صفحه اصلی رادزاد انجمن ها سئو آیا استفاده از کپچا برای دسترسی به محتوا موجب پنالتی می شود؟

برچسب ها: 

• این موضوع خالی است.
نمایش 1 پاسخ رشته ها
  • نویسنده
      رضا
      میهمان

سلام، ما برای حفظ وب سایتمان در برابر سرقت داده ها کاربران را به ریکپچا هدایت می کنیم و سپس کاربران پس از مشاهده دو صفحه، به محتوای اصلی دسترسی پیدا می کنند. اما این دیوار امنیتی برای ربات های گوگل وجود ندارد، بنابراین ممکن است که از دید گوگل به عنوان مخفی کاری (Cloaking) مشاهده شود.
      راهکار مناسب از نظر سئو برای جلوگیری از پنالتی شدن در این شرایط چیست؟ پیشنهاد خودتونو بگید؟

کامران
      میهمان

در هر صورت ریسک پنالتی شدن وب سایت در چنین شرایطی وجود دارد. من به نوبه خودم پیشنهاد می کنم که از تکنولوژی های پیشرفته تری برای تشخیص ربات های کپی کننده مطالب استفاده کنید. به عبارتی ریکپچا را در شرایط سختگیرانه ای نمایش دهید. مثلا کاربرانی که قبلا نیز از سایت شما بازدید کرده اند را با استفاده از کوکی شناسایی کرده و ریکپچا را دوباره به آنها نمایش ندهید. یا مثلا از دیتابیس های موجود در وب استفاده و ریکپچا را تنها برای آی پی ها مشکوک نمایش دهید. جدا از مسئله پنالتی دقت داشته بشید که ریکپچا در بسیاری از مواقع تجربه کاربری مثبتی را به همراه ندارد.

نمایش 1 پاسخ رشته ها
  • شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد شوید.