بازاریابی شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی جز بی بدیلی از زندگی مردم و اینترنت تبدیل شده اند. استفاده از موبایل ها نیز نقش شبکه های اجتماعی را در تعیین راهبرد سایتها پر رنگ تر کرده اند. بنابراین توجه به شبکه های اجتماعی می تواند موجب جذب ترافیک فراوان برای سایت گردد و در نتیجه سئو سایت ارتقا یابد.

شبکه های اجتماعی به عنوان پربازدیدترین سایت ها و اپلیکیشن های موبایل نقش ویژه ای امروزه در بین کاربران بازی می کنند. همین امر موجب شده که شرکت های زیادی نیز دست به تبلیغ در شبکه های اجتماعی پرطرفدار بزنند. با توجه رشد روز افزون کاربران این حیطه و افزایش تبلیغات در این فضا، مفهومی به نامی بازاریابی شبکه های اجتماعی یا SMM ایجاد شده است که تخمین زده می شود که تقریبا 80% بازار تبلیغات جهان را در زیر مجموعه خود قرار داده است.

رادزاد با ارائه خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی در سوشال مدیاهای فعال ایران مانند تلگرام و اینستاگرام در تلاش است تا مسیر درمدزایی کسب و کار شما را بهبود ببخشد و به شما کمک کند که از این طریق بتوانید به یک برند در بین اذهان کاربران تبدیل شوید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا SMM شکل موثر و امروزی از مارکتینگ می باشد که با ابزار های شبکه های اجتماعی گره خورده است. شبکه های اجتماعی به واسطه ابزارهایی که در اختیار دارند مانند اشتراک گذاری، تعامل مستقیم با کاربران، آپلود انواع مختلف فایل های چند رسانه ای، آنها را به یکی از قدرتمندترین ابزارهای بازاریابی تبدیل کرده که در بین افراد نیز بسیار پرطرفدار است.

اولین شبکه اجتماعی که به شدت توسط کاربران مورد استقبال قرار گرفت فیسبوک بود که افراد زیادی را از تمام دنیا به سمت خود جذب کرد. هجوم کاربران به این شبکه اجتماعی فضا را برای بازاریابی شبکه های اجتماعی در مفهوم مدرن آن باز کرد و نوع جدید از این بازاریابی معرفی شد. این مسئله موجب جذب دیگر شرکت ها به این نوع بازاریابی شد و در نتیجه شبکه های اجتماعی زیادی با تکیه بر یک خصیصه مشخص آغاز به کار کردند.

از طرف دیگر شرکت ها نیز در تعامل مستقیم با کاربران قرار گرفتند و بازخورد خدمات خود را به طور واضحی دریافت کردند. این مسئله موجب شد که شرکت ها به تصحیح چگونگی ارائه خدمات خود متناسب با خواسته مشتریان بپردازند. پیشنهادات آن را مستقیما دریافت کنند و میزان مقبولیت هر یک از این پیشنهادات را با فرم های نظر سنجی و دیگر ابزارها بررسی و تخمین بزنند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو

بازاریابی شبکه های اجتماعی و سئو امروزه در هم تنیده اند و اثر مستقیمی بر روی یکدیگر دارند. مخصوصا که این اثر از طرف شبکه های اجتماعی بر روی سئو می باشد. امروزه گوگل با بررسی سیگنال های موثر از طرف شبکه های اجتماعی بر روی رتبه سایت ها اثر می گذارد و طبق گفته کارشناسان، این پارامتر یکی از پارامتر های اصلی در رتبه بندی سایت ها در آینده نه چندان دور خواهد بود.

چالش های استفاده از شبکه های اجتماعی

فعالیت در شبکه های اجتماعی و استفاده از خدمات بازاریابی در آن با چالش های زیادی رو به روست که رادزاد با ارائه آموزشها و خدمات مشاوره ای و عملی سعی در ارائه بهترین راهکار ها در مقابل این چالش هاست. در ادامه به بررسی بعضی از این چالش ها می پردازیم.

  • تعداد شبکه های اجتماعی امروزه با رشد فراوانی روبه رو شده است و افراد زیادی در آن ها فعال هستند. یک بازاریابی موفق در شبکه های اجتماعی شامل فعالیت در چندین شبکه می شود و این مسئله توان زیادی را می طلبد. امروزه ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که به صورت اتوماتیک می توانند پست کردن مطالب را برای شما مدیریت کنند.
  • یکی از اهداف اصلی شبکه های اجتماعی هدایت کاربران به سمت سایت می باشد که یکی از سیگنال های موثر رتبه بندی برای گوگل است. چرا که ورودی های سایت از طرف شبکه های اجتماعی رفرال می باشد و تاثیر مثبتی در سئو دارد. ترغیب کاربران به کلیک بر روی لینک ها اولین چالش در این زمینه است.
  • تنوع شبکه های اجتماعی یکی دیگر از این چالش هاست. شما می بایست با استفاده از شناخت کاربران و هدف گذاری اصلی خود در شبکه اجتماعی، مخاطبین درست خود را شناسایی کرده و در شبکه های اجتماعی متناسب با آن فعالیت کنید.
  • مهمترین چالش در بازاریابی شبکه های اجتماعی تبدیل دنبال کنندگان و کاربران به مشتری است، این که بتوان آن را ترغیب به خرید و استفاده از خدمات سایت کرد. همچنین با تبلیغ در سایر شبکه های اجتماعی نیز می توان به این مهم رسید. انتخاب درست رسانه های مرتبط و شبکه هایی که بتوانند برای شما درامد زایی کنند یکی دیگر از چالش های مرتبط می باشد.

مدیریت بازاریابی شبکه های اجتماعی با توجه به توضیحات گفته شده امر دشواریست و در این راه به مشاوره افراد متخصص نیاز دارید. شاید نیاز داشته باشید که این امر را به کل به آن ها بسپارید. رادزاد مفتخر است که به عنوان یکی از متخصصین این امر کلیه امور مربوط به بازاریابی شبکه های اجتماعی شما را در دست بگیرد.

3 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *