهید. به عنوان مثال می توانید ویلاگ سفر ایجاد کرده و داستان های خود در بازدید از جاهای مختلف را برای کاربران پست کنید. امروزه این نوع محتوا بسیار محبوب است و محبوبیت آن در حال افزایش نیز می باشد.

54. لایو

با استفاده از بلاگ خود می توانید اقدام به برگزاری لایو برای کاربرانتان کنید. کاربران معمولا از این ویدئوهای زنده لذت برده و کامنت هایی را برای شما ارسال می کنند. امروزه این نوع محتوا در بین قشر جوانتر محبوب شده است.

55. میکرو ویدئو

ویدئوهای کوتاه درباره ایده ها و محصولاتتان می توانند باشند. این نوع محتوا ابزار خوبی برای انتقال پیام های کوتاه به مخاطبین هستند. با اینکه طول این ویدئوها معمولا چند ثانیه است، اما قدرت زیادی در ارسال پیام دارند.

56. ارائه

یک ارائه از محصول یا خدماتتان ساخته و آن را در بلاگ خود قرار دهید. ارائه به شکل معمول خود روش جامعی برای به اشتراک گذاری ایده ها و معرفی پروژه ها به مخاطبین است.

57. وبینار

اگر در زمینه به خصوصی مهارت دارید می توانید اقدام به برگذاری وبینار کرده تا مخاطبین خوبی از این طریق به دست آورید. وبینارها روش خوبی برای پیدا کردن اسم و رسم است و از این طریق می توانید دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

58. نظرسنجی

نظرسنجی ها محتوای مالتی مدیایی برای کسب نظرات مختلف و کشف نظر غالب مخاطبین در مورد یک موضوع است. ساخت آنها آسان بوده و پلتفرم های زیادی برای تولیدشان وجود دارد.

59. رویداد آنلاین

بلاگ شما می تواند مکانی برای مشاهده رویداهایی باشد که شما در آن شرکت کرده اید. این روش در انتقال تجربه ها به کاربرانتان بسیار مفید و موثر است.

60. دوره های آموزشی

دوره های آموزشی ابزاری برای جمع کردن افراد علاقه مند به یادگیری یک چیز مشترک است. با استفاده از این دوره ها می توانید مهارت های خود را به دانشجویان منتقل کنید.

61. پرسشنامه

اگر علاقه مند به جمع آوری داده هایی از نظرات مختلف هستید، می توانید پرسشنامه ای طراحی کرده و آن را از طریق ایمیل به کاربرانتان ارسال یا در بلاگ خود منتشر کنید.

62. جمع بندی داده

برای ساخت این نوع محتوا تنها چیزی که نیاز دارید جمع آوری داده های مختلف در اینترنت و پست کردن آن به صورت یکجاست. اینگونه کاربران نیاز به جستجو در منابع مختلف ندارند. همچنین می توانید این داده ها را به صورت منظم و در بازه های زمانی به خصوص و به صورت قطعه قطعه منتشر کنید.

63. اسلاید

اسلایدها محتوای مالتی مدیایی هستند با استفاده از آن ها می توانید کارها، ایده ها و تصاویر خودتان را در بلاگ منتشر نمایید.

64. تصویر سازی داده

این نوع محتوا به شما امکان می هد تا داده ها را به صورت گراف یا نمودار نمایش دهید. این سبک در حال محبوب تر شدن بوده و در هر نوع کسب و کاری دیده می شود.

65. جمع اوری داده

با استفاده از این نوع محتوا می توانید داده های جالبی را با استفاده از تحقیق و بررسی نتایج به کاربران ارائه دهید. تولید این نوع محتوا روش خوبی برای جذب مخاطبین خاص است.

66. نمودار

نوعی از محتواست که با استفاده از مالتی مدیا به نمایش ارتباطات بین گروهی از افراد یا دیگر چیزها میپردازد. این نوع محتوا برای ساده سازی داده های پیچیده فوق العاده است، چرا که ذهن کاربران محتوای تصویری را راحت تر درک می کند.

67. تصویرسازی

با ساخت تصاویر می توان به بیان موضوعی پرداخت. تصاویر گرافیکی محتوایی هستند که می توان آنها را با استفاده از نرم افزارهای مرتبط ساخت و در بلاگ پستشان کرد. همچنین می توان متن را نیز به این نوع تصاویر اضافه کرد تا قدرت پیام تصاویر بیشتر نیز شود.

68. GIF

GIF های انیمیشنی، محتوای مالتی مدیایی هستند که یک ویدئوی چند ثانیه ای را بارها و بارها تکرار می کند. از GIF ها بیشتر برای تولید محتوای سرگرم کننده استفاده می شود. GIF ها معمولا لایک های زیادی در شبکه های اجتماعی کسب می کنند و به دفعات هم به اشتراک گذاشته می شوند. با استفاده از ابزارهای آنلاین می توان از تصاویر یا ویدئوها برای ساخت GIF ها بهره برد.

69. نمایش

این محتوای ویدئویی بیشتر برای نشان دادن نحوه انجام بازی از طرف قشر جوان استفاده می شود. همچنین برای نمایش نحوه کارکرد محصولات هم می توان از آنها استفاده کرد.

70. شفاف سازی

صاحبین کسب و کارها می توانند هر از چند گاهی داده های مالی را با مشتریان خود به اشتراک بگذارند. این نوع محتوا در قالب متن یا مالتی مدیا می تواند باشد. مایکروسافت در این زمینه یکی از بهترین و بزرگترین شرکت هاست.

71. پوستر

این نوع محتوا پیش از عصر دیجیتال هم وجود داشته است. پوسترها اطلاعاتی را به کاربران منتقل می کنند، اما به متن وابسته نیستند و بر اساس عناصر بصری ساخته می شوند. اما در اغلب آنها مقداری کمی متن هم وجود دارد.

72.Meme

Meme محتوای گرافیکیست که برای سرگرمی و خنداندن استفاده می شود. این نوع محتواها اغلب عکس ها یا اسکرین شات هایی هستند که همراه با پیامی متنی در پایینشان می باشند. کاربران زیادی علاقه مند به این محتوا بوده و Meme ها جز پر استفاده ترین محتواها در اینترنت محسوب می شوند.

73. کمیک و کارتون

اگر فرد خلاقی بوده و علاقه مند به خنداندن افراد هستید، این نوع محتوا برای پست کردن در بلاگ ایده آل است. همه ما میدانیم که کمیک و کارتون چیست. کافیست دست به قلم یا موس برده و شروع به خلق کمیک کنید.

74.  مسابقه

شما می توانید همه نوع مسابقه را برای کاربرانتان طراحی کنید و بسازید و از آنها بخواهید که در آن شرکت کنند.

75. مجله آنلاین

مجله ها محتوای مالتی مدیایی هستند که می توانند مخاطبین بزرگی را برایتان ایجاد کنند که به صورت منظم هم به شما سر میزنند. محتوای مجله شما کاملا به سلیقه شخصی شما وابسته است. موضوعات متنوع زیادی وجود دارند که از آنها می توانید در مجله تان از آنها بهره ببرید.

76. کوئیز

کوئیز محتوای سرگرم کننده ایست که می تواند مخاطبین زیادی را جذب کند. پلاگین های زیاد برای ساخت کوییز وجود دارد که با یک جستجوی ساده می توانید آنها را بیابید.

77. موزیک ویدئو

اگر از طرفداران موزیک بوده میتوانید اقدام به ساخت موزیک ویدئو کرده و آن را در بلاگتان پست کنید. موزیک می تواند توجه مخاطبین زیادی را به سمت شما جلب کرده و بلاگ شما را به سطح بالاتری هدایت کند.

78. نقشه

نقشه محتوای مالتی مدیاییست که آن را در بلاگ خود میتوانید پست کنید. شما می توانید نقطه به خصوصی را روی نقشه نشان داده و اطلاعاتی را درباره آن مکان به مخاطبینتان ارائه دهید.

79. انجمن گفتگو

این نوع محتوا روشی عالی برای کسب بازدید از صفحاتتان است. افراد در انجمن ها به طرح پرسش هایی پرداخته و از طرف دیگر پاسخ های متنوعی را هم دریافت می کنند. انجمن های گفتگو مکان های خوبی برای به اشتراک گذاری دانش و تجربه است.

80. پیج هواداری

اگر هوادار بازیگر یا خواننده به خصوصی هستید، می توانید اقدام به ساخت یک پیج هواداری برای نمایش تعلق خاطرتان به آن هنرمند کنید. از این طریق می تواند عکس ها و ویدئوهای متنوعی را که مرتبط با این هنرمند است به اشتراک بگذارید. اغلب مخاطبین این نوع محتوا، جوانان هستند.

81. منشن کردن مدیا

اگر کسب و مار شما توسط مدیاها منشن شده است، می توانید اقدام به اشتراک گذاری آن در بلاگ خود کنید. بگذارید کاربرانتان بدانند که مدیاها درباره شما چگونه فکر می کنند.

82. هدیه

همه آدم ها علاقه مند به کسب هدایای رایگان هستند. در صورتی که علاقه مند به کسب مخاطبین بیشتر هستید، به آنها هدیه دهید.

83. اجرای روزانه

این نوع محتوای مالتی مدیا هر روز توسط شما ایجاد شده و این گونه می توانید مخاطبین وفاداری کسب کنید. شما می توانید درباره هر موضوعی شروع به صحبت کنید. همچنین درباره انتخاب موضوع صحبتتان هم میتوانید از کاربرانتان کمک بگیرید.

دیگر انواع محتوا

84. پلاگین

این نوع محتوا می تواند خلا بین پست های بلاگتان را پر کند. با بررسی نیازهای کاربران و بررسی پلاگین ها، پلاگین مناسب را یافته و امتحان کنید.

85. قالب

این نوع محتوا به شما امکان میدهد تا به کاربرانتان توضیح دهید که چگونه کاری را انجام دهید. به عنوان مثال می توانید قالب هایی به شکل فرم و شیت بسازید. این قالب ها را هم به صورت مجانی و هم در ازای دریافت مبلغی اندک، می توانید در اختیار کاربرانتان قرار دهید.

86. ابزارهای رایگان

شما می توانید انواع ابزارهای رایگان را در اختیار کاربرانتان قرار دهید. استفاده از این ابزارها برای کاربرانتان تجربه خوبی بوده و آنها را دوباره به بلاگ شما باز میگرداند.

87. افزونه مرورگر

با استفاده از این نوع محتوا می توانید به مروگر کاربران نفوذ کرده و کسب و کار خود را ارتقا دهید.

88. کد QR

اگر محصول یا سرویسی برای ارائه به کاربرانتان دارید می توانید از کدهای QR استفاده کنید. این کدها را به گونه ای می توانید طراحی کنید که کاربران بتوانند پس از اسکن کد QR محصول یا خدمتی را سفارش دهند.

89. منابع رایگان

کاربران همیشه علاقه به دانلود فایل ها هستند. با ایجاد آرشیوی از منابع رایگان و به درد بخور می توانید به نیازهای کاربران پاسخ داده و رضایت آنها را بیشتر از پیش جلب کنید.

90. چت روم

با ایجاد قابلیت چت در بلاگتان میتوانید رضایت کاربران را جلب کنید. آنها می توانند از این طریق به گفتگو پرداخته و تجارب خود را به هم انتقال دهند.

91.  اپلیکیشن موبایل

امروزه کاربران موبایل از دسکتاپ ها بیشتر شده اند. با توسعه یک اپلیکیشن موبایل میتوانید با کاربرانتان ارتباط قوی تری داشته باشید.

92. شمارش معکوس

شمارش معکوس میتواند محتوای جالبی باشد. به عنوان مثال شمارش معکوس برای شروع سال جدید یا شروع یک رویداد به خصوص می توانند گزینه های جذابی برای بلاگ شما محسوب شوند.

93. دکمه اشتراک گذاری

اگر میخواهید بلاگ شما توسط افراد بیشتری دیده شود بهتر است که اقدام به قرار دادن دکمه های اشتراک گذاری در صفحات کنید. بدین شکل کاربران تنها با یک کلیک می توانند پست های شما را در صفحات اجتماعی خود مانند فیسبوک و اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

94. محاسبه گر

محاسبه گرها محتوای جالبی هستند و به کاربرانتان کمک می کنند تا به محاسبه برخی چیزها بپردازند. به عنوان مثال با استفاده از یک محاسبه گر می توانید به آنها کمک کنید تا چقدر هزینه برای یک سفر یا انجام یک پروژه مورد نیاز است.

95. تبدیل کننده

این نوع محتوا به کاربران کمک می کند تا واحدهای مختلف پولی یا اندازه گیری را به هم تبدیل کنند. همه آدم های دنیا از یک مقایس اندازه گیری استفاده نمی کنند و وجود چنین تبدیل کننده هایی می تواند مفید باشد.

96. محتوای تولید شده توسط کاربران

پس از بازگشایی بلاگ به کارانتان میتونید فرصت دهید تا کامنت ها یا حتی مطالب خود را برای شما ارسال یا مستقیما با نظارت شما پست کنند. این گونه می توانید مخاطبین زیادی کسب کنید.

97. کمپین ایمیلی

نوعی محتواست که می توانید لیستی از ایمیل های کاربران را جمع آوری کرده و اطلاعات مفیدی هر از چندگاه یک بار برایشان ارسال کنید.

98. صفحه فرود

با استفاده از صفحه فرود می توانید در ازای گرفتن ایمیل از کاربران به آنها محتوای خاصی را نمایش دهید.

99. گزارش درامد

برخی از کسب و کارهای علاقه مند به گزارش درامد خود به کاربرانشان هستند. این محتوا روشی خوبی برای شفاف بودن بوده و به کاربرانتان نشان می دهد که کسب و کارتان چگونه میچرخد.

100. جایزه برای بهترین

رویدادی تشکیل داده و از کاربرانتان بخواهید که برایتان محتوای دیجیتال در مورد موضعی خاص ارسال کنند. سپس از بین محتواهای ارسالی به بهترین آیتم جایزه دهید. این گونه می توانید مخاطبین جدید هم کسب کنید.

101. بازی های آنلاین

اگر برنامه نویس بوده و توانایی ساخت بازی های ساده را دارید می توانید بازی بسازید که در مرورگر قابل اجرا باشد. این گونه میتوانید کاربرانتان را به شدت سرگرم کنید. همچنین بازی های آماده ای هم وجود دارند که صرفا با تهیه هاست در بلاگ شما قابل اجرا هستند.

102. گیفت

با تهیه و ارسال گیفت های دیجیتالی دارای لوگوی کسب و کارتان از کاربرانتان تشکر کنید. این کار روش خوبی برای افزایش اعتبار برندتان است.

103. تبلیغات

در صورتی که صاحب یک بلاگ هستید می توانید مکان هایی را برای نمایش تبلیغات سایر برندها در نظر بگیرید. این گونه حتی می توانید پولی هم در بیاورید.

جمع بندی

محتوا صرفا محدود به موارد یاد شده نیست و در اغلب مواقع هم فرم های مختلف محتوا توسط تولیدکنندگان نادیده گرفته می شوند. با استفاده از انواع مختلف محتوا می توانید در انتقال دانش و اطلاعات به کاربرانتان از روش های مختلفی استفاده کنید. محتوای خوبی محتواییست که از نیاز کاربران آگاه است و همان چیزی را به کاربر انتقال میدهد که او دوست دارد. همین سیاست را در تولید محتوا دنبال کنید، مطمئنا هیچ وقت شکست نخواهید خورد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *