سئو سایت املاک

تفاوت اصلی سایت املاک با دیگر سایت های معمولی در محتوای موقتی سایت های خرید و فروش املاک است. از وقتی که یک ملک در معرض فروش قرار می گیرد، صفحه ای برای آن اختصاص می یابد، اما با فروخته شدن، آن صفحه نیز می بایست از وب سایت حذف شود. همچنین سایت های املاک در کنار تغییرات زیادی که به این واسطه دارند، می بایست محتوای ثابت نیز داشته باشند. در حالت کلی مانند هر سایت به خصوص دیگری، سئو سایت املاک نیز نیاز به تخصص ویژه ای دارد.

زمانی می فهمیم که بهینه سازی سایت املاک کار دشواریست که با نام رقبای حاضر در این بازار و تعداد آنها مواجه می شویم. بنابر این سئو سایت املاک از دید ما نیاز به یک سئوکار دائمی برای خود دارد. چرا که با اهمیت ندادن به سئو، مطمئنا بعد از مدتی جایگاه سایت خود را از دست خواهید داد. اگر صاحب یک سایت املاک هستید و قصد سرمایه گذاری و سئو سایت خود را دارید می توانید با تماس گرفته و این کار را به تیم متخصص ما بسپارید.

در ادامه به معرفی نکات مهم در سئو سایت املاک می پردازیم و امیدواریم مورد توجه علاقه مندان و کارشناسان این حوزه قرار گیرد.

اطلاعات اولیه در سایت املاک

با توجه به اینکه سایت های املاک مناطق جغرافیایی و نوع املاک مشخصی را زیر پوشش قرار داده اند، موارد ابتدایی مشخصی را در نظر بایست داشته باشند. این موارد عبارتند از:

معرفی تیم شما

در سایت املاک خود به معرفی تیم خود و قرار دادن تصاویر آنها بپردازید. در مورد علاقه خود به خرید و فروش املاک مطالبی در چند خط بنویسید و درباره سوابق خود نیز اطلاعاتی به کاربران ارائه دهید. تمام این اطلاعات باعث اعتماد بیشتر کاربران به شما می شود.

منطقه

منطقه فعالیت خود را از ابتدا مشخص کنید و کلمات کلیدی سایت را نیز بر این اساس برگزینید. این منطقه میتواند صرفا یک محله کوچک از تهران باشد و اگر بتوانید سایت خود را برای همین منطقه بهینه سازی کنید مطمئنا موفقیت های زیادی کسب خواهید کرد. در مورد منطقه یا محله مورد نظر، توضیحات کاملی دهید و در مورد معایب و مزایای انتخاب آن مطالبی را بنویسید.

آدرس و تلفن تماس

تلفن تماس سایت املاک برای بسیاری از خریداران و فروشندگان بسیار مهم است. به همین خاطر شماره تلفن و آدرس خود را می بایست در جاهای مناسب سایت قرار دهید. شماره تلفن خود را در سایدبار یا هدر سایت قرار داده و با ایجاد صفحه تماس با ما آدرس خود را در نقشه گوگل هم به نمایش بگذارید.

فایل های املاک

بعضی از سایت های املاک در ابتدای کار شروع به استفاده از پنجره آیفریم یا کپی کردن فایل های سایت های معروف املاک می کنند و آن را در سایت خود قرار می دهند تا از این طریق کاربرانی را به سمت خود جذب کنند. این گونه کارها تاثیری در سئو سایت ندارد. حتی ممکن است به خاطر کپی کاری با جریمه نیز مواجه شوید. تنها راه درست، استفاده از مطالب و فایل های مستقل برای بهبود سئو سایت املاک می باشد.

محتوای همیشه در حال تغییر سایت املاک

تمام سایت های خرید و فروش املاک در یک چیز مشترک هستند: فایل ملک ها دائم در حال ایجاد و حذف شدن هستند. شما توضیحات و عکس های کافی به صفحه هر ملک اضافه می کنید و این صفحه احتمالا در نتایج جستجو قرار گرفته و مطمئنا باعث افزایش رتبه سایت شما نیز می گردد. اگر این صفحه در جستجوی گوگل ظاهر می شود پس آن را پس از فروش پاک نکنید!

اول از همه اینکه بعد از فروش می توانید آن صفحه را به مدت تقریبا سه ماه نگه دارید و وضعیت آن را به فروخته شده تغییر دهید. این کار موجب می شود که کاربران به فعال بودن شما پی ببرند. در ادامه آن صفحه می توانید املاک و خانه های مشابه در همان خیابان را به کاربران پیشنهاد دهید. این کار موجب انتقال صحیح کاربران هدف به موارد مشابه می شود.

بعد از گذشته سه ماه نیز می توانید آن صفحه را به دسته بندی که آن ملک در آن قرار داشت ریدایرکت 301 کنید. سعی کنید صفحه دسته بندی که به آن ریدایرکت می کنید تمام ویژگی های آن ملک را در برگرفته و یا حداقل به آن نزدیک باشد. اگر دسته بندی مشابهی با آن نیافتید بهتر است آن صفحه را به صفحه ملک مشابهی در همان منطقه ریدایرکت کنید.

اگر آن ملک پس از چند ماه مجددا به چرخه فروش بازگشت، آن صفحه را دوباره فعال کنید و ریدایرکت را بردارید. بعد از گذشت شش ماه پس از فروش هر ملک نیز می توانید ریدایرکت را بردارید. چرا که گوگل بعد از این مدت می فهمد که آن صفحه دیگر وجود ندارد.

ثبت سایت در سایت های خرید و فروش املاک بزرگ

می توانید سایت خود را در سایت های بزرگ خرید و فروش املاک ثبت کرده و یا املاک خود را در آنها فایل کنید و خود را به عنوان نماینده فروش آن معرفی کنید. این کار موجب جذب مشتری از سایت های بزرگ به سمت شما شده و در سئو سایت املاک شما می تواند موثر باشد.

نوشتن وبلاگ برای سایت خرید و فروش ملک

بخش وبلاگ در سایت ایجاد کرده و درباره منطقه کاری خود، شرایط محله و امکانات آن پست هایی را منتشر کنید. در مورد افزایش یا کاهش قیمت ها نیز می توانید پست هایی بنویسید و در مورد خانه های خاصی که در محله شما وجود دارد نیز مطالبی منتشر کنید. این قسمت می تواند علاوه بر جذب ترافیک از گوگل باعث ارتقا قدرت دامنه شما نیز شود.

جمع بندی

با توجه به حضور سایت های بزرگ املاک در ایران مانند سایت دیوار شاید کسی کمتر جرات به ورود به این بازارها را کند. اما بازار املاک به قدری بزرگ است که افراد زیادی میتوانند از آن منتفع شوند. به عنوان یک املاکی که در یک محله تهران فعال هستید می توانید وبسیات خود را طراحی کرده و با انتخاب در کلمه کلیدی “املاک + نام محله یا شهر” سئو سایت املاک خود را شروع کنید. با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل در همین کلمه کلیدی می توانید ترافیک زیادی را به سمت سایت خود انتقال دهید و افراد زیادی را برای همکاری با خود پیدا کنید.

همچنان که فایل های خود را در سایت هایی مانند دیوار منتشر می کنید می توانید نام سایت خود را نیز در ادامه معرفی کنید تا مشتریانی که به دنبال انتخاب ملک و خانه در محدوده شما هستند ترغیب به بازدید از سایت شما و در ادامه مراجعه به دفتر شما گردند.

در این کار می توانید از خدمات سئو و بهینه سازی رادزاد استفاده کرده تا در کلمات کلیدی مشخصی ما بتوانیم وب سایت شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به رتبه یک گوگل برسانیم. برای سفارش سئو سایت می توانید با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *