پشتیبانی سئو سایت ها از جمله خدمات اصلی رادزاد می باشد. در صورتی که درخواست این خدمت را از ما دارید، می توانید هم اکنون با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

پشتیبانی سئو چیست؟

پشتیبانی سئو به معنی اجرای تکنیک هاییست که با هدف افزایش هر چه دیده شدن سایت شما در نتایج جستجو انجام می شود.

یک پشتیبان سئو از روش های مختلفی برای افزایش ترافیک سایت شما از موتورهای جستجو استفاده کرده و وب سایت شما را برای آنها در وضعیت بهتری قرار می دهد. عمده فعالیت این افراد شامل سئو و بهینه سازی داخلی و خارجی سایت است.

سئو چیست؟

سئو ترجمه عبارت SEO است که مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد. سئو فرایندیست که به وب سایت شما کمک می کند تا در فضای وب بیشتر دیده شود. سئو به صورت خاصتر بر روی افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجوی گوگل، بینگ و سایر آنها متمرکز می باشد.

هر چه رتبه یک سایت در نتایج جستجو بالاتر باشد، به احتمال بیشتری توسط کاربران دیده می شود. در نتیجه افزایش هر چه دیده شدن وب سایت، درامد وب حاصل از آن نیز افزایش می یابد.

انواع خدمات پشتیبان سئو وب سایت

پشتیبان سئو در راستای کار خود دست به انجام اقداماتی می زند. در ادامه به صورت خلاصه آنها را بیان می کنیم.

1. سئو فنی: آنالیز مسائل تاثیر گذار در بخش فنی سایت

بهینه سازی کدها

یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت، بهینه سازی کدهای آن می باشد. یک کد بهینه نشده می تواند موجب کاهش سرعت سایت و افزایش نسبت کد به متن یک صفحه شود. یک پشتیبان سئو همواره در راستای بهینه کردن کدها قدم بر می دارد تا حجم وب سایت نیز کمتر شود. گوگل از نظر مفهومی وب سایت هایی که حجم کدهای آن کمتر است را بهتر درک می کنند.

افزایش سرعت سایت

الگوریتم رتبه بندی گوگل همواره در جهت بهبود تجربه کاربری در حال حرکت است. گوگل در کنار اهمیت ارائه بهترین محتوا به کاربران، سرعت بارگذاری وب سایت ها را نیز در نظر می گیرد. یک وب سایت سریعتر، تجربه کاربری بهتری را برای بازدید کنندگان خود به وجود می آورد.

اگرهمه شرایط از نظر تئوری بین دو وب سایت یکسان باشد، گوگل وب سایت سریعتر را در رتبه بالاتری نسبت به وب سایت کندتر قرار می دهد، چرا که کاربران وب سایت های سریع را دوست دارند. زمان بارگذاری یک صفحه می بایست زیر چهار ثانیه باشد.

بهبود نمایش وب سایت در موبایل

یکی از فاکتورهای رتبه بندی سایت ها، واکنشگرایی آن و نمایش صحیح وب سایت در انواع دستگاه های موبایل می باشد. یک وب سایت واکنشگرا، تجربه کاربری بهتری را در دستگاه های موبایل ایجاد می کند.

وب سایت هایی که برای دستگاه های موبایل بهینه نشده باشند، به صورت تمام عرض نمایش داده شده و کاربر برای مشاهده آن نیاز به اسکرول افقی نیز دارد.

پیاده سازی گواهینامه امنیتی

گوگل همانند کاربران، وب سایت های امن را ترجیح می دهد. وب سایتی که دارای بد افزارهای مختلف می باشد، نمونه ای از وب سایت های نا امن است. البته که هیچ کاربری دوست ندارد کامپیوتر خود را به واسطه مشاهده یک وب سایت، آلوده به انواع بدافزارها کند.

گوگل اخیرا به وجود گواهینامه امنیتی در سایت ها اهمیت بسیاری داده است. تا آنجا که هم اکنون مرورگر گوگل کروم به کاربران در وب سایت های بدون گواهینامه امنیتی هشدار امنیتی می دهد.

بارگذاری وب سایت در پروتکل HTTPS بدین معنیست که آن وب سایت مجهز به گواهینامه امنیتی SSL است. پروتکل SSL موجب ایجاد یک لایه امنیتی بین ارتباط کاربر و سرور سایت می گردد. محافظت از اطلاعات عبور داده شده بین کاربر و سرور از نظر گوگل دارای اهمیت بسیاریست و به همین خاطر گوگل امتیازی را در رتبه بندی، برای این گونه سایت ها در نظر گرفته است.

2. سئو داخلی: بهینه سازی عناصر داخلی سایت

بهینه سازی عنوان صفحه و متا دیسکریپشن

عنوان و متا دیسکریپشن یک صفحه به دو دلیل در سئو مهم هستند. هر دو داده به گوگل کمک می کنند تا این موتور جستجو بهتر به درک محتوای صفحه بپردازد. پشتیبان سئو برای بهینه سازی این دو قسمت از کلمات کلیدی در آنها استفاده می کند. او علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی اصلی، کلمات کلیدی مشابهی را نیز در آنها به صورت طبیعی به کار می برد.

دومین دلیل اهمیت عنوان صفحه و متا دیسکریپشن اینست که این دو داده در صفحه نتایج جستجو به نمایش در می آیند و موجب ایجاد تفاوت در بین نوع نمایش سایت شما با دیگر رقبایتان می گردد. یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو مدرن، نرخ کلیک سایت است و این دو داده می توانند موجب افزایش آن گردند.

گوگل با مشاهده صفحه ای که نرخ کلیکی بیشتری داشته و کاربران پس از ورود به آن زمان زیادی را در آن به سر می برند، امتیاز بیشتری به آن صفحه داده و احتمالا رتبه آن را در نتایج جستجو افزایش می دهد.

بهینه سازی تیترها

گوگل به وب سایت هایی که دارای تیترهای بهتری هستند، امتیاز بیشتری می دهد. استفاده از تگ های هدر در محتوای یک صفحه موجب ایجاد ساختار در آن می گردد. بخش های مهمتر دارای تیترهای درشت تری بوده و هر چه از اهمیت آن کاسته شود، تیترها نیز کوچکتر می گردند. این کار در صفحات وب با تگ های هدر H1 تا H6 پیاده سازی می شود.

استفاده صحیح و بهینه از تگ های هدر در رتبه بندی صفحات اهمیت زیادی دارد. ما به شخصه تجربیات زیادی داشته ایم که تنها با تصحیح تیترها، رتبه وب سایت تا حد زیادی افزایش یافته است. پشتیبانان سئو می دانند که چگونه بایست به بهینه سازی تگ های هدر یک صفحه بپردازند.

بهینه سازی محتوا

محتوای متنی یک صفحه اهمیت بسیار زیادی در رتبه آن دارد. گوگل توسط ابزارهای خود به بررسی معیارهایی مانند بانس ریت و زمان حضور کاربران در سایت ها می پردازد. اگر یک پشتیبان سئو تنها به بهینه سازی آیتم های قبلی در بخش سئو داخلی بسنده کند، نتیجه به دست آمده عمر زیادی نخواهد داشت.

محتوای یک صفحه می بایست از دید کاربران نیز ارزشمند تلقی شود. تنها لیست کردن خدمات سایت شما بدون هیچ توضیح اضافه ای از دید کاربر و موتورهای جستجو ارزش زیادی ندارد. درج توضیحات بیشتر از خدمات و محصولاتتان می تواند موجب افزایش رغبت کاربران برای استفاده از خدمات و محصولاتتان شود.

یک پشتیبان سئو حرفه ای می داند علاوه بر محتوای متنی می بایست از سایر محتوا ها مانند عکس و فیلم نیز به شکل بهینه در صفحه استفاده کند. این نوع محتوای تصویری موجب افزایش مشارکت کاربران در وب سایت می گردد.

3. سئو خارجی: انجام بهینه سازی در خارج از سایت

تکنیک های سئو خارجی موجب افزایش آتوریتی دامنه وب سایت شده و این مسئله یکی از فاکتورهای مهم در رتبه بندی سایت هاست. سئو داخلی موجب رتبه بهتر سایت به واسطه درک بهتر آن توسط گوگل می گردد. در حالی که سئو خارجی به واسطه افزایش آتوریتی سایت، گوگل را وادار می کند تا یک سایت را بالاتر از دیگران قرار دهد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی و فعالیت در آنها موجب مطلع شدن کاربران از وجود شما می گردد. فعالیت هر چه بیشتر یک وب سایت در شبکه های اجتماعی، موجب انتقال ترافیک بیشتر به وب سایت می گردد. این فعالیت بیشتر، در برندسازی نقش مهمی داشته و از این رو می تواند به صورت غیر مستقیم بر روی سئو تاثیر گذار باشد.

بک لینک ها

بک لینک ها در قلب الگوریتم گوگل جای دارند. از دید گوگل هر چه یک وب سایت دارای بک لینک بهتر و بیشتری باشد، مانند اینست که افراد بیشتری آن را تایید می کنند. تعداد بیشتر و کیفیت بالاتر بک لینک ها موجب کسب رتبه بهتر سایت در نتایج جستجو می گردد. البته بک لینک سازی پتانسیل زیادی برای اسپم شدن داشته و از این رو پشتیبان سئو می تواند کمک بسیار زیادی در این کار به وب سایت ها کند.

اگر پشتیبان سئو سایت دارای اعتبار زیادی نباشد، احتمالا قصد تمرکز بر روی تعداد بک لینک ها را خواهد داشت. در صورتی که در یک استراتژی خوب سئو، این کیفیت بک لینک هاست که مهم است.

4. سئو طبیعی: افزایش رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو

سئو طبیعی سایت در کسب و کارهای محلی و بین المللی دارای اهمیت بسیاریست. این نوع سئو بر روی افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل و دیگر موتورهای جستجو متمرکز است. اینترنت پر از مقالات آموزشی درباره پیاده سازی سئو طبیعی و بهبود رتبه گوگل است.

تکنیک های این نوع سئو که توسط پشتیبان سئو سایت پیاده سازی می شود، شامل بهینه سازی داخلی و خارجی سایت است. از جمله این تکنیک ها می توان به بهنیه سازی عنوان صفحه و متا تگ ها، بهینه سازی محتوای صفحه و بک لینک سازی اشاره کرد.

5. سئو محلی: افزایش رتبه سایت در نتایج محلی موتورهای جستجو

سئو محلی در کسب و کارهایی که به مکان های خاصی وابسته هستند، بسیار مهم است. سئویی که متناسب با مکان انجام می شود، نسبت به بهینه سازی کلی سایت، موضوع جدیدتری محسوب می گردد. یکی از اهداف سئو محلی، قرار گرفتن سایت در نتایج محلی گوگل (بخشی که به معرفی سه کسب و کار محلی به همراه وبسایتشان می پردازد) می باشد.

قرار گرفتن در این بخش می تواند فرصت برگی برای کسب و کارهای کوچک باشد که در مناطق خاصی فعالیت کرده و وابسته به مشتری های محلی هستند. تکنیک های مورد استفاده در سئو محلی با آنچه که در سئو طبیعی انجام می شود، کمی متفاوت است. رستنوران ها، تعمیرگاه های اتومبیل و خدمات منازل از جمله کسب و کارهایی هستند که می توانند از سئو محلی منفعت زیادی داشته باشند.

6. مدیریت شهرت

یکی دیگر از خدماتی که پشتیبان سئو سایت ارائه می دهد، مدیریت شهرت (Reputation Management) یک کسب و کار می باشد. بسیاری از کاربران اینترنتی، از نقد و بررسی ها در انتخاب نهایی خود استفاده می کنند. این نقد و بررسی ها در فروشگاه های اینترنتی بزرگ مشاهده می شود. نظر کاربرانی که محصولی را خریداری کرده اند، برای دیگر مشتریان بالقوه بسیار مفید خواهید بود.

همانند نقد و بررسی محصولات، نقد خدمات کسب و کارها نیز برای افرادی که به دنبال خدمت خاصی هستند، مفید است. این نوع نقدها می تواند موجب پیشرفت یا پسرفت یک کسب و کار گردد. شرکت هایی که نقد های مثبتی دریافت می کنند نسبت به دیگران، به احتمال بیشتری توسط مشتریان استخدام می گردند.

خدمات مدیریت شهرتی که یک پشتیبان سئو ارائه می دهد، منجر به افزایش نقدهای مثبت و کاهش نقدهای منفی از یک کسب و کار یا محصولات آن می گردد. یکی از نقش های مهم پشتیبان خدمات سئو اینست که به مشتریان کمک کند تا نقد های مثبتی از خود بر جای گذارند.

7. بازاریابی در موتورهای جستجو

خدمات بازاریابی در موتورهای جستجو به هر چه بیشتر دیده شدن وب سایت یک کسب و کار کمک می کند. بین افزایش دیده شدن سایت و افزایش درامد حاصل از آن رابطه مستقیمی وجود دارد.

هرچه یک وب سایت بیشتر توسط کاربران اینترنتی دیده شده و مورد استفاده قرار گیرد، احتمال تبدیل آنها به مشتریان سایت بالاتر خواهد رفت. در حالت کلی پشتیبان سئو سایت در این راستا می تواند به شما کمک کرده تا برند شما شهرت بیشتری پیدا کرده، ترافیک وب سایت افزایش یافته و نرخ تبدی آن نیز بیشتر شود.

جمع بندی

سئو فرایندیست که با هدف افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو انجام شده و باعث افزایش ترافیک و درامد حاصل از آن می گردد. خدمات سئو متنوعی در این راستا وجود دارد که هر کدام با تمرکز بر روی بخشی از این فرایند انجام می شوند.

برای اینکه یک وب سایت بتواند در موتورهای جستجویی مانند گوگل و بینگ رتبه بالاتری کسب کند، یک پشتیبان سئو می بایست تاکتیک های متنوعی از سئو مانند سئو داخلی، سئو خارجی و سئو محلی را پیاده سازی کند.

سئو طبیعی بر روی نتایج طبیعی موتورهای جستجو تمرکز دارد. سئو محلی نیز بر روی افزایش رتبه سایت در نتایج محلی گوگل متمرکز است. این نوع سئو برای کسب و کارهای کوچکی که وابسته به مشتریان محلی هستند، بسیار با اهمیت است.

با اینکه سئو طبیعی در کسب مشتریان محلی نیز تاثیر بسیاری دارد، اما در وب سایت های گسترده و بین المللی اهمیت بیشتری دارد. مدیریت شهرت یک سایت نیز برای نمایش چهره بهتری از سایت در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد.

همچنین بازاریابی در موتورهای جستجو نیز موجب افزایش شهرت هر چه بیشتر یک برند می گردد. مدیریت شهرت و بازاریابی در نتایج جستجو، تاثیر بسیار زیادی در تبدیل کاربران سایت به مشتری دارند.

اگر علاقه مند به استخدام پشتیبان سئو هستید، می توانید هم اکنون با ما تماس گرفته تا از خدماتی که در این مطلب بیان شد به صورت کاملی بهره مند شوید. فراموش نکنید که موفقیت سایت خود را به افراد حرفه ای بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.