8 روشی که موجب هدر رفتن پولتان در سئو می شود

سئو نیازمند به صرف زمان بوده و معمولا استفاده از ابزارهای پولی برای کسب نتیجه بهتر نتیجه می دهد.

سئو نسبت به دیگر روش های بازاریابی آنلاین مدت زمان بیشتری به طول انجامیده و در نتیجه طبیعتا دارای چالش ها، مشکلات و هزینه های مخفیست. این مشکلات می توانند بر روی کیفیت کار اثر گذاشته و سرمایه گذاری شما را به یک کار پر خطر تبدیل کنند.

متاسفانه کسب و کارهای زیادی در این کار نتیجه نگرفته اند. بارها دیده ایم که شرکت ها یا افراد پول خود را بر روی منابعی صرف کرده اند که به خاطر عدم رعایت یک سری از نکات، آن را از دست داده اند.

در ادامه به بیان هشت سناریو پرداخته ایم که در صورت درگیر شدن در آنها، حتی بدون اینکه از آن آگاه باشید، در حال دور ریختن پول خود هستید. آگاهی از هر یک از آنها و انجام اقدامات مناسب می تواند منجر به افزایش شانس شما در موفقیت شود.

1. عدم تعریف اهداف پیش رو

بدون داشتن اهداف صحیح در سئو، شاخص های اشتباهی را دنبال کرده و در نتیجه پس از مدتی متوجه می شوید که پول زیادی را از دست داده اید.

بارها مشاهده کرده ایم که متخصصین سئو بر روی یک سری از شاخص ها تمرکز کرده اند، در حالی که مدیران اجرایی تمام توجهشان به شاخص های دیگریست. دقت داشته باشید که این اهداف پیش رو برای مجموعه بایستی در یک راستا باشند تا سرمایه گذاری ها بر روی یک شاخص درست انجام گردد.

2. انتخاب شاخص های غلط

شاخص های سئو متنوعی از قدیم الایام مورد توجه قرار گرفته اند. این مسئله بدین معنی نیست که یک مجموعه شاخص ثابت برای تمام مجموعه ها وجود دارد.

در حقیقت هر بخش از وب سایت دارای مقادیر استاندارد متفاوتی نسبت به دیگر بخش هاست. بنابراین برای هر یک از بخش ها بایستی شاخص های کلیدی عملکرد مناسب با خود انتخاب کرد. اگر تمام تلاش های ما در سئو در جهت افزایش نرخ تبدیل باشد، احتمالا دیگر شاخص ها مانند رشد ترافیک وب سایت از نتایج جستجو از یاد خواهد رفت.

در چنین سناریوهایی معمولا تاکتیک های اشتباهی انتخاب کرده و هزینه های زیادی را بر روی تنها یک بخش از فعالیتمان اختصاص می دهیم. همواره به تحلیل داده های وب سایت پرداخته تا در هر لحظه بتوانید تصمیم گیری های صحیح در صرف بودجه خود بگیرید.

3. عدم تعریف نقش ها

حتی با وجود تعریف تمام نقش های مورد نیاز برای نیروهای انسانی کسب و کار، باز هم چالش هایی در هنگام تدارکات و ایجاد هماهنگی بین آنها برای پیشرفت در سئو وجود خواهد داشت. بدون تعریف نقش ها، مطمئنا سرمایه های گذاشته شده بر روی سئو به هدر خواهد رفت.

در صورت انتخاب افراد نا مناسب برای نقش هایی مانند تولید محتوا، استراتژیست سئو، آی تی، بروزرسانی وب سایت یا مدیریت پروژه هم به نتایج رضایت بخشی نخواهیم رسید. وجود نیروهای متخصص در نقش های مورد نیاز، لازمه موفقیت است.

اگر برای نقشی تعریف شده تنها یک نفر مسئول باشد، مطمئنا مشکلات کمتری خواهیم داشت. اما اگر چند نفر برای تکمیل یک نقش انتخاب شده اند، بایستی از حرکت موازی آنها در یک جهت اطمینان حاصل کرد.

عدم تعریف یک نقش الزامی یا گماشتن یک فرد نامناسب برای پیشبرد قسمتی از پروژه موجب می شود که برخی از اقدامات سئو رو به جلو پیش رفته، در حالی که سایر قسمت ها عقب مانده باشند. در نتیجه زمان زیادی را برای رسیدن آن بخش از دست خواهید داد.

در صورتی که مجبور به پرداخت ماهانه به افرادی باشید که از دیگران پیش گرفته اند، در چنین شرایطی بایستی حقوق آنها را مدتی بدون اینکه آنها کاری انجام دهند بپردازید. ناکارامدی یا فقدان توانایی در نیروهای انسانی یک پروژه سئو موجب می شود که سرمایه شما از دست برود.

4. کار کردن بدون برنامه

سرعت بخشیدن به کارها در سئو امری ستودنیست. با این حال اگر این عجله بدون برنامه باشد، همواره بایستی انتظار یک اتفاق ناخوشایند را داشته باشید. به واسطه برنامه ریزی می توان این اتفاقات را از قبل پیش بینی کرده و از افزایش هزینه ها جلوگیری نمود.

اگر متخصص سئو وب سایت شما دائما در حال تقلا برای پیشبرد پروژه می باشد، این سناریو اصلا سناریوی خوبی نیست. تقلا کردن به معنای عدم وجود برنامه مدون بوده و این مسئله موجب ایجاد مشغله فراوان برای مسئول سئو شده است.

کمی مکث کردن و تعریف یک استراتژی مناسب و منعطف برای موفقیت در هر کاری ضروریست. تنها با داشتن چنین برنامه ریزیست که می توانید از هدر رفتن پول خود جلوگیری کرده و در سئو به موفقیت دست یابید.

5. داشتن وب سایتی با مشکلات عدیده در سئو

حتی بزرگترین مجموعه های سئو در دنیا نیز به همه پروژه پاسخ مثبت نمی دهند. چرا که برخی از پلتفرم ها و تکنولوژی های وب سایت ها دارای چالش های بسیار عدیده ای هستند.

شناخت کامل تکنولوژی های وب سایت یک شروع خوب برای تصمیمی خوب است. بهتر است که در ابتدا لیستی از المان هایی که قابل بروزرسانی بوده یا نیستند را ایجاد نمایید. کار کردن بر روی وب سایتی که از ابتدا دارای چالش های فراوانیست، به معنای هدر رفتن سرمایه شما در دراز مدت می باشد.

هیچ کسی دوست ندارد صد میلیون تومان را بر روی سئو وب سایتی خرج کند که تکنولوژی های آن در حال منسوخ شدن بوده و در انتها به او گفته شود که طراحی مجدد وب سایت نیاز به دویست میلیون تومان هزینه دارد. بنابریان حتما در ابتدا تمام معادلات را در نظر گرفته و در مورد تغییر پلتفرم وب سایت یا ادامه کار بر روی آن تصمیمی جدی بگیرید.

6. عدم دسترسی به منابع محتوایی

محتوا به مانند سوخت برای سئو است. یکی از مشکلاتی که ما در رابطه با پروژه های سئو مشتریانمان بعضا به آن برمیخوریم اینست که هیج منبعی برای محتوای وب سایت وجود ندارد. یا در صورت وجود، بروزرسانی آنها نظم مشخصی ندارد.

در چنین شرایطی معمولا ما پیشنهاد می کنیم که کارفرمایان مسئله تولید محتوا را به افراد متخصص برون سپاری کنند. در این زمان ما میتوانیم بر روی سئو داخلی و لینک سازی تمرکز کنیم تا محتوا آماده گردد. اما در صورت عدم تحویل محتوا در زمان مناسب، این مسئله بر روی سئو تاثیر منفی خواهد گذاشت و موجب هدر رفتن سرمایه کارفرما می گردد.

7. استفاده از تکنیک های منسوخ شده

خود را مجبور به انجام هر کاری در سئو نکنید. این مسئله غالبا موجب انتخاب تاکتیک هایی می گردد که منسوخ شده یا حتی تاثیر منفی بر روی سایت می گذارند.

همواره هشدارهایی در هنگام استفاده از تاکتیک هایی مانند تمرکز افراطی بر روی متا تگ ها، ایجاد ساب دامین های فراوان یا قرار دادن لیستی از نام شهر ها در انتهای صفحه وجود دارد. در صورت منسوخ یا اسپم بودن تاکتیک های مورد نظر شما، همیشه توقف کرده و در عوض تاکتیک های خود را با استراتژی ها هم راستا کنید.

استفاده از تاکتیک های منسوخ شده سئو می تواند منجر به ضرر و زیان مالی بزرگی برای شما گردد.

8. هزینه کردن برای ابزارهای غیر ضروری

هماره دقت داشته باشید که:

  • چه ابزارهایی مورد نیاز شماست؟
  • آیا از آنها استفاده می کنید یا نه؟
  • آیا این ابزارها به مدیریت هر چه بهتر کسب و کار شما کمکی می کنند؟

احتمالا شما در حالت پرداختن هزینه ماهانه برای ابزارهایی هستید که به صورت دائم از آنها استفاده نکرده یا اینکه اصلا هیچ وقت سراغشان هم نمی روید. دقت داشته باشید که پول خود را برای چنین ابزارهایی خرج نکنید.

جمع بندی

شما نیاز به سئویی دارید که به خوبی در حال حرکت به سمت موفقیت باشد. همه ما به چنین چیزی نیاز داریم. ما استراتژی را میخواهیم که هم راستا با اهداف مورد نظر ماست. همچنین ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که برنامه های ما به شکل درست و با هزینه های مناسب زمان بندی شده اند.

شناخت بخش هایی که موجب هدر رفت سرمایه ما می شوند، بسیار مهم است. همه ما به قدرت سئو و چگونگی تاثیر آن بر روی کسب و کارمان واقفیم. با این حال حتی دنبال کردن بهترین ایده ها نیز در صورت عدم توجه به هشدار ها، منجر به از دست رفتن سرمایه مان می گردند. برای آگاهی از هزینه های سئو وب سایت می توانید با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *