سئو سایت شخصی

بسیازی از افراد در زمینه کاری خود دارای وب سایت هستند و نام خود را به عنوان برند کاری خود در نظر گرفته اند. معماران، هنرمندان و افراد مشهور از جمله افرادی هستند که معمولا دارای وبسیات هستند و فعالیت های خود را از طریق پرتال سایت خود به کاربران گزارش می دهند. همچنین اطلاع از نحوه تماس با آنها نیز از موارد مهم در سایت های شخصی است.

یک سایت شخصی که در کلمات کلیدی همچون نام خود شخص و حرفه او سئو شده باشد، شانس زیادی برای قرا گرفتن در رتبه های بالای گوگل دارد و آن شخص می تواند امید زیادی برای جذب مشتریان و کاربران به سمت خود داشته باشد. با استفاده از خدمات سئو سایت رادزاد می توانید موتور جستجوی گوگل را به این امر وا دارید که در هنگام جستجوی نام شما در ابتدا سایت شما و سپس شبکه های اجتماعی شما به نمایش درآید. این حالت بهترین حالت ممکن در هنگام جستجوی نام شماست. اگر مشکلی در این زمینه دارید می توانید هم اکنون با ما تماس گرفته و سئو سایت خود را سفارش دهید.

سئو سایت شخصی

در ادامه به بررسی دقیق تر سئو سایت شخصی می پردازیم و در مورد مفهوم سئو نیز توضیحات کوتاهی می دهیم.

سئو چیست؟

سئو از دید کارشناسان و متخصصین این امر، به مجموعه علومی گفته می شود که هدف از آن، رساندن یک سایت به صفحه اول گوگل در هنگام جستجوی یک عبارت به خصوص است. به عنوان مثال اگر سایت شما درباره قایق های پاروییست و کاربری کلمه کلیدی قایق پارویی را جستجو کند، سئو موجب می شود که سایت شما در رتبه های اول گوگل قرار گیرد.

سئو سایت شخصی چیست؟

سئو سایت های شخصی هنر و علم رساندن وب سایت یک شخص به رتبه های اول گوگل در هنگام جستجوی نام او یا تخصص های مرتبط با فعالیت او گفته می شود. همچنین سئو نام افراد به نمایش شبکه های اجتماعی او مانند اینستاگرام یا فیسبوک او در رتبه اول گوگل نیز تعبیر می گردد.

هنگامی که یک کاربر اسم شما را در گوگل جستجو می کند، می بایست بهترین فیدبک به او منتقل شود. این مسئله شامل وبسیات شما و شبکه های اجتماعیتان می گردد. سئو اسم شما موجب می شود بیشترین مشاهده را در موتورهای جستجو داشته باشید.

سئو سایت شخصی و نام شما به سه شکل تاثیرگذار است:

  • افراد به کمک جستجو شبکه های ارتباطی خود را گسترش می دهند، همکاران تجاری خود را پیدا می کنند، مشتریان یا کارفرماهای مناسب می یابند و با دوست های قدیمی خود ارتباط مجدد برقرار می کنند.
  • کارفرما ها از طریق جستجو به دنبال کارمندان جدید برای موقعیت های شغلی می گردند.
  • کارفرما و مصاحبه کنندگان شغلی، قبل از مصاحبه با شما همواره نام شما را در اینترنت جستجو کرده و اطلاعات شما را بررسی می کنند.

یکی از پارامترهای استخدام شما در یک منصب شغلی و یا داشتن شانسی برای پیدا کردن مشتریان جدید، اینست که نام شما به همراه حرفه تان در اینترنت قابل رویت باشد و این امر جز با سئو سایت شخصی و نام شما امکان پذیر نیست.

مهمترین کلمه کلیدی نام شماست

کلمات کلیدی جز مهمترین شاخصه های سئو محسوب می شوند و در سئو سایت شخصی مهمترین کلمه کلیدی نام شماست. طبق آماری که مایکروسافت در طی یک مطالعه، در سال 2010 ارائه داد، بیش از 79 درصد کارفرمایان، قبل از بررسی رزومه حرفه ای هر شخص، نام او را در اینترنت جستجو کرده اند. با توجه به اینکه مطالعه در سال 2010 انجام شده، مطمئنا این رقم تاکنون افزایش نیز یافته است.

این نوع جستجو، دلیلی بر اهمیت سئو سایت شخصی شماست. نکته مهم در این قسمت استفاده از شکل های مختلف نامتان توسط شماست. به عنوان مثال اگر نام شم امیرحسین صدر کیایی است ممکن است در کارت ویزیت شما از نام امیر حسین صدر، در اینستاگرام شما از نام امیر صدر و در وب سایت شما از نام امیر حسین کیایی استفاده کرده باشید. این امر موجب دسترسی دسخت تر به حساب های شما در شبکه های اجتماعی مختلف و همینطور وبسایتتان می گردد.

در این صورت پیدا کردن شما در اینترنت توسط شخصی که کارت ویزیت خود را به او داده اید بسیار دشوار می شود و بنابر این بهتر است از نام های یکسان در تمام پروفایل های خود و سایتتان استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است کاربران نتوانند وب سایت و شبکه های اجتماعی شما را بیابند و در نتیجه فرصت های شغلی را از دست خواهید داد.

مشکلات سئو سایت شخصی

در سئو سایت های شخصی و به خصوص در سئو نام شما ممکن است مشکلات خاصی به دلیل ماهیت این نوع سئو پیش بیاید. اگر نام خود را در اینترنت جستجو کنید ممکن است موارد زیر را بیابید:

  • هویت آنلاین نادرست: ممکن است شخصی هم نام با شما کاری انجام داده است که کاربران و کارفرمایان علاقه به شما را از دست بدهند.
  • عکس های زننده: ممکن است تحت نام شما عکس ها و ویدئوهای زننده ای در اینترنت و شبکه های اجتماعی پخش شده باشد که قطعا باعث مشکل در کار حرفه ای شما می گردد.
  • تشابه نام شما با نام یک شخصیت معروف: اگر نام شما با نام یکی شخصیت معروف یکسان است، شانس زیادی را برای دیده شدن در اینترنت نخواهید داشت.

در موارد بسیاری مشاهده شده که نام افراد با نام اشخاص معروف مشابه است و در این زمینه سئو سایت و نام آنها دچار مشکل شده است. بهترین راهکار در این زمینه و در صورت امکان استفاده از پسوند نام خوانوادگی یا نام کامل شماست تا نام واقعی شما از نام او متمایز گردد. اگر این مورد نیز ممکن نبود تنها راه استفاده از نام مستعار یا ساخت یک پسوند برای نام حرفه ای شماست.

استراتژی سئو در مورد اشخاص

در سئو سایت شخصی و نام افراد بهتر است از نام خود شروع کرده و کم کم به شبکه های اجتماعی نیز سرو سامانی بدهید. در سایت خود بیوگرافی کاملی از خود نوشته و فعالیت حرفه ای خود را معرفی کنید. نمونه کارهای هنری یا تجاری خود را نیز قرار داده و در زمینه سئو خارجی سایت نیز می بایست فعالیت دقیقی کنید.

جمع بندی

سئو سایت شخصی یکی از موارد تخصصی تیم ماست و ما به شما کمک می کنیم تا در هنگام جستجوی نام شما، موارد مرتبط و دلخواه شما به نمایش دراید. همچنین با سئو کلمات کلیدی مرتبط با حرفه شما نیز مشتریان بالقوه ای را می توانید بیابید. امروزه نام شما خواسته یا ناخواسته به عنوان برند کار شما به حساب می آید و اگر قصد موفقیت در این زمینه را دارید بهتر است از همین الان دست به کار شوید و این کار را به افراد متخصص بسپارید تا فیدبک مثبتی را در هنگام جستجوی نام خود به کاربران منتقل کنید.

2 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *