آیا لینک های داخلی نوفالو بر روی سئو تاثیر گذارند؟

یکی از کاربران وب سایت در پیغامی از ما پرسیده است که:

یکی از ابزارهای سئو خطایی مبنی بر پیام زیر به من اعلام کرده است:

“لینک های داخلی با اتربیوت نوفالو: استفاده از اتربیت نوفالو برای لینک دادن به وب سایت هاییست که شما به آن اعتماد ندارید، بنابراین استفاده از آن در لینک های داخلی، موجب مشکوک شدن گوگل به وب سایت شما می گردد.”

لینک های نمایش داده شده نیز غالبا دکمه های پاسخ به کامنت ها هستند. آیا این مسئله بر روی سئو از دید گوگل تاثیر منفی دارد؟

خیر. این مسئله بر روی سئو از دید گوگل، بینگ یا هر گونه موتور جستجوی دیگری بی تاثیر است.

این دست مسائل تنها توسط برخی ابزارهای سئو گزارش می شوند، چرا که آنها دارای فاکتورهای اشتباه زیادی هستند. توجه به این نکته ضروریست که ابزارها نمی توانند همچون انسان به درک تفاوت های ظریف بین مسائل بپردازند. توضیح ارائه شده در ادامه گزارش این ابزار نیز صحیح نیست.

قطعا شما می توانید از اتربیوت نوفالو برای لینک های داخلی استفاده کنید. در حقیقت اگر علاقه مند نیستید که صفحاتی مانند صفحات ورود یا صفحات کامنت ها در نتایج جستجو به نمایش در بیایند، نوفالو کردن لینک های به این صفحات گزینه بسیار خوبی نیز محسوب می گردد.

در مثال این کاربر، به نظر میرسد که پلاگین کامنت گذاری وب سایت او با نوفالو کردن لینک ها قصد جلوگیری از دنبال شدن آن توسط ربات ها و در نتیجه ایندکس شدن آنها دارد. بنابراین در چنین شرایطی لینک نوفالو کاملا قابل قبول است.

توصیه ما اینست که در هنگام کار با این ابزارها همیشه به توضیحات هر بخش دقت کرده و آنها را در گوگل یا بینگ جستجو کنید. در صورتی که با نظرات مثبتی در اینترنت مواجه شدید، آن را بپذیرید، در غیر این صورت قابل پذیرش نخواهد بود.

تاریخچه نوفالو

بسیاری از افراد تصور می کنند که گوگل برای اولین بار دست به اختراع نوفالو زد، در صورتی که این طور نیست. نوفالو میکروفرمتیست که مت کاتس و جیسون شلن با همکاری یکدیگر آن را معرفی نمودند. طبق بیانیه رسمی مرتبط با آن، لینک دارای اتربیوت نوفالو به عنوان یک منبع مورد تایید محسوب نشده و کاربر در صورت استفاده از آن قصد انتقال اعتبار خود به آن لینک را ندارد.

از این تعریف می توان برداشت کرد که از لینک های نوفالو در مواردی مانند کامنت های وبلاگ یا تبلیغات بایستی استفاده نمود، چرا که در چنین شرایطی نویسنده مطلب به صورت مستقیم مسئولیتی را من باب تایید صفحه مورد نظر نمی پذیرد.

گوگل اعلام کرده است که لینک های نوفالو را دنبال نکرده و اعتباری از صفحه منبع به آن منتقل نمی کند. جالب است بدانید که دیگر موتورهای جستجو مانند یاهو، بینگ، Ask و Baidu در هنگام مشاهده اتربیوت نوفالو همانند گوگل رفتار نکرده و این گونه لینک ها را دنبال می کنند.

جمع بندی

نوفال ابزار مفیدی در سئو محسوب می شود. بیانیه ابزار مطرح شده در این مطلب درباره مشکوک شدن گوگل به وب سایت، با توجه به توضیحات داده شده رد خواهد شد.

دقت داشته باشید که محتوای صفحه لینک نوفالو تنها زمانی در ایندکس گوگل قرار نخواهد گرفت که دارای متا robots نوایندکس نیز باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *