سئو سایت معماری

در این صفحه به بررسی پارامترهای سئو سایت معماران می پردازیم و به صورت تخصصی عوامل تاثیر گذار بر آن را بیان می کنیم. معماران با توجه به نوع شغل خود سایت متفاوتی دارند که بر عکس ها و نمونه کارها بسیار متکیست و همین مسئله سئو متفاوتی را میطلبد.

شما معماران می توانید جهت انجام سئو سایت معماری خود هم اکنون سفارش سئو خود را از طریق تماس با ما انجام داده و از خدمات تخصصی سئو رادزاد بهره ببرید. در ادامه نکات سئو سایت های معماری را بیان می کنیم.

اولین نگاه

اولین صفحه ای که ما از یک وبسایت معماری مشاهده می کنیم معمولا صفحه اصلی آن است. در اغلب موارد عکس های بزرگی از نمونه کارهای معماران در بالای صفحه وجود دارد. این تصاویر در اکثر سایت ها به شکل اسلاید دیده می شوند. با این وجود بسیاری از کارشناسان سئو وجود اسلایدر را ضروری نمی دانند و به آن اعتقادی نیز ندارند. بسیاری از آزمایش ها نیز نشان از عدم استفاده از اسلایدر در صفحه اصلی را می دهند. تنها یک درصد از کاربران بر روی اسلایدر ها کلیک می کنند و این اسلایدر ها نیز موجب کندی بارگذاری صفحه می شوند.

اما با توجه به خاص بودن سایت های معماری، اسلایدرها می توانند عملکرد خوبی داشته باشند. محتوای متنی نیز در ادامه می تواند قرار گیرد. بعضا در مورد یک سایت معماری پیشنهاد می گردد که به جای اسلایدر از عکس های کوچکتر در بالای صفحه استفاده شده و در زیر آنها نیز به معرفی سایت و خدمات آن پرداخت. در این نوشته می توانید تفاوت خدمات خود را با سایر رقبا مطرح کنید و اینکه چرا کاربران می بایست شما را انتخاب کنند.

در نهایت نیز با قرار دادن دکمه های فراخوانی برای اقدام، کاربران را به سمت صفحات اصلی خود راهنمایی کنید. این صفحات می توانند صفحه تماس با ما و صفحه نمونه کارها باشند. در زیر شماتیک کلی از یک سایت معماری که طبق نکته های بالا طراحی شده را مشاهده می کنید:

وب سایت معماری

عکس های زیبا، نوشته های کمتر

نوشتن درباره خدمات معماری شما، بهترین مورد برای نوشتن در صفحه اصلی است. نوشتن مطالب کافی درباره خدمات شما شانس گرفتن رتبه بهتر را در کلمات کلیدی اصلی مرتبط با کار شما را بالاتر می برد. گوگل از از نوع خدمات سایت شما آگاه شده و سایت شما را به کاربرانی که به دنبال این گونه خدمات هستند معرفی می کند. بنابراین نوشتن این مطالب در سئو سایت معماری بسیار مهم است.

مطمئن شوید که هر صفحه را برای یک کلمه کلیدی و موضوع مشخصی بهینه سازی کرده اید. اگر یک صفحه را با کلمات کلیدی نامرتبطی پر کنید، گوگل قادر به شناسایی کلمه کلیدی اصلی نخواهد شد. صفحاتی که دارای محتوای خوب و باکیفیت درباره یک کلمه کلیدی مشخصی هستند می بایست سنگ بنای سئو سایت معماری شما باشد.

در نهایت توسعه و بهینه سازی محتوای صفحات مربوط به پروژه های انجام شده یا در حال اجرا می تواند تاثیر مثبتی در بهینه سازی سایت معماری شما داشته باشد. به عنوان مثال می توانید توضیحات کاملی را درباره یک پروژه از مرحله طراحی آن تا مرحله ساخت و تحویل آن ارائه دهید. در این صفحات می توانید از کلمات کلیدی مهم خود استفاده کرده و آن را به صفحات اصلی خود لینک دهید. با این کار لینک سازی داخلی سایت نیز به خوبی انجام می شود.

ساختار نوشته ها

وقتی که تصمیم دارید در آینده مطالب بیشتری به صفحات خود اضافه کنید، حتما در نوشتن هدینگ ها دقت لازم را داشته باشید. در بعضی از سایت ها مشاهده می شود که نام برند سایت باتگ H1 نوشته شده است، در صورتی که هدینگ H1 می بایست توصیف کننده موضوع اصلی هر صفحه باشد تا گوگل به درک درستی از محتوای هر صفحه برسد. نام برند سایت را می توانید با هدینگ H2 بنویسید و آن را در تمام صفحات نیز می توانید قرار دهید.

داده های متای درست

استفاده از کلمات کلیدی در صفحات به این خاطر که گوگل از محتوای صفحات شما آگاه شود، امری ضروریست. از آنجا که عنوان صفحه یکی از مهمترین عوامل رتبه دهی به سایت هاست، انتخاب درست آن نیز از اولویت بالایی برخوردار است. استفاده از نام های مختلف در عنوان صفحه، درک محتوای آن را مشکل می کند. همچنین استفاده نا درست از متای توضیحات شانس کلیک بر روی سایت شما را کاهش می دهد. در صورتی که خدمات شما در شهرهای مختلفی قابل انجام است، برای هر شهر می توانید از صفحات جدایی استفاده کرده و نام آن را در عنوان صفحه قید کنید.

برای موضوع برندسازی نیز، عنوان برند یا نام خود را می توانید در انتهای عنوان هر صفحه اضافه کنید. در این صورت کاربران در هنگام جستجو می توانند سایت شما را در بین سایت های مختلف به راحتی پیدا کنند.

نوشتن محتوای مرتبط در وبلاگ سایت

داشتن یک وبلاگ در سایت می تواند در سئو سایت معماری شما بسیار مفید باشد. می توانید همواره پست هایی مرتبط با موضوع کاریتان بنویسید و از کلمات کلیدی متناسب در آنها استفاده کنید. با این کار می توانید رتبه وب سایت را در کلمات کلیدی اصلی بالاتر برده و در کلمات کلیدی جدید نیز رتبه خوبی کسب کنید.

وبلاگ سایت را همواره به روز نگه دارید و از نوشتن مطالب بسیار کوتاه بپرهیزید. سعی کنید نوشته هایتان حداقل دارای 700 کاراکتر باشد تا بتواند امیدی برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل داشته باشد. استفاده از متن های بسیار کوتاه حتی می تواند به سئو سایت معماری شما آسیب نیز بزند.

تهیه محتوای با کیفیت و قوی

در کنار فواید نوشتن وبلاگ در زمینه اضافه کردن کلمات کلیدی مرتبط، یک وبلاگ می تواند فرصتی را برای لینک سازی داخلی به شما بدهد. در حین نوشتن پست های جدید از کلمات کلیدی اصلی استفاده کرده و آن ها را به صفحات مهم خود لینک دهید. طبق سیاست های گوگل این کار موجب افزایش رتبه صفحات اصلی شما می گردد.

علاوه بر این می توانید پست های مرتبط با هر پست را در انتهای هر نوشته به کاربران معرفی کنید. بعضی از طراحان سایت از سایدبار برای این کار استفاده می کنند. اضافه کردن این قسمت به لینک بیلدینگ سایت کمک زیادی می کند. همچنین می توانید دسته بندی های متنوعی برای پست های سایت ایجاد کرده و آن ها را نیز در سایدبار قرار دهید تا کاربران به راحتی به مطالب مشابه دسترسی داشته باشند. این کار همچنین موجب گرفتن رتبه بهتر برای صفحات دسته بندی نیز می شود.

سرعت بارگذاری سایت

هر چه مدت زمان بارگذاری سایت بیشتر شود، احتمال اینکه کاربران به صفحه جستجو برگردند بیشتر می شود و درمنتیجه میزان بانس ریت سایت معماری شما افزایش می یابد. یک سایت کند موجب خسته شدن کاربران می شود و آن ها را از سایت فراری می دهد. گوگل نیز از پارامتر بانس ریت در رتبه بندی سایت ها استفاده می کند و در نتیجه رفع این مشکل بسیار مهم است.

مهمتر از این، سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی سایت هاست. گوگل این سرعت را اندازه گیری کرده و سرعت پایین سایت را نشانه بدی برای یک سایت تلقی می کند. در نتیجه سایت های رقیب با سرعت بیشتر احتمالا از رتبه بهتری برخوردار خواهند شد. برای بهینه سازی سرعت سایت مطلب تاثیر سرعت سایت در سئو را مطالعه بفرمایید.

جمع بندی

نکات بالا از جمله نکات اصلی سئو سایت معماری می باشد، اما این مسئله صرفا در همین موارد خلاصه نمی شود. در انجام پروژه سئو سایت های معماری موارد مهم دیگری وجود دارند که از حوصله این مطلب خارج است و رعایت آنها نیاز به دانش بیشتری درباره سئو دارد. شما معماران عزیز جهت انجام سئو سایت معماری خود می توانید با ما تماس گرفته تا با همکاری ما، سایت شما در کوتاه ترین مدت به صفحه اول گوگل برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *