افزایش مشتری ناخن

همیشه ایده های جدیدی وجود دارد که تا کنون برای بازاریابی سالن ناخن خود امتحانشان نکرده اید. اگر در این فکر هستید که چه روش هایی برای بازاریابی و افزایش مشتری ناخن وجود دارد، باید بگویم امروزه روش های متنوعی در این عرصه معرفی شده و همه این روش ها با بازاریابی دیجیتال شروع می شود.

در بازاریابی کسب و کار خود به عنوان یک ناخن کار بهتر است از طیف گسترده ای از انواع تبلیغات استفاده کنید. چرا که هر سالن ناخنی برای زنده ماندن نیاز به تبلیغات دارد، این مسئله ربطی به لوکیشن یا سابقه کسب و کار شما هم ندارد. بدون ترکیب ایده های مختلف در بازاریابی، رشد کسب و کار سالن ناخن شما دور از ذهن خواهد بود.

اگر بتوانید استراتژی مناسبی برای افزایش مشتریان ناخن داشته باشید، دستاوردهای زیر منتظر شما هستند:

 • افزایش امنیت شغلی
 • افزایش درآمد شما و پرسنل
 • رشد کسب و کار سالن ناخن شما

همه ما میدانیم که سالن های ناخن نیاز به تبلیغات و بازاریابی دارند، اما چگونه آن را به صورت مقرون به صرفه و موثری انجام دهیم؟

پاسخ از یک چیز شروع می شود: داشتن استراتژی های صحیح بازاریابی که توسط یک وب سایت قوی پشتیبانی می شود. اگر همیشه برایتان سوال بوده که بازاریابی سالن تخصصی ناخن خود را از کجا باید شروع کنید، کافیست که مطلب زیر را دنبال کنید. در ادامه به معرفی ایده های بازاریابی برای سالن های ناخن پرداخته ام.

1. از طریق وب سایت سالن، مشتری کسب کنید

اگر هنوز وب سایتی برای سالن ناخن خود ندارید، بهترین کاری که در ابتدا میتوانید انجام دهید، ساخت یک وب سایت برای کسب و کارتان است. وب سایت برای سالن ناخن شما به منزله ویترین شما در فضای آنلاین است. در واقع کلیه ایده های بازاریابی در کسب و کار شما به وب سایتتان ختم خواهد شد. وب سایت شما به کاربران امکان میدهد تا:

 • درباره سالن ناخن شما بیشتر بدانند
 • درباره خدمات ارائه شده اطلاعات بیشتری کسب کنند
 • برای رزرو وقت با شما ارتباط بگیرند
 • نظر دیگر مشتریان را درباره شما بدانند

بدون داشتن وب سایت و تبلیغات، مشتریان بالقوه، هیچ وقت شما را از طریق گوگل پیدا نخواهند کرد. در واقع بدون وب سایت، انگار که سالن شما وجود ندارد! یک شرکت یا فریلنسر فعال در زمینه دیجیتال مارکتینگ می تواند در ساخت و توسعه وب سایت به شما کمک کند. برای شروع کار و داشتن وب سایت کافیست که با تماس بگیرید.

2. از تبلیغات PPC و گوگل ادز استفاده کنید

تبلیغات کلیکی و گوگل ادز و تاثیر مثبت آن در بازاریابی تا کنون برای همه اثبات شده است. بنابراین اگر به دنبال روشی برای شروع تبلیغات هستید، این روش را دنبال کنید.

با توجه به اینکه گوگل پر استفاده ترین موتور جستجو در جهان است، می توانید از طریق تبلیغات در آن مشتریان جدیدی برای سالن ناخن خود ایجاد کنید.

اگر هنوز هم به این موضوع شک دارید کافیست به آمارهای زیر دقت کنید.

 • برای هر 1 دلاری که کسب و کارها در گوگل ادز خرج می کنند، به طور متوسط 2 دلار به دست می آورند.
 • حدود 41% کلیک ها در نتایج موتورهای جستجو به یکی از 3 وب سایت تبلیغ شده در ابتدای صفحه ختم می شود.
 • بیش از 85% کاربران از اینترنت برای یافتن سالن های ناخن در محله خود استفاده می کنند.
 • کاربرانی که از طریق تبلیغات کلیکی وارد وب سایت شما می شوند احتمال تبدیل شدن آنها به مشتری 50% بیشتر است.

حال که موضوع برایتان جذاب شده می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از ما مشاوره بگیرید. ما میتوانیم در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی قوی به شما کمک کنیم.

3. سئو را به هیچ وجه از یاد نبرید

سئو پادشاه روش های بازاریابی محسوب می شود و از این جهت در بین سالن های ناخن در جهان بسیار محبوب است. سئو همان فرایندیست که موجب کسب رتبه های برتر گوگل برای شما می شود. اگر کمپین تبلیغاتی شما در بحث سئو قوی باشد، در نهایت میبینید که اغلب مشتریان شما از طریق سئو به دست خواهند آمد.

برای شروع کافیست که لوکیشن خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. سپس باید اقدام به تولید محتوا در وب سایت و لینک سازی کنید.

اما از آنجا که سئو یک فرایند بسیار تخصصی محسوب می شود، بهتر است که آن را به یک سئوکار بسپارید. یک متخصص سئو می تواند سرمایه گذاری شما در این بخش را در مسیرهای صحیح وارد کرده و سالنتان را پر از مشتری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه کافیست با ما تماس بگیرید.

4. از طریق اینستاگرام مشتری ناخن جذب کنید

تولید محتوا در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی روش خوبی برای یافتن مشتری های جدید می باشد. همچنین با توجه به تعداد زیاد کاربران این پلتفرم ها، تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شرط داشتن استراتژی مناسب می تواند همراه با کسب فالوورها و مشتریان جدید باشد.

نمایش تبلیغات به مخاطبین هدف شما در اولین قدم موجب آگاهی آنها از وجود شما خواهد شد. اگر مخاطبین هدف شما لوگو در تبلیغ شما در خیلی از جاها مشاهده کنند، طبیعتا اسم شما در ذهنشان باقی مانده و ممکن است در هنگام یافتن یک سالن ناخن در آینده نام شما را به یاد بیاورند.

ترکیب سئو با بازاریابی در شبکه های اجتماعی و سایر روش ها ترکیب قدرتمندیست که می تواند سالن ناخن شما را متحول کند.

5. یک گروه تلگرامی تشکیل دهید

داشتن یک گروه تلگرامی ایده خوبی در بازاریابی محسوب می شود. شروع به انتشار پست های متنوع در کانال خود کرده و از این طریق با مخاطبین خود در گروه تعامل داشته باشید. با انتشار نمونه کارها و پست های کوتاه آموزشی میتوانید اعتماد کاربران به کسب و کار خود را افزایش دهید. در نهایت این اعتماد میتواند منجر به افزایش مشتریان شما شود.

6. تولید محتوا کنید

تولید محتوا برای مشتریان بالقوه شما یکی از روش های تبدیل آنها به مشتری محسوب می شود. نوشتن محتوا در وب سایت میتواند علاوه بر نمایش زنده بودن کسب و کار شما باعث ارتقا سئو نیز شود. برخی از موضوعاتی که میتوانید شروع به تولید محتوا حول آنها کنید عبارتند از:

 • نگهداری از ناخن برای مبتدیان
 • مدل های محبوب سال
 • پولیش ناخن در هر فصل

با نوشتن محتواها حول موضوعات مربوط به ناخن، کاربران اعتماد بیشتری به شما خواهند کرد و در نتیجه احتمال حضور آنها به عنوان مشتری در سالن ناخن شما افزایش خواهد یافت.

7. ویدئو تولید کنید و در یوتیوب منتشر کنید

یوتیوب پلتفرم بسیار محبوبی است، پس چرا از آن در بازاریابی سالن خود استفاده نکنیم؟ کافیست به رایگان یک اکانت بسازید و شروع به تولید محتواهای جذاب کنید. این ویدئوها میتوانند شامل فعالیت های روزمره شما، نحوه خدمات رسانی به مشتریان با بررسی محصولات مرتبط باشند.

این ویدئوها به مخاطبین شما کمک می کنند تا شما را بشناسند و سالن شما را سالن معتبری نسبت به بقیه ببینند. همانطور که تا کنون متوجه شدید، کسب اعتبار در فضای دیجیتال اهمیت زیادی در کسب مشتری دارد.

سعی کنید همواره در توضیحات هر ویدئو روش های تماس با خود را نوشته و لینکی به وب سایت خود بدهید.

8. از ایمیل مارکتینگ و اس ام اس مارکتینگ استفاده کنید

ایمیل مارکتینگ و شیوه نوین تر آن اس ام اس مارکتینگ یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی برای همه کسب و کارها بوده است، دلیل آن هم مشخص است: چون کار می کند! به طور متوسط هر مقداری پولی که در ایمیل مارکتینگ هزینه می کنید، 40 برابر آن برمیگردد.

چون بسیاری از صاحبین سالن های ناخن این روش را نادیده میگیرند، می توان گزینه خوبی برای جلب توجه کاربران باشد. طبق آمارها کسب و کارهایی که از طریق ایمیل با مشتریان ایده هدف خود در ارتباط هستند، 33% هزینه کمتری نسبت به دیگران داشته و در عوض 50% درآمد بیشتری دارند.

9. از تاثیر شهرت غافل نشوید

آیا میدانستید که 85% کاربران برای یافتن سالن های نزدیک به خود از گزینه سرچ آنلاین استفاده می کنند. در واقع بسیاری از مشتریان بالقوه شما قبل از انتخاب نهایی سالن ناخن خود، شهرت سالن را از طریق روش های متنوع بررسی می کنند. بنابراین حتما از مشتریان راضی خود بخواهید نظر مثبت خود را در پلتفرم های آنلاین مد نظر شما مانند گوگل منتشر کنند.

به صورت آفلاین نیز میتوانید از مشتریان خود بخواهید که شما را به دوستان و آشنایان معرفی کنند و برای تشویق بیشتر آنها نسبت به انجام این کار، سیاست های تشویقی مانند تخفیفات های متنوع برایشان در نظر بگیرید. همچنین از آنها بخواهید که رضایت خود را مثلا در اینستاگرام به صورت استوری منتشر کنند.

10. از سرویس های ریتارگتینگ استفاده کنید

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که در صفحه ای از یک وب سایت باشید و سپس تبلیغی از محصولی را ببینید که همین چند روز پیش آن را مشاهده کرده باشید؟ به این کار ریتارگتینگ می گویند و میتوانید از آن در رشد کسب و کار سالن ناخن خود استفاده کنید.

ریتارگتینگ باعث می شود که افرادی که یک بار از وب سایت شما بازدید کرده اند، مجددا تبلیغ شما را در سایت های دیگر ببینند. این ایده خوبی برای وب سایت هایی است که هم اکنون در حال تبلیغات بوده و ترافیک خوبی در روز دارند. با ترکیب سئو و ریتارگتینگ می توانید احتمال تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری را افزایش دهید.

11. تبلیغات خود را منحصر به فرد بسازید

اگر میخواهید از رقبا متمایز جلوه کنید، بازاریابی سالن ناخن شما به یک چیز متفاوت نیاز دارد. این چیز متفاوت میتواند می تواند سطح خدمات شما، تجربه شما در این کار، قیمت رقابتی شما، شهرت شما، گارانتی شما یا هر چیزی از این قبیل باشد. با مشخص کردن این ویژگی متمایز از آن به عنوان یک متریال در بازاریابی استفاده کنید.

اگر نمیدانید از کجا شروع کنید، نگاهی به فعالیت رقبای قابل احترام خود بکنید. ویژگی متمایز کننده آنها چیست و شما چگونه میتوانید با آنها رقابت کنید؟ چه چیزی بری مشتریان و جامعه هدف شما بیشتر اهمیت دارد؟

آیا به چیز متفاوتی دارید فکر می کنید؟ مثلا اینکه از کجا شروع کردید و چگونه به جایی که الان هستید رسیدید. همین داستان هم میتواند نقطه وجه تمایز شما با دیگران باشد.

12. با کسب و کارهای مرتبط همکاری کنید

به کمک همکاری با سایر کسب و کارهای مرتبط میتوانید فرصت های بیشتری برای کسب مشتری ایجاد کنید. به عنوان مثال می توانید با یک کسب و کار مکمل توافق کنید که مشتریانی که از هر دو سرویس استفاده کنند، از تخفیف ویژه ای برخوردار شوند. بدین ترتیب توسط دایره بزرگتری از مخاطبین دیده خواهید شد.

13. از مشتریان بخواهید شما را به دوستانشان معرفی کنند

معرفی شما از طریق مشتریانتان یکی از روش های خوب تبلیغ دهان به دهان است. به مشتریان فعلی خود انگیزه ای بدهید تا دوستان، خانواده و همسایگان خود را به سالن ناخن شما معرفی کنند و در ازای این کار به آنها تخفیف بدهید.

از آنجا که ترجیح برخی از افراد معرفی کسب و کارهای معرفی شده از دوستانشان است، این روش می تواند ایده خوبی برای بازاریابی و افزایش مشتری سالن ناخنتان باشد.

14. از محیط کاری خود تصویر تهیه کنید

تصویر می توان حاوی هزاران کلمه باشد، بنابراین تصاویر متعددی از محیط کاری و نمونه کارهای انجام شده تهیه کنید. این تصاویر برای نمایش کیفیت کارهای شما مورد استفاده قرار گرفته و منبع خوبی برای پست های وب سایت و شبکه های اجتماعی شما است.

به کمک خدمات رادزاد، مشتریان سالن ناخن خود را افزایش دهید.

طراحی وب سایت برای یک سالن ناخن مهمترین اقدام در جهت بازاریابی محسوب می شود. یک وب سایت سالن ناخن باید دارای تمام ویژگی های مورد نیاز کاربران برای تبدیل آنها به مشتری باشد.

استفاده از عناصر مکمل مانند سئو می تواند قدرت شما در فضای آنلاین را افزایش داده و مشتریان جدید زیادی برای شما به ارمغان بیاورد.

تیم رادزاد در طراحی و بازاریابی سالن ها از جمله سالن ناخن تخصص دارد و میتواند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند. کلیه طراحی های ما دارای ویژگی های ذکر شده بوده و در طول مشاوره پیشنهادات ویژه ای هم متناسب با شرایط کسب و کارتان به شما ارائه خواهیم کرد. برای مشاوره رایگان در زمینه افزایش مشتری سالن ناخن تان کافیست با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *