چگونه از کاهش ترافیک پس از طراحی مجدد سایت جلوگیری کنیم؟

در این مطلب به بررسی عوامل موثر بر کاهش ترافیک سایت پس از تغییر طراحی و قالب سایت می پردازیم.

برای هر وبسایتی این اتفاق می افتد که صاحبین آن روزی تصمیم به طراحی مجدد آن بکنند. این کار نیز علت های مختلفی اعم از تغییر فعالیت تجاری یا قدیمی شدن قالب سایت می تواند داشته باشد. علت این کار هرچه که باشد، روش صحیح خود را حتی برای بزرگترین وبسیات ها، میطلبد. در این بین نیز هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نمی باشد که بعد از تغییر قالب سایت با افت شدید ترافیک مواجه شویم.

با استفاده از نرم افزارهای CRM و کمی کار طراحی، می توان تا حدی از این مشکل جلوگیری کرد تا به یک فاجعه تبدیل نشود. در ادامه به بررسی مشکلات معمول در این راه می پردازیم و راه حل آنها را نیز مطرح می کنیم تا با خیال راحت تری دست به انجام این کار بزنید. با ما همراه باشید.

علت کاهش ترافیک سایت بعد از تغییر قالب و طراحی آن چیست؟

در ابتدا بایست به صورت کاملا واضح عرض کنیم که کاهش ترافیک بعد از طراحی مجدد سایت کاملا طبیعیست. دلایل متعددی نیز برای این ادعا وجود دارد. برای جلوگیری از کاهش ترافیک علاوه بر اینکه می بایست طراحی سایت با دقت فراوانی صورت گیرد نکاتی وجود دارد که به طور حتم نسبت به رعایت آنها می بایست دقت کنید و از انجام موارد زیر خودداری کنید.

عدم استفاده از ریدایرکت

این عامل، یکی از شایعترین عوامل افت رتبه و ترافیک سایت بعد از طراحی مجدد آن می باشد. ریدایرکت یک صفحه، کاربر را به صفحه جدید منتقل می کند و برای موتور های جستجو نیز اندکی زمان می برد تا ارزش صفحه قبل را به صفحه جدید منتقل کنند.

تغییر محتوا

کلمات کلیدی یکی از قسمت های مهم در تغییر قالب سایت هستند. با تغییراتی که در صفحه ایجاد می شود، وزن کلمات کلیدی تغییر خواهد کرد و مطمئنا این عامل بر روی رتبه سایت تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین سعی کنید که نوشته های قبلی را عینا در صفحه جدید کپی کنید و از تغییرات جدی که وزن کلمه کلیدی را پایین می آورد خودداری فرمایید.

تغییر سایت

مشابه تغییر محتوا در سایت، تغییرات ایجاد شده در کد های سایت نیز بر روی موتورهای جستجو و رتبه ای که آنها به سایت می دهند تاثیر جدی خواهد گذاشت. تغییر تعداد درخواست ها و لینک های داخلی سایت می تواند بر روی این مسئله صحه بگذارد و تاثیر ناشی از این مسئله چند برابر گردد. خلاصه کلام اینکه معماری و ساختار سایت، تاثیر بزرگی بر روی رتبه سایت دارد.

چگونه از این افت ترافیک جلوگیری کنیم

همانطور که ذکر شد، کمی کاهش ترافیک بعد از تغییر قالب سایت کاملا قابل انتظار است. اما موارد احتیاطی نیز وجود دارد که می توان این افت ترافیک را به حداقل رساند. برای این کار می بایست  سئو کلمات کلیدی را در طراحی جدید رعایت کنید، از نقشه سایت مناسبی برای نشان داده ساختار جدید سایت استفاده کنید و همیشه در ذهن خود بسپارید که تا آنجا که ممکن است از ریدایرکت استفاده نکنید.

همچنین برای کاهش ترافیک ناشی از تغییر قالب سایت می تواند از نرم افزارهای CRM نیز در هنگام طراحی قالب جدید، استفاده کنید و از مشکلاتی که در آینده ممکن است اتفاق بیفتد، جلوگیری کنید. این راهکار یکی از بهترین راه های جلوگیری از افت ترافیک در مرحله پیاده سازی سایت جدید است و بهتر است به صورت همزمان با طراحی سایت از آن استفاده شود و پروژه طراحی سایت به خاطر ساخت CRM، متوقف نگردد.

پس همواره قالب سایت خود را به بهترین و هوشمندانه ترین شکل ممکن تغییر دهید. در صورتی که موارد دیگری نیز برای حداقل رساندن کاهش ترافیک در ذهن خود دارید، آن را با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *