چگونه ذهنیت وبمسترها موجب افت ترافیک از موتورهای جستجو می گردد؟

در این مطلب به بیان دو مورد از ذهنیت و تصورات اشتباهی می پردازیم که بسیاری از وبمسترها را درگیر کرده و همین مسئله موجب کاهش ترافیک سایتشان شده است.

مطمئنا تاکنون مقالات زیادی را درباره چگونگی افزایش ترافیک طبیعی سایت خوانده اید و ساعت های زیادی را صرف آنالیز داده های مربوط به بازدیدکنندگان و مشورت با همکاران خود کرده اید. اما هر نوع تکنیکی را که در جهت افزایش ترافیک به کار گرفته اید باز هم با نتیجه مطلوبی مواجه نشده اید. این سناریو برای اکثر تجارت های آنلاین اتفاق می افتد.

آیا تاکنون به این مسئله فکر کرده اید که شاید ذهنیت اشتباه شما، عامل عدم رشد ترافیک طبیعی سایت باشد؟! به عبارت دیگر این مسئله به ابزارهای سئویی که در حال استفاده هستید ارتباطی ندارد و تنها عامل بازدارنده، خود شما هستید.

با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به این مسئله به شکل دقیق تر پرداخته و شما را با انواع ذهنیت هایی که در افزایش ترافیک، اشتباه است آشنا کنیم.

شما غرق در گوگل هستید

افتادن در این دام بسیار راحت است، چرا که اطلاعات و راهکارهای بسیار زیادی در زمینه سئو بر پایه موتور جستجوی گوگل در اینترنت وجود دارد و توجه بیش از حد به پارامترهای رتبه بندی گوگل ممکن است در عمل نتیجه عکس به همراه داشته باشد.

در نظر داشته باشید که غرق شدن در بازی رتبه سایت، ممکن است در رتبه سایت شما تاثیر منفی بگذارد. به علاوه اینکه اگر به جای تولید محتوای متناسب با خواسته کاربران هدف، صرفا دستور کار گوگل را در پیش بگیرید، سایت شما چیز با ارزشی برای ارائه به کاربران ندارد.

نیازی نیست که کل شعار اصلی و استراتژی برندینگ سایت را صرفا به خاطر یک آپدیت گوگل عوض کنید. در عوض تلاش کنید تا بفهمید، سایت شما چگونه می تواند با قوانین و آپدیت های جدید گوگل همگام گردد. کار با یک آژانس تبلیغاتی یا خدمات سئو، می تواند به شما کمک کند که در این گونه مواقع خود را با الگوریتم های جدید گوگل به راحتی سازگار کنید.

شما در حال فعالیت با قوانین دیگران هستید

بسیاری از افراد همواره دنباله رو دیگران هستند و در زمینه سئو نیز این اشتباه را می کنند. آنها صرفا استراتژی یک سایت موفق را سرلوحه خود قرار داده و تصور می کنند که این استراتژی برای سایت آنها نیز جواب می دهد. این مسئله در مواقعی که شما به شدت غرق آمار سایت های موفق می شوید بیشتر به وجود می آید.

همیشه توجه کنید که این آمارها صرفا بر اساس یک سایت هستند و پارامترهای موفقیت در سئو از صنعتی به صنعت دیگر متفاوت می شود. آمارها ممکن است به شما بگوید که در یک وبسیات مشخص، تغییر یک پارامتر موجب چند برابر شدن ترافیک شده است، اما ایجاد همین تغییر در سایت شما ممکن است نتیجه عکس داشته باشد.

در عوض از مشتری ها و کاربران خود بخواهید که دوست دارند چه محتوایی را در سایت مشاهده کنند و همان محتوا را در سایت انتشار دهید. همچنین پارامترهای کلی تری را که به طور صد در صد بر سئو تاثیر مثبت می گذارند را دنبال کنید. سرعت سایت، دسترسی آسان منوها و نمایش بهینه سایت در دستگاه های موبایل از این موارد هستند.

به خاطر داشته باشید که برای افزایش ترافیک طبیعی سایت، می بایست قوانین خود را وضع کرده و از آن پیروی کنید. هیچ کاربری علاقه ندارد که بعد از ورود به یک سایت جدید، آن را یک نسخه ضعیف کپی شده از دیگر وبسیات ها ببیند.

اجازه ندهید به خاطر نوع ذهنیت شما، ترافیک طبیعی سایت کاهش یابد

حالا که با تصورات اشتباه در زمینه افزایش ترافیک طبیعی سایت مطلع شدید، وقت آنست که بر روی راه های دیگری برای افزایش بازدید سایت از موتورهای جستجو تمرکز کنید. بهترین نقطه برای شروع کار، آنالیز وضعیت فعلی سایت است.

از ابزارهای رایگان سئو که در سایت رادزاد نیز لیست بلند بالایی از آنها موجود است، استفاده کنید. بک لینک های خود را با این ابزارها شناسایی کرده و بک لینک های جدید ایجاد کنید. تراکم کلمات کلیدی سایت را چک کرده و در صورت کم بودن، آن را افزایش دهید. اعتبار سایت را نیز بررسی کرده و آن را مدیریت کنید.

با استفاده از این راه کار ها میزان کلیک بر روی سایت و نرخ تبدیل سایت را افزایش داده و مشارکت خود در شبکه های اجتماعی را بیشتر کنید. نتیجه این کارها مطمئنا بالا رفتن اعتبار سایت و افزایش درامد شما خواهد بود. به خاطر داشته باشید که همه چیز از گرفتن ترافیک درست به سایت شروع می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *