سئو سایت خوانندگان و گروه های موسیقی

وقتی صحبت از مسئله بازاریابی برای خوانندگان می شود، معمولا توجهی به سئو نمی گردد و یا در نهایت در آخرین اولویت قرار دارد. اما چرا از سئو در بازاریابی استفاده نکنیم؟ سئو یک ابزار بازاریابی بسیار موثر در اکثر کسب و کارهاست . افراد بسیاری در حال استفاده و درامدزایی از آن هستند.

از نظر منتقدان سئو، این شیوه کمی زمانبر، پیچیده و مشاهده نتایج آن نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارد. همچنین با توجه به عدم شفافیت راهکارها در سئو، این تکنیک بازاریابی برای اغلب افراد کمی گیج کننده به نظر می رسد. اما مانند هر دانش دیگری، سئو دارای قوانین خاص خود است و یکی از مهمترین تفاوت های آن عدم وجود یک نسخه ثابت برای همه سایت هاست.

سئو یک روش ساده برای پیاده سازی محسوب نمی شود و اغلب خوانندگان نیز فرصتی برای این کار ندارند. آنها بیشتر مشغول نوشتن شعر و موسیقی و همینطور برنامه ریزی برای کنسرت هایشان هستند.

توصیه های زیاد و مشترکی در زمینه سئو سایت خوانندگان وجود دارد که شامل بهینه سازی عنوان صفحه، تولید محتوا و گرفتن بک لینک است. همه این موارد کاملا موثر هستند اما همانند هر نوع سایت دیگری، سایت خوانندگان نیاز به استراتژی سئو خاص خود را می طلبد.

یک خواننده می توانند با سئو سایت خود کاربران بیشتری را بهسمت خود جذب کنند و طرفداران خود را راضی نگه داشته و اطلاعات مورد نظرشان را در اختیار آنها قرار دهند. در واقع سئو سایت خواننده از جهات بسیاری پاسخ به نیاز طرفداران، جلب رضایت آنان و آگاه کردن آنها از آخرین اخبار مربوط به خود و کنسرت هاست.

با توجه به این مسائل درمی یابیم که سئو سایت موزیسین ها تکنیک هاص خود را می طلبد و نیاز به یک متخصص سئو با تجربه دارد. تیم رادزاد با در نظر گرفتن این شرایط برنامه ریزی دقیقی برای سئو سایت خوانندگان دارد تا به آنها در عرصه موسیقی کمک کند. شما خوانندگان و هنرمندان عزیز می توانید جهت مشاوره در این باره با ما تماس بگیرید و بهینه سازی سایت خود را به ما بسپارید.

سئو سایت خوانندگان و گروه های موسیقی

در ادامه به بررسی دقیق تر سئو سایت گروه های موسیقی و خوانندگان می پردازیم و نکاتی را در این باره بیان می کنیم.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

همانند هر سایت دیگری سایت یک خواننده نیز می بایست دارای کلمات کلیدی مناسب باشد. همانطور که گفتیم مهمترین نکته در سئو سایت خواننده توجه به خواسته و انتظارات طرفداران است. با در نظر گرفتن این نکته، کلمات کلیدی زیر را می بایست انتخاب کرد:

  • نام خواننده، موزیسین و گروه موسیقی: نام هر خواننده مهمترین عبارتیست که در موتورهای جستجو تایپ می شود و توجه به آن بسیار ضروریست. نام خواننده می بایست در عنوان صفحه، متای توضیحات و به صورت تکراری در متن صفحه قرار گیرد. در هنگام جستجوی نام خواننده سایت های بسیاری ممکن است در نتایج جستجو نمایش داده شوند و در بسیاری از موارد نیز دیده شده که به علت قدرت بالای دیگر سایتها، سایت خواننده در رتبه یک جستجو قرار ندارد. آوردن سایت خواننده به رتبه یک گوگل مهمترین کار در سئو سایت خوانندگان است.
  • نام واقعی هر یک از خوانندگان یک گروه: یک گروه حداقل دارای دو عضو یا بیشتر است و نام واقعی یا هنری هر یک از آنها در اینترنت مطمئنا جستجو خواهد شد. با ایجاد یک صفحه مشخص برای هر یک از اعضای گروه و نوشتن بیوگرافی آنها می بایست شرایط لازم برای نمایش صفحه اختصاصی هر یک را در موتورهای جستجو فراهم کرد.
  • نام آلبوم ها: نام آلبوم های هر خواننده یا گروه موسیقی یکی از موارد پر جستجو در اینترنت است. می بایست یک صفحه اصلی با عنوان آلبوم ها و صفحات زیر مجموعه برای هر آلبوم ایجاد کرد تا شرایط لازم برای سئو سایت خوانندگان را در این کلمات کلیدی ایجاد نمود.
  • نام آهنگ ها: متناسب با سایر موارد، ایجاد یک صفحه اختصاصی برای هر آهنگ با صفحه ای با همان نام پیشنهاد می شود. لینک دانلود، خرید و همین طور ماژول شنیدن آنلاین هر قطعه نیز از جمله امکاناتیست که می توان در این صفحات قرار داد.
  • متن شعر آهنگ ها: امروزه متن شهر آهنگ ها مورد توجه طرفداران یک خواننده است و از طرف آنها بسیار جستجو می شود. می توان با قرار دادن متن شعر در صفحه مربوط به هر آهنگ، پاسخ درستی به این نیاز طرفداران داد.
  • تاریخ کنسرت و تور ها: از جمله مواردی که طرفداران به دنبال آن در هنگام جستجوی نام یک هنرمند هستند، تاریخ و محل اجرای کنسرت هاست. بهتر است که یک بخش اختصاصی در سایت ایجاد نمود و اطلاعات مربوط به هر کنسرت، از جمله لینک خرید آنلاین بلیط آن را قرار داد یا مراکز خرید بلیط کنسرت ها را به کاربران معرفی نمود.
  • مصاحبه ها: این از مواردیست که طرفداران خاص هر خواننده دنبال آن هستند و اغلب، سایت های زیادی را برای پیدا کردن مصاحبه های هر هنرمند جستجو می کنند. با قرار دادن مصاحبه های اختصاصی خود در سایت یا حداقل لینک جزییات مصاحبه های خود در سایت های دیگر به طرفداران خود کمک کنید تا هر چه بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند.

فرصت های جستجو برای وب سایت خوانندگان

در ادامه به معرفی فرصت ها و اقداماتی می پردازیم که در صورت انجام، قابلیت دیده شدن سایت و فعالیت های شما را در محیط آنلاین افزایش می دهد.

لیست کردن تورها و کنسرت ها

یکی از منابع درامدی بزرگ خوانندگان کنسرت ها و تورهایشان است. بنابراین توجه به این نکته بسیار ضروریست. می توانید برنامه کنسرت های خود را تا یک سال آینده به صورت مرتب در سایت وارد کنید تا علاقه مندان به شرکت در کنسرت هایتان، بتوانند برای این حضور از قبل برنامه ریزی کنند.

ساختن یک اپلیکیشن

نمایش اپلیکیشن ها در جستجوی گوگل در حال افزایش است و حتما تاکنون مشاهده کرده اید که با جستجوی یک عبارت در دستگاه موبایل، اپلیکیشن مرتبط با آن نیز به نمایش در می آید. می توانید با ساخت یک اپلیکیشن به نام خود با کاربران ارتباط تنگاتنگی ایجاد کنید و از علاقه کاربران به استفاده از نرم افزارهای موبایلی نهایت بهره را ببرید. با ایجاد نوتیفیکیشن نیز می توانید آنها از کنسرت های خود باخبر نمایید و لینک خرید آلبوم های جدید خود را به آنها اطلاع دهید.

داشتن گراف دانش در هنگام جستجوی نام شما

منظور از گراف دانش، اطلاعات مختصر اما بسیار مفیدیست که در ساید بار صفحه جستجو به نمایش در می آید. گراف دانش برای خوانندگانی که محبوبیت بالایی دارند در نتایج جستجو نشان داده می شود. اگر تاکنون گوگل برای نام شما، گراف دانش قرار نداده است. می توانید از تکنیک های پیشنهادی گوگل برای تسریع این کار استفاده کنید. برای این کار ابتدا یک صفحه ویکی پدیا برای خود ایجاد کنید، نام هنری خود را در سایت های معتبر معرفی خوانندگان ثبت کنید، آهنگ های خود را در سایت های اشتراک موسیقی مانند Archive.org آپلود کرده و در نهایت یک صفحه گوگل پلاس برای خود ایجاد کنید.

اطمینان از پایش سایت توسط ربات های گوگل

یکی از مهمترین پارامترهای سئو سایت خوانندگان و آهنگسازان، اطمینان از ایندکس شدن سایت توسط ربات های گوگل است. بسیار مشاهده شده که طراحان سایت از این نکته غافل بوده و مانع از دسترسی ربات های گوگل به سایت ها شده اند. برای گرفتن رتبه و سئو هر سایتی ابتدا سایت می بایست قابلیت خوانده شدن توسط گوگل را داشته باشد.

ساخت کانال های ویدئویی در سایت های اشتراک ویدئو

کانال هایی را در سایت های پرطرفدار اشتراک ویدئو مانند یوتیوب و آپارات ایجاد کرده و محتوای ویدئویی خود را در آنها آپلود کنید. این ویدئوها می تواند شامل مصاحبه، تیزر کنسرت ها، موزیک ویدئو ها و حتی قسمتی از آهنگ های جدید همراه با کاور آن باشد. در توضیحات ویدئو ها نیز می توان لینک خرید بلیط کنسرت یا لینک خرید آنلاین یا دانلود نسخه کامل آهنگ های جدید را قرار داد و کاربران را به ورود به سایت خود ترغیب کنید. این کار کمک زیادی به افزایش ترافیک و سئو سایت خوانندگان خواهد کرد.

بهینه سازی نام واقعی خواننده

بسیاری از خوانندگان تحت یک نام مستعار هنری کار می کنند و در هنگام جستجوی نام واقعی آنها سایتشان در صفحه اول نتایج جستجو قرار نمی گیرد. بسیار هم دیده شده که سایت های دیگری که خبر از نام واقعی او داده یا حتی صفحات شبکه های اجتماعی که با این نام ثبت شده اند به نمایش در می اید. برای جلوگیری از این مشکل می بایست حتما سایت خوانندگان در نام واقعی آنها نیز سئو شده تا با جستجوی این نام، سایت آنها در رتبه یک گوگل قرار گیرد.

جمع بندی

سئو و بهینه سازی سایت خوانندگان نیازمند تکنیک های خاصیست که شرایط جستجو، آنها را پدید می آورند، مواردی که در سئو دیگر سایت ها وجود ندارد. همچنین قدرت بالای سایت های مربوط به موزیک، سئو سایت خوانندگان را بسیار دشوارتر نیز کرده است. اما شما می توانید با تکیه بر تجربه تیم رادزاد، از سئو سایت خود اطمینان حاصل کرده و اعتبار بیشتری به فعالیت هنری خود ببخشید. همچنین در صورت نیاز می توانید طراحی سایت خوانندگان را نیز به ما بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *