سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی یا Off-Page SEO یکی از مهم ترین بخش های یک استراتژی موفق سئو است.

اگر می خواهید وب سایتتان در گوگل رتبه خوبی کسب کند و میزان دیده شدن نام برند و ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید، نگاهتان باید فراتر از سایتتان باشد.

در این راهنما، ما قصد داریم به طور عمیقی به بررسی سئو خارجی بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بفهمید که سئو خارجی چیست، چرا اینقدر مهم است و از چه تاکتیک‌هایی برای افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل استفاده کنید.

در این راهنمای جامع به موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • سئو خارجی چیست؟
 • مقایسه سئو خارجی با سئو داخلی و سئو تکنیکال
 • چرا به سئو خارجی نیاز دارید؟
 • معرفی 13 تکنیک سئو خارجی در سال 2022
 • اطمینان از اجرای صحیح سئو خارجی

سئو خارجی چیست؟

به طور خلاصه، سئو خارجی، تاکتیک‌های SEO ای است که در خارج از وب‌سایت شما اتفاق می‌افتند.

اغلب تصور می شود که سئو خارجی فقط ایجاد بک لینک است، اما در واقعیت، تاکتیک های سئو خارجی بیشتری وجود دارند که باید علاوه بر اصول اولیه سئو از آنها استفاده کنید.

تاکتیک‌هایی مانند برندسازی، بازاریابی محتوا، رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر، همگی نقش مهمی در یک استراتژی جامع سئو دارند.

اما به عنوان یک توضیح ساده، سئو خارجی تاکتیک هاییست که ایجاد تغییرات در وب‌سایت شما یا انتشار محتوا در آن را شامل نمی‌شود.

این سیگنال ها هم به موتورهای جستجو و هم به کاربران کمک می کند تا درکی از میزان اعتبار سایت شما به دست آورند و همچنین به عنوان عاملی کلیدی در میزان اعتماد به سایت شما و درک ارتباط موضوعات مختلف با سایتتان، مورد استفاده قرار می گیرند.

اینطوری تصور کنید:

 • وب سایت شما = سئو داخلی
 • سایت یا پلتفرم های دیگر = سئو خارجی

برای فراتر رفتن از این حد و کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل باید رو به سئو تکنیکال هم بیاورید. برای کمک به روشن شدن تفاوت بین این موارد، اجازه دهید این سه رویکرد اصلی سئو را با عمق بیشتری بررسی کنیم.

مقایسه سئو خارجی با سئو داخلی و سئو تکنیکال

تقریباً تمام تاکتیک های سئو را می توان در یکی از این سه دسته طبقه بندی کرد:

 • سئو داخلی
 • سئو خارجی
 • سئو تکنیکال

اما تفاوت اینها چیست؟

خیلی ساده می‌توانیم این رویکردها را به صورت زیر تعریف کنیم:

سئو داخلی تاکتیک هایی را پوشش می دهد که در سایت خود استفاده می کنید و به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای شما را بهتر درک کنند و به آنها رتبه بهتری دهند. از تولید محتوای عالی در سایت شما، بهینه سازی تگ های عنوان، متا تگ ها، و تگ های H گرفته تا لینک های داخلی، بهینه سازی تصویر و موارد دیگر… همه اینها در دسته سئو داخلی قرار می گیرند.

سئو خارجی شامل آن دسته از فعالیت هایی است که خارج از وب سایت شما انجام می شوند. ایجاد بک لینک اغلب به عنوان تاکتیک اصلی سئو خارجی در نظر گرفته می شود، اما سئو خارجی شامل تاکتیک هایی مانند بازاریابی محتوا، بازاریابی در رسانه های اجتماعی، ظاهر شدن در پادکست ها، گرفتن نقد و کامنت، نقل قول ها و سایر موارد نیز می شود.

سئو تکنیکال مواردی را پوشش می دهد که مستقیماً بر ایندکس و پایش شما توسط موتورهای جستجو تأثیر می گذارند. برخی معتقدند که این موضوعات در دسته سئو داخلی قرار می گیرند. با این حال، از طرف گسترده ای از متخصصین، به عنوان یک دسته جدا در نظر گرفته می شود: بهینه سازی سرعت سایت، Schema Markup ها، تگ های کنونیکال، hreflang و موارد دیگر که همه به عنوان سئو تکنیکال طبقه بندی می شوند.

چرا به سئو خارجی نیاز دارید؟

بدون سئو خارجی، شما برای کسب رتبه در عبارات رقابتی دچار مشکل خواهید شد.

سئو خارجی را همچون ایجاد اعتبار برای سایت تصور کنید. بدون سئو خارجی، سایت شما از سایت های دیگری که قبلاً اعتبار بیشتری کسب کرده اند، برتری نخواهد داشت. معمولاً اینطور است که محتوای وب‌سایت‌های معتبر، بالاتر از وب‌سایت‌هایی با اعتبار پایین‌تر در نتایج جستجو ظاهر می شوند.

این مثال به شما کمک می کند تا اهمیت سئو خارجی را درک کنید. همه چیز در مورد افزایش آتوریتی (Authority) سایت شماست، چیزی که اغلب در کنار ساختن یک برند معتبر، مطرح است.

لینک ها به هیچ وجه تنها فاکتورهای های خارجی نیستند که الگوریتم گوگل از آنها برای رتبه بندی یک وب سایت استفاده می کند، علیرغم اینکه شاید مهمترین فاکتور باشند.

این یک واقعیت است که لینک ها یکی از سه فاکتور برتر کسب رتبه در گوگل هستند، بنابراین یک استراتژی سئو خارجی که شامل لینک سازی نمی شود، بعید است نتایج دلخواه را به ارمغان آورد.

اما اینکه فکر کنید فقط هم باید روی لینک سازی تمرکز کنید یک اشتباه است. تکنیک ها و تاکتیک های متنوعی در سئو خارجی وجود دارند که باید از آنها استفاده کنید. این تکنکیک ها نه تنها به شما کمک می کنند تا در سئو به موفقیت برسید، بلکه به ساخت برند شما نیز کمک می کنند.

13 تکنیک سئو خارجی در سال 2022

بیایید نگاهی به 13 تاکتیک مختلف سئو خارجی بیندازیم که می توانید از آنها برای رشد برند و ترافیک ارگانیک وب سایت خود در سال 2022 استفاده کنید:

 • لینک بیلدینگ
 • برند سازی
 • بازاریابی محتوا
 • روابط عمومی (PR)
 • سئوی محلی (Google My Business و نقل قول ها)
 • رسانه های اجتماعی
 • انجمن ها (فروم ها)
 • اینفلوئنسر مارکتینگ
 • رویداد ها
 • پست مهمان
 • پادکست ها
 • نقد و بررسی ها
 • همنشری محتوا

تاکتیک شماره 1 سئو خارجی: لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ (لینک سازی) با توجه به اهمیت لینک ها در الگوریتم گوگل، باید ستون اصلی هر استراتژی سئو خارجی باشد، اما مهم است که بدانید چگونه باید اقدام به ساخت بک لینک کنید.

یکی از اهداف کلیدی سئو خارجی، ایجاد اعتبار برای کسب و کار شما است. لینک های وب‌سایت‌های معتبر به شما کمک می‌کنند تا سایت خود را به عنوان یک مرجع معرفی کنید. به عبارت دیگر بک لینک ها همانند یک رأی اعتماد از یک سایت به سایت دیگر هستند.

هدف شماره یک لینک سازی باید کسب لینک های با کیفیت از سایت های معتبر باشد. همیشه باید نسبت به کمیت، اهمیت بیشتری برای کیفیت قائل شوید. باید بفهمید که تفاوت های بین لینک های سایت شما و رقبای شما چگونه است.

جهت بک لینک سازی، فاکتورهای دیگری جز هدف قرار دادن سایت‌های معتبر هم وجود دارد (توجه داشته باشید که به راحتی نمی‌توان از سایت‌های معتبر لینک گرفت، اما با داشتن رویکردی درست، این دستاورد ناممکن نیست).

در اینجا سه ​​فاکتور وجود دارد که باید در رابطه با لینک بیلدینگ در نظر بگیرید:

آتوریتی

امیدواریم که درک کرده باشید که چرا اعتبار لینک ها بسیار مهم است. اعتبار وب سایت ها از طریق پارامتری به نام آتوریتی قابل درک است. امتیاز آتوریتی سایت را از طریق ابزارهای مختلف مانند Moz یا SEMrush میتوان مشاهده کرد. اما به طور دقیق تر آتوریتی چیست و چه چیزی را اندازه گیری می کند؟

امتیاز آتوریتی کیفیت کلی یک وب سایت را درجه بندی می کند و به شما می گوید که بک لینک از یک سایت چقدر می تواند تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال وب سایت SEMrush امتیاز آتوریتی را بر اساس داده های زیر محاسبه می کند:

 • کمیت و کیفیت بک لینک های دامنه.
 • تعداد دامنه ها و تعداد IP های ارجاع دهنده بک لینک ها.
 • لینک‌های نوفالو در مقایسه با لینک های نوفالو.
 • گزارش ترافیک ارگانیک.
 • تعداد کاربران.

برای به دست آوردن اطلاعاتی در مورد آتوریتی لینک های فعلی، می توانید از ابزار Backlink Analytics سایت SEMrush استفاده کنید. همچنین می‌توانید بک لینک‌های سایت خود و آتوریتی آن‌ها را در تب «Backlinks» مشاهده کنید.

 

اما هنگام جستجو برای لینک های جدید چه باید کرد؟

شما می توانید هر دامنه ای را از طریق ابزار Backlink Analytics تست کنید و آتوریتی مربوط به آن دامنه را در کنار سایت هایی که به آن دامنه لینک داه اند مشاهده کنید. این اطلاعات را در تب Overview خواهید دید:

مشاهده Authority در semrush

به یاد داشته باشید که هدف از ایجاد بک لینک باید کسب لینک از سایت‌هایی با آتوریتی بالا باشد و با داده‌های موجود در این ابزارها، می‌توانید لینک بیلدینگ بهتری داشته باشید.

دامنه های منحصر به فرد

یکی دیگر از معیارهای کلیدی موفقیت در ساخت بک لینک، تعداد دامنه هایی است که به سایت شما اشاره می کنند، این موضوع حتی بیشتر از تعداد کل بک لینک ها هم اهمیت دارد. مطالعات صورت گرفته، ارتباط واضحی را بین تعداد دامنه های لینک دهنده و رتبه های بالاتر نشان می دهند. ایجاد بک لینک در دامنه های متنوع باید بخشی از استراتژی شما در لینک بیلدینگ باشد.

با استفاده از تب referring domains ابزار Backlink Analytics در SEMrush می توانید تعداد دامنه های منحصر به فردی که به سایت شما لینک می دهند را مشاهده کنید.

ارتباط موضوعی

همیشه به دنبال بک لینک از سایت‌هایی باشید که موضوع آنها با سایت شما مرتبط است. به عنوان مثال، اگر یک سایت در زمینه سفر راه اندازی می کنید، باید بیشتر لینک هایی را که به دست می آورید از سایت های مرتبط با حوزه سفر باشند. وبلاگ های در زمینه سفر احتمالا جز بهترین بک لینک های ممکن برای شما باشند.

سایت‌ها معمولاً به آن‌هایی که موضوع مشابهی با آنها دارند لینک می‌دهند، نه آن‌هایی که مرتبط نیستند. با این حال، داشتن لینک هایی از سایت های با موضوعات دیگر، به شرطی که آن لینک ها طبیعی و منطقی باشند، اشکالی ندارد. فقط هدف این است که اکثریت لینک ها از سایت های با موضوع مشترک باشند.

اما از چه تاکتیک‌های خاصی می توان برای ایجاد و کسب لینک‌های با آتوریتی بالا استفاده کنیم؟ موارد مورد علاقه ما عبارتند از:

 • روابط عمومی دیجیتال (Digital PR)
 • اشاره بدون لینک به نام برند
 • لینک سازی با ایجاد منابع
 • موج سواری خبری (Newsjacking)

تاکتیک‌های موثر بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آنها برای ایجاد بک لینک‌های عالی استفاده کنید. تنوع بخشیدن به بک لینک های سایت شما نیز باید در اولویت باشد.

تاکتیک شماره 2 سئو خارجی: برندسازی

این یک واقعیت محض است که گوگل به برندها امتیاز بالایی می دهد.

برندسازی باید نه تنها بخش مهمی از استراتژی بازاریابی شما، بلکه باید بخشی از رویکرد شما به سئوی خارجی را تشکیل دهد. بار دیگر تاکید می کنیم که همه اینها با داشتن اعتبار بالاتر، هم در نزد کاربران و هم در نزد موتورهای جستجو مرتبط است.

اما چگونه برندسازی با استراتژی سئوی شما تلاقی می کند و معیارهای کسب موفقیت در این حوزه چیست؟

جستجوی نام برند

شاید یکی از قوی‌ترین شاخص‌هایی که نشان می‌دهد در حال برندسازی هستید، افزایش جستجوی نام برند است.

این موضوع می تواند شامل جستجو برای نام برند، محصولات یا نام دامنه شما باشد.

برای مشاهده اینکه چگونه جستجوهای نام برند شما در طول زمان تغییر کرده است، به بخش Keyword Overview در ابزار SEMrush بروید و نام برند خود را وارد کنید. کادر «trends» را خواهید دید که نشان می‌دهد حجم جستجوی نام برند در ماه گذشته چگونه تغییر کرده است.

همچنین باید نگاهی به Google Trends بیندازید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

نام برند خود را در گوگل ترندز وارد کنید و ببینید که جستجوی نام برند شما در طول زمان چگونه تغییر پیدا کرده است. اطلاعات این ابزار محدود به سال 2004 تا زمان حال است.

دلیل دیگری نیز وجود دارد که چرا تمرکز بر برندسازی بسیار مهم است و آن صفحه نتیجه جستجو برای نام برند است.

صفحه نتیجه جستجو برای نام یک برند چیست؟ منظور نتایج جستجویی هستند که وقتی شخصی نام برند شما را جستجو می کند، نشان داده می شود.

کارشناس سئو، جیسون بارنارد در این باره می گوید …

«نتایج جستجو برای نام برند شما، حاوی نکات مهمی بوده و بنابراین توجه به آنها برای کسب‌وکار شما کاملاً ضروری هستند. شما باید به طور مداوم آنها را بررسی کرده و ارزیابی کنید و بهبود ببخشید.”

در ابتدا، ممکن است تصور کنید که این نتایح صرفا وابسته به شهرت شما هستند، اما از نظر سئو هم قابل توجه هستند. بارنارد ادامه می دهد:

“صفحه های اول نتایج برای جستجوی نام برند نشان می دهد که گوگل تا چه اندازه برند شما را درک می کند، و 2-3 صفحه اول نتایج برای عبارت جستجوی “بررسی برند شما” نشان دهنده نوع ارزیابی گوگل از اعتبار شما است.”

تلاش شما در جهت برندسازی به گوگل کمک می کند تا اعتبار شما را درک کند، به همین دلیل است که برندسازی به یک تاکتیک مهم در سئو خارجی تبدیل شده است. هنگامی که یک برند معتبر ایجاد می کنید، متوجه خواهید شد که به طور طبیعی لینک هایی در سرتاسر وب کسب می کنید، حتی بدون اینکه به صورت مستمر در این حوزه فعالیت کنید.

تاکتیک شماره 3 سئو خارجی: بازاریابی محتوا

وقتی به بازاریابی محتوا فکر می کنیم، اغلبمان آن را به عنوان یک تاکتیک سئو داخلی در نظر میگیریم. منظور از بازاریابی محتوا در اینجا تولید و انتشار محتوا در وب سایت است.

اما به شکل کلی تر، بازاریابی محتوا شامل تاکتیک‌های داخلی و خارجی می‌شود. انتشار محتوای عالی در وب سایتمان، تنها بخشی از بازاریابی محتوا است. هر محتوایی که در هر نقطه از وب ایجاد و منتشر می کنید، تحت بازاریابی محتوا قرار می گیرد.

اگر یک پست مهمان بنویسید، این حرکت شما بازاریابی محتوا است. یک اینفوگرافیک منتشر کنید و از یک مجله اینترنتی معتبر لینک بگیرید؟ این هم بازاریابی محتواست.

جذابیت استفاده از بازاریابی محتوا به‌عنوان یک تاکتیک این است که ایجاد محتواهای جذاب، تمرکز بر عوامل خارج از سایت را آسان‌تر می‌کند. تولید محتوای با کیفیت موجب اشتراک گذاری بیشتر آنها در سایر وب سایت و شبکه های اجتماعی می شود.

تاکتیک‌های رایج بازاریابی محتوا که موجب سئو خارجی بهتر می شوند عبارتند از:

 • پست های وبلاگ
 • اینفوگرافیک
 • نظرسنجی، مطالعات و مقالات تحقیقاتی
 • وایت پیپر و کتاب های الکترونیکی

بازاریابی محتوا، به عنوان یک تاکتیک، ارتباط نزدیکی با لینک سازی، رسانه های اجتماعی و PR دارد و همچنین به ساخت برند شما کمک می کند.

تاکتیک شماره 4 سئو خارجی: روابط عمومی (PR)

برای مدت طولانی، روابط عمومی و سئو به عنوان دو رشته بازاریابی کاملاً متفاوت در نظر گرفته می شدند، اما در سال های اخیر، این خطوط محو شده اند و این دو در کنار هم قرار گرفته اند.

روابط عمومی دیجیتال در حال حاضر تاکتیک منتخب لینک سازی برای بسیاری از سئوکاران است و روشی عالی برای به دست آوردن لینک های معتبر می باشد. از تاکتیک‌های روابط عمومی برای تبلیغ یک محتوای عالی و قابل لینک شدن استفاده کنید و در نتیجه می‌توانید حجم قابل توجهی از بک لینک را به دست آورید.

یک مطالعه نشان می دهد که یک کمپین PR به طور متوسط ​از بین 10 تا 24 دامنه منحصر به فرد بک لینک کسب می کند.

روابط عمومی از راه های زیادی به سئو خارجی و ساخت بک لینک کمک کند. یک کمپین PR عالی همچنین می تواند:

 • موجب افزایش آگاهی از برند و جستجوی نام برند شود.
 • کسب و کار شما را در مقابل دیدگان مخاطبان هدف قرار می دهد و باعث می شود که آنها در مورد شما صحبت کنند.
 • ترافیک ارجاعی برای سایتتان ایجاد می کند.
 • شما را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت خود معرفی می کند و موجب می شود که کاربران به برند شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

تاکتیک شماره 5 سئو خارجی: سئوی محلی (Google My Business و نقل قول ها)

در حالی که سئوی محلی یک بحث کامل در سئو است، عناصر خاصی در آن وجود دارد که جز تاکتیک‌های کلیدی سئوی خارجی هستند. این دو مورد Google My Business و نقل قول‌ها (Citation) هستند.

Google My Business

Google My Business نقشی حیاتی در حضور آنلاین تقریباً هر کسب‌وکار محلی ایفا می‌کند. در واقع بهینه‌سازی سایت شما و کسب رتبه در Local pack نتایج جستجو در واقع جزیی از سئو خارجی است.

Google My Business جزیی از وب سایت شما نیست و فراموش نکنیم که هر تلاشی که بر روی هر چیزی به جز سایت شما متمرکز باشد به عنوان سئو خارجی محسوب می شود.

اخیراً گزارش شده است که 46٪ از کل جستجوهای گوگل با هدف کسب اطلاعات محلی انجام شده است و از هر 5 کاربری، 4 نفر از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات محلی استفاده می کنند. این یک واقعیت ساده است که اگر کسب و کار شما در بین نتایج Google My Business نمایش داده نشود، این فضا به رقبای شما اختصاص داده خواهد شد.

نقل قول ها

یک نقل قول یا Citation اشاره ای به نام کسب و کار آنلاین شماست و معمولاً نه تنها به نام کسب و کار شما بلکه به NAP شما (نام، آدرس و شماره تلفن) اشاره می کند. به عنوان مثال فهرست مشاغل یکی از این موارد است.

اگر شما به عنوان یک کسب و کار محلی به دنبال کسب رتبه در جستجوهای با هدف یافتن مکان های جغرافیایی هستید، نباید از بحث Citation غافل شوید، چرا که یکی از پارامترهای مهم سئو خارجی و رتبه بندی محسوب می شوند.

دقت داشته باشید که یکی از کلیدهای موفقیت در Citation، حفظ ثبات است.

نقل‌قول‌های متناقض نشان‌دهنده عدم انسجام است و به همین دلیل، مهم است که برای اطمینان از مطابقت همه نقل ها با واقعیت زمان بگذارید.

تاکتیک شماره 6 سئو خارجی: رسانه های اجتماعی

سال 2022 است و ما در یک دنیای اجتماعی زندگی می کنیم. طبق آمار، 97 درصد از کاربران اینترنت از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

رسانه های اجتماعی نقش بسیار زیادی در نحوه استفاده ما از وب و جستجوی پاسخ هایمان ایفا می کنند. به این موضوع توجه کنید که امروزه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک نوع موتور جستجو هم استفاده می‌شوند.

اجازه دهید یک چیز را همینجا روشن کنیم: تعداد اشتراک گذاری لینک های وب سایت در شبکه های اجتماعی یک عامل مستقیم در الگوریتم رتبه بندی گوگل نیست.

رسانه های اجتماعی را به عنوان پلتفرم های مجزایی در نظر بگبرید که در آنها می توانید با غلبه بر رقبا، بیشتر توسط مخاطبینتان دیده شوید.

رسانه های اجتماعی اغلب به عنوان یک پلتفرم برای ارائه خدمات به مشتریان هم استفاده می شوند.

بسیاری از مشتریان می خواهند با برند شما ارتباط برقرارکرده و پرسشی را مطرح کنند. اکثر مشتریان شما اولین درگاه ارتباطی که به ذهنشان میرسد، شبکه های اجتماعی شماست.

بسیار مهم است که حضوری قوی در رسانه های اجتماعی داشته باشید، به صورت حرفه ای ارتباط برقرار کنید و شبکه های اجتماعی را به عنوان کانال ارتباطی برای برند در نظر بگیرید، کانالی که هم مشتریان فعلی را راضی نگه داشته و هم مشتریان بالقوه کشف خواهد کرد.

تاکتیک شماره 7 سئو خارجی: انجمن ها

ممکن است از دیدن انجمن ها به عنوان یک تاکتیک سئو خارجی شگفت زده شوید. اما چرا؟

زیرا برای سال‌ها، سئوکاران، انجمن‌ها، نظرات و سایر پلتفرم‌های UGC را به عنوان راهی برای ایجاد لینک (به عنوان راهی برای ایجاد لینک‌های نه چندان خوب) اسپم می‌کردند.

به همین دلیل، توجه بسیاری از سئوکاران از انجمن ها کاملاً دور شد. اما بیایید دوباره به یک چیز توجه کنیم، سئوی خارجی چیزی فراتر از لینک ها است.

انجمن ها هنگامی که به عنوان بخشی از یک استراتژی بزرگ تر استفاده می شوند، می توانند ارزشی واقعی را به بازاریابی شما اضافه کنند. به انجمن‌ها (شامل هر نوع انجمن تخصصی کوچک یا انجمن های عمومی بزرگ مانند Quora و Reddit) به عنوان راهی برای ایجاد لینک توجه ویژه ای داشته باشید، البته بایستی با طرز فکری متفاوت وارد شوید.

با استفاده از انجمن ها در گفتگوهایی که به تخصص شما مربوط می شوند مستقیما درگیر شوید و با ارائه پاسخ به سوالات دیگران، خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنید.

تعداد بسیار کمی از پلتفرم‌ها به شما این فرصت را می‌دهند که با مشتریان بالقوه خود به صورت آزاد گفتگو کنید و این یک راه فوق‌العاده برای شروع ایجاد رابطه و افزایش اعتماد کاربران به برند شما است.

با کمی تلاش و ممارست، می توانید نسبتاً به راحتی یک جامعه قوی و مورد اعتماد از مخاطبان در انجمن ها ایجاد کنید. Reddit و Quora پلتفرم‌های در مقیاس بزرگ برای استفاده هستند، اما تالارهای گفتمان تخصصی در زمینه کسب و کار شما می‌توانند به همان اندازه مؤثر باشند.

محبوبیت انجمن ها از زمان اوج خود در دهه 2000 کاهش یافته است، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که رقبای شما در آنجا حضور نداشته باشند و این باعث می شود از بین بردن هر گونه سر و صدایی بسیار آسان تر شود.

تاکتیک شماره 8 سئو خارجی: اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2022 به اشکال مختلفی وجود دارد. چند سال به عقب برگردید، تمام تاکتیک ها به پست های دارای اسپانسر در وبلاگ ها محدود می شود. اما امروز، همه چیز در اینستاگرام، یوتیوب و تیک تاک اتفاق می افتد.

از اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان راهی برای لینک سازی استفاده نکنید، مگر اینکه آنها فالو نباشند. وجود لینک فالو در محتوای دارای اسپانسر، دستورالعمل‌های گوگل را نقض می‌کند.

سئوی خارجی فقط به ایجاد لینک خلاصه نمی شود. اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند راهی فوق العاده برای برندسازی، تقویت محتوای شما و دستیابی به مخاطبان جدید باشد.

ما قبلاً بحث کرده ایم که چگونه شبکه های اجتماعی به خودی خود نوعی موتور جستجو هستند. با اینکه آنها به روشی متفاوت از گوگل عمل می کنند، باز هم شکلی از یک موتور جستجو هستند که در آن کاربران به صورت مستمر به دنبال یافتن محتوا هستند.

اینفلوئنسرها می توانند کمک زیادی به حضور شما به عنوان یک کسب و کار معتبر در این پلتفرم ها کنند.

تاکتیک شماره 9 سئو خارجی: رویدادها

رویدادها در استراتژی های بازاریابی مجددا بازگشته اند و باور کنید یا نه، آنها می توانند به استراتژی سئو خارجی شما کمک کنند.

اکنون بیش از هر زمان دیگری، تعداد رویدادهای آنلاین مانند وبینارها افزایش یافته است و آنها می توانند کمک زیادی به برندسازی کنند.

آنها نه تنها می توانند به جذب مخاطبان کمک کنند، بلکه با سر و صدایی که در اطراف کسب و کار شما ایجاد می کنند، شما را بی بهره نخواهند گذاشت. این اتفاق باعث ایجاد تعامل اجتماعی کاربران با شما و حتی ایجاد بک لینک می شود.

می توانید رویداد خود را از طریق Meetup.com میزبانی کنید. این پلتفرم، یکی از موتورهای جستجو معروف در زمینه برگذاری رویداد است.

رویداد ها همچنین یک راه عالی برای پوشش عالی روابط عمومی هستند.

تاکتیک شماره 10 سئو خارجی: پست مهمان

ارسال پست مهمان اگر به درستی انجام شود، می تواند کمک زیادی به استراتژی بازاریابی شما داشته باشد. در بیشتر مواقع پست مهمان صرفا روشی برای لینک سازی مورد استفاده قرار می گیرد. منظور از پست مهمان انتشار پستی در یک وب سایت دیگر تحت نام خودتان است.

نمی‌توان انکار کرد که هنوز پست مهمان یکی از رایج‌ترین تاکتیک‌های ساخت بک لینک باقی مانده است.

زمانی که استراتژی پست مهمان به درستی اجرا شود، می تواند به شما کمک کند نام برند خود را در دیدگان مخاطبان هدف قرار دهید، ترافیک هدفمندی به سایت خود ارسال کنید و به شما کمک می کند تا به عنوان متخصص در حوزه کاری خود معرفی شوید.

واقعیت این است که لینک ها نباید تنها دلیل ایجاد پست مهمان باشند. لینک ها در صورت ایجاد فقط یک مزیت برای پست مهمان محسوب می شوند.

هدف اصلی شما از پست مهمان باید دستیابی به مخاطبین جدید، جذب ترافیک از یک سایت مرتبط و برندسازی باشد. وقتی با این طرز فکر به انتشار پست مهمان بپردازید، متوجه می شوید که این کار می تواند بسیار ارزشمند باشد.

تاکتیک شماره 11 سئو خارجی: پادکست

پادکست ها در حال حاضر بسیار محبوب هستند و هر ماه شنوندگان بیشتری را به دست می آورند. طبق آمارها، 44 درصد از آمریکایی ها حداقل یک بار در زندگی خود به پادکست گوش داده اند، در حالی که 73 میلیون آمریکایی ماهانه به آنها گوش می دهند.

پادکست ها ابزار فوق العاده ای هستند، و اگر از آنها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده نکنید، ممکن است فرصت های بزرگی را از دست بدهید.

بیایید به مزایای پادکست ها نگاهی بیندازیم:

 • اکثر کسب و کارها هنوز از پادکست ها به عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده نمی کنند و این بدان معنی است که پادکست ها ابزاری عالی برای به دست آوردن مزیت رقابتی هستند.
 • پادکست ها یک ابزار عالی برای دستیابی به مخاطبان جدید، به اشتراک گذاشتن تخصص شما و دیده شدن در سایر موتورهای جستجو به غیر از گوگل هستند.
 • پادکست های اپل هنوز یک موتور جستجو است، موتوری که به شما امکان می دهد پادکست های مرتبط با کلمات کلیدی خود را پیدا کنید.
 • Google Podcasts نیز مانند Listen Notes یکی دیگر از این موارد است.

کسب‌وکارهایی که تشخیص می‌دهند سئو باید فراتر از گوگل برود، در نهایت آن‌هایی هستند که موفق به ایجاد یک برند می‌شوند و راه‌هایی برای هدف قرار دادن مخاطبان بالقوه خود از سایر پلتفرم ها، پیدا می‌کنند.

تاکتیک شماره 12 سئوی خارجی: نظرات

شهرت شما در فضای آنلاین هرگز اینقدر مهم نبوده است.

آیا می دانستید که 93 درصد از مردم اعلام کرده اند که بررسی های آنلاین بر تصمیم خرید آنها تأثیر می گذارد؟ نظراتی که کاربران درباره کسب و کار شما در وب داده اند، یک تاکتیک مهم سئوی خارجی است که بسیار دست کم گرفته شده است. مدیریت شهرت آنلاین چیزی است که هیچ کسب و کاری نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

همانطور که TrustPilot می‌گوید، «شاید کم ارزش‌ترین مزیت جمع‌آوری نظرات این است که وقتی به درستی اجرا شوند، این نظرات می‌توانند به گوگل در درک بهتر سایت شما کمک کنند. نظریه رایج در این زمینه این است که گوگل از آنها برای استخراج سیگنال های کیفیت برند استفاده می کند، که می تواند اعتبار دامنه سایت شما و در نهایت موقعیت سایت شما در نتایج جستجو را افزایش دهد.

یک بار دیگر، ما به صحبت در مورد سیگنال های مرتبط با برند بازگشته ایم. سئوی خارجی، زمانی که به اصول اولیه میرسد، به برندسازی و ایجاد سیگنال هایی بازمی گردد که شما را به عنوان یکی از وب سایت هایی که شایستگی کسب رتبه بالا در نتایج جستجو هستند، نشان می دهند.

کسب‌وکاری که در پلتفرم‌های شخص ثالث نقدهای خوبی جمع‌آوری کرده اند، خود را به عنوان یک برند می توانند معرفی کنند. نظرات عالی درباره کسب و کار شما به افزایش نرخ تبدیل و بار دیگر افزایش اعتماد کاربران به شما کمک می کند.

تاکتیک شماره 13 سئو خارجی: همنشری محتوا (Content Syndication)

گاهی اوقات، یک وبلاگ به دنبال تکمیل محتوایی با استفاده از منابع دیگر برای انتشار مقاله اصلی خود است. زیرا این کار آسان تر از ایجاد محتوای جدید است.

در این شرایط اغلب متوجه می‌شوید که محتوا در سایت‌هایی پخش می‌شود که بخشی از یک گروه تلویزیونی یا رادیویی را تشکیل می‌دهند. ناشران شروع به استفاده از این روش می کنند تا تعداد محتوایی که هر روز در سایتشان منتشر می شود را افزایش دهند.

یاهو شاید یکی از بزرگترین پلتفرم هایی باشد که معمولاً محتوا را از منابع دیگر انتخاب و منتشر می کند.

همچنین ممکن است برای افزایش دیده شدن و تعداد خوانندگان خود، محتوای خود را به پلتفرم های دیگر ارسال کنید.

اما چگونه همنشری محتوا یک تاکتیک سئو خارجی محسوب می شود؟

بیایید نگاهی به آنچه گوگل می گوید کنیم…

با دقت زیادی اقدام به همنشری محتوا کنید. اگر محتوای خود را در سایت‌های دیگر پخش کنید، گوگل همیشه نسخه‌ای را که ما فکر می‌کنیم برای کاربران مناسب‌تر است نشان می‌دهد، که ممکن است نسخه متعلق به وب سایت شما نباشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر سایتی که محتوای شما در آن پخش می شود، دارای لینکی به مقاله اصلی شما باشد. همچنین می‌توانید از کسانی که از مطالب شما استفاده می‌کنند بخواهید از متا تگ noindex استفاده کنند تا موتورهای جستجو نتوانند آن محتوا را در دیگر سایت ها ایندکس کنند.

این گونه محتواها اغلب توسط گوگل ایندکس نمی شوند، چرا که محتوای تکراری است، اما این مسئله بدان معنا نیست که باید از این تکنیک اجتناب کرد.

پخش محتوا می تواند به تقویت محتوای شما کمک کند و توجه بیشتر به آثار منتشر شده توسط شما می تواند تأثیر مثبتی بر سیگنال های برندسازی داشته باشد.

اطمینان از اجرای صحیح سئو خارجی

شما نمی توانید اهمیت سئو خارجی را در سال 2022 نادیده بگیرید، اما مهم است بدانید که این موضوع بسیار فراتر از ساخت بک لینک است.

موفقیت در سئو از ساختن یک برند حاصل می‌شود. سئوی خارجی از تمرکز بر سیگنال‌های محرکی که بر فاکتورهای رتبه‌بندی تأثیر ‌گذارند به تمرکز بر بهینه‌سازی، ایجاد محتوا و کسب رتبه در دیگر موتورهای جستجو تغییر یافته است.

شما باید از سئوی خارجی به عنوان بخش بزرگی از استراتژی دیجیتال خود نگاه کنید و برندهایی که به این موضوع اهمیت دهند، در این بازار همیشه رقابتی لذت می‌برند.

برندسازی را در اولویت قرار داده و در نتیجه این کار، با ذهنیت مناسبی وارد سئو خارجی خواهید شد. این گونه به نتایجی دست خواهید یافت که تفاوتی شگرف در حضور آنلاین شما ایجاد می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *