سئو سایت هتل

سئو سایت هتل برای هرچه بیشتر دیده شدن آن در محیط آنلاین امری ضروریست. برای افزایش ترافیک سایت هتل شما و در نتیجه افزایش درامد حاصله از کسب و کارتان، می بایست از تنظیمات صحیح سایت خود برای کسب بالاترین رتبه در نتایج جستجوی گوگل مطمئن شوید.

سئو سایت هتل شما موجب می شود که در موتورهای جستجو رتبه بالاتری را کسب کرده و در نتایج جستجوی کاربران، در صفحه اول قرار گیرید. طبق آمار سایت چیتیکا، سایت هایی که در صفحه اول جستجوی یک عبارت قرار دارند، به طور میانگین 92 درصد حجم کل ترافیک را از آن خود می کنند. وقتی از صفحه یک به دو می رویم میزان ترافیک به 5 درصد کاهش یافته و در صفحه سوم و چهارم به 1.1 درصد و 0.4 درصد میرسد.

بهینه سازی سایت هتل

بنابر این اگر سایت هتل شما در صفحه اول جستجو قرار ندارد، حداکثر در 6 درصد جستجوها دیده می شود.

مزایای سئو سایت هتل ها

سئو سایت هتل مزایای زیادی دارد که از جمله آنها عبارتند از:

  • پیشرو بودن هتل شما در فضای رقابت
  • افزایش اعتبار هتل
  • افزایش اعتماد مشتریان به هتل
  • برندسازی نام هتل
  • افزایش سود حاصل از هتل
  • افزایش ترافیک وارد شده به سایت هتل

تیم رادزاد با داشتن تجربه فراوان در زمینه سئو سایت ها، این قول را به شما می دهد که سئو سایت هتل شما را با نهایت دقت انجام دهد تا در این بازار پر سود و پر رقابت بتوانید بیشتری درامد را کسب کنید. هم اکنون می توانید با تماس گرفته و سفارش سئو خود را ثبت کنید.

سئو سایت هتل

در صورتی که جز آژانس های سئو یا صاحبین هتل ها هستید و می خواهید اطلاعاتی در زمینه سئو سایت هتل ها کسب کنید توجه شما را به نکات سئو زیر جلب می کنیم:

با پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب شروع کنید

پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب برای موفقیت سایت شما حیاتیست. عدم انتخاب کلمه کلیدی، مانند تیری در تاریکی می باشد. یادگیری نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و استفاده از آنها در سئو وب سایت، امری اجتناب ناپذیر است. یک کلمه کلیدی، معمولا عبارتیست که با استفاده از آن می توانید ترافیک مورد نظر خود را از سمت موتورهای جستجو کسب کنید. افزایش رتبه سایت با استفاده از کلمات کلیدی و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، افزایش رتبه طبیعی نامیده می شود.

سایت هتل شما، شاید در یک کلمه خاص به صورت طبیعی رتبه خوبی کسب کرده باشد، اما همیشه داشتن یک برنامه مدون ارجحیت دارد. شناخت کلمات کلیدی مناسب برای سایت هتل شما، در سئو سایت هتل، تاثیری زیادی می تواند داشته باشد. همچنین یک صفحه مشخص می تواند در چندین کلمه کلیدی رتبه خوبی کسب کند.

مثال زیر را در نظر بگیرید:

هتل تندیس یک هتل واقع در خیابان انقلاب در شهر تهران است. صاحبین این هتل می خواند در عبارات “هتل در تهران”، “هتل خوب در تهران” و “هتل در انقلاب تهران” رتبه خوبی کسب کنند.

این امکان وجود دارد که صفحه اول سایت هتل تندیس در هر یک از این عبارات رتبه کسب کند. کلمات و عبارات کلیدی برای یک صفحه محدود نیستند اما بهتر است از یک تعدادی بیشتر نشوند.

بدون کار سخت تقریبا غیرممکن است که سایت هتل تندیس به صورت طبیعی در صفحه اول جستجو قرار گیرد. این مسئله بدین خاطر است که این عبارات به شدت رقابتی هستند. تعداد هتل ها در تهران و خصوصا خیابان انقلاب موجب می شود که قرار گرفتن سایت هتل تندیس در صفحه اول گوگل کار بسیار دشواری تلقی شود.

با اینکه سئو کلمه کلیدی “هتل در انقلاب تهران” برای یک سایت تازه تاسیس یک هدف بلند مدت می تواند باشد، اما باز هم ارزش آن را دارد که تلاش خود را کنیم. با گذشن زمان و سئو سایت هتل تندیس، می توان این شانس را برای این سایت قائل شد که بعد از مدتی در این کلمات یا کلمات مشابه طولانی تر در صفحه اول جستجو قرار گیرد.

در کسب و کار هتل، کاملا واضح است که تمام هتلداران علاقه مند باشند که در جستجوی عبارت هتل به علاوه نام شهرشان در رتبه اول گوگل قرار گیرند. اما دیگر گزینه ها چطور؟ چه کلمات کلیدی دیگری می توان یافت که در پست ها، صفحات داخلی و صفحات فرود به کار برد که از آنها نیز ترافیک کسب کنیم؟ اینجاست که جستجوی کلمات کلیدی به کار می آید.

با استفاده از ابزار غیر رایگان Google’s Adwords Planner می توان با وارد کردن یک کلمه یا عبارات، پی برد که کاربران چه کلمات مشابه دیگری را جستجو می کنند.

این اطلاعات در انتخاب مطالب پست ها و صفحات داخلی کمک زیادی می کند و حتی می توان از آنها در سرویس تبلیغات گوگل نیز استفاده کرد. در انتخاب کلمات کلیدی به این نکته دقت داشته باشد که شما شانس بیشتری را در گرفتن رتبه در عبارات طولانی تر دارید. سئو عبارات بلندتر، ساده تر است، اما کمتر نیز مورد جستجو قرار می گیرند. موارد زیاد دیگری نیز در انتخاب کلمات کلیدی در سئو سایت هتل وجود دارد که در این مطلب نمی گنجد.

نام هتل خود را در انتهای عنوان صفحه قرار دهید

عنوان صفحه و به دنبال آن متای توضیحات مستقیما توسط گوگل پردازش می شوند و در سئو سایت هتل تاثیر مثبتی دارند. کلمات کلیدی خود را در این قسمت حتما وارد کرده تا پتانسیل بیشتری را در کسب جایگاه بهتر داشته باشد. نام هتل خود را نیز در انتهای عنوان صفحه به کار ببرید تا در مسئله برندسازی نیز در آینده بتوانید موفق ظاهر شوید. اضافه کردن نام هتل در سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا بسیار ساده است و در دیگر سیستم ها با کمی دستکاری کد ها  قابل اجراست.

برای جدا کردن نام هتل از عنوان صفحه می توانید از خط تیره یا پایپ لاین (|) استفاده کنید که ما به شخصه پایپ لاین را ترجیح می دهیم. چرا که خوانایی و زیبایی بیشتری دارد. در صورتی که عنوان یک صفحه بسیار طولانی شود اولویت با حذف نام هتل به جای کلمات کلیدیست.

از هدینگ H1 برای تمرکز بر روی کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی در صفحه هدف بسیار مهم است. ما در باره استفاده از آن در عنوان و متای توضیحات اشاره کردیم، اما چگونه می بایست از کلمات کلیدی در متن صفحه استفاده کرد؟

در گذشته های دور، بعضی از صاحبین سایت ها، کلمات کلیدی را در تعداد زیاد در صفحه اصلی سایت با همرنگ کردن فونت نوشته ها و پس زمینه آن مخفی می کردند تا بتواندد گوگل را فریب دهند. اما گوگل متوجه این ماجرا شد و این گونه سایت ها را از نتایج جستجو حذف کرد. امروزه روش های دیگری برای استفاده کلمات کلیدی وجود دارد تا موجب جریمه سایت نگردد. راحت ترین راه، استفاده از تگ H1 در متن سایت است. هدینگ ها به گوگل این امکان را می دهند تا موضوعیت محتوای صفحه را درک کنند.

به عنوان مثال اگر ما میخواستیم از تگ H1 در سایت هتل تندیس استافاده کنیم، آن را به شکل زیر به کار می بردیم:

هتل تندیس یک هتل جدید در خیابان انقلاب تهران است و در نزدیکی تئاتر شهر قرار دارد.

این تگ بدون اینکه طولانی و اسپم به نظر برسد تمام کلمات کلیدی اصلی سایت هتل نمونه را در بردارد و در ارتقا تجربه کاربری نیز موثر خواهد بود. در نوشتن مطالب سایت دقت کنید که در اولویت اول برای کاربران نوشته شده باشد و نه موتورهای جستجو. اگر کاربری از طریق موتورهای جستجو وارد سایت هتل شما شود و علاقه مند به مطالب سایت نگردد، مطمئنا آن را ترک خواهد نمود و هیچ وقت تبدیل به مشتری هتل نمی شود.

ساختار لینک سازی داخلی را ایجاد کنید

اگر نگاهی به وبلاگ های معروف سئو بیندازید، متوجه می شوید همه آنها بر روی مسئله بک لینک و تاثیر آن بر روی سئو اتفاق نظر دارند. اما ممکن است از اهمیت لینک بیلدینگ داخلی چیزی نبینید. بعضی از افراد اصرار دارند که این مسئله اهمیتی ندارد، اما به نظر ما لینک های داخلی حتی شاید از بک لینک ها نیز مهمتر باشند. چرا که بدون لینک های داخلی، بک لینک ها ارزش خاصی نخواهند داشت.

تصور کنید که کاربری وارد سایت هتل شما شده و در حال بازدید اتاق های جنوبی شماست. اما در عین حال میخواهد اتاق های شمالی شما را نیز مشاهده کرده و اطلاعاتی از آنها کسب کند. اگر لینک صفحه اتاق های شمالی در صفحه اتاق های جنوبی وجود نداشته و به راحتی نیز قابل دستیابی نباشد، مطمئنا کاربر موردنظر سایت هتل شما را ترک کرده و در هتل دیگری اتاق رزرو می کند.

از دید موتورهای جستجو نیز اگر ساختار لینک های داخلی سایت خوب نباشد ربات های گوگل نمی توانند سایت را به خوبی پایش کنند و احتمالا بعضی از صفحات از قلم جا می افتند. در نتیجه تعداد صفحات ایندکس شده سایت کم خواهد بود و این مسئله بر سئو سایت هتل شما تاثیر منفی می گذارد. صفحات اصلی و فرود کاربران، بهترین جا برای قرار دادن لینک دیگر قسمت های سایت است و نباید کاربر به راحتی از آن خارج شود.

سئو سایت هتل تنها به نکات بالا خلاصه نمی شود و شامل پارامترهای دیگری نیز است. در صورتی که صاحب یک سایت هتل هستید می خواهید مشتریان بیشتری را از طریق سایت خود کسب کنید، می توانید از خدمات سئو ما استفاده کرده تا سایت شما را در صفحه اول گوگل قرار دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *