قیمت گذاری پروژه سئو چگونه انجام می شود؟

سئو کار آسانی نیست، در اغلب مواقع به یک تیم کامل از افراد متخصص نیاز دارد که فقط روی سئو در بخش بازاریابی شما تمرکز کنند و آن را به درستی انجام دهند. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها، سئوی خود را به یک شرکت خدمات سئو برون سپاری می کنند.

اما از کجا باید شروع کنیم؟ قیمت گذاری پروژه سئو چگونه است؟ هزینه سئو در کل چقدر است؟ اینها برخی از سوالاتی هستند که صاحبین کسب و کارها در ابتدای برون سپاری پروژه سئو به آن فکر می کنند.

در این پست به بررسی کارهایی که شرکت های سئو انجام میدهند، ساختار قیمت گذاری آنها و میزان مقرون به صرفه بودن خدماتشان میپردازیم.

شرکت های سئو چه خدماتی ارائه میدهند؟

سئو یک استراتژی مهم در بازاریابی محسوب می شود، چرا که باعث کسب رتبه بالاتر سایت در نتایج جستجو خواهد شد.

به کمک خدمات سئو شرکت ها و فریلنسرها می توانید رتبه بهتر و در نتیجه ترافیک بیشتری کسب کنید. این شرکت ها از تاکتیک هایی مانند هدف گذاری و جستجوی کلمات کلیدی، بازاریابی محتوا، لینک سازی (داخلی و خارجی) و غیره استفاده می کنند.

به خاطر وجود تنوع در فعالیت های سئو (آن پیج، آف پیج، تکنیکال و لوکال) خدمات مختلفی هم در این زمنیه وجود دارد. برخی از شرکت ها و فریلنسرهای سئو بر روی یک پکیج کامل و برخی صرفا بر روی نوع خاصی از سئو و سرویس های مربوطه فعالیت می کنند.

سرویس های پایه ارائه شده عموما شامل آیتم های زیر است:

  • جستجوی کلمات کلیدی
  • بررسی سئو تکنیکال
  • پیکربندی آن پیج
  • آنالیز رقبا
  • لینک سازی
  • انتشار پست مهمان
  • سئو لوکال
  • مدیریت دیدگاه ها

مزایای استفاده از خدمات سئو

بسیاری از کسب و کارها از خدمات سئو استفاده می کنند تا استراتژی بازاریابی خود را به دست متخصصین بسپارند.

این شرکت ها می توانند به شما در بهبود رتبه سایت، افزایش مشتری و ارتقا اعتبار وب سایت کمک کنند. در ادامه به صورت دقیق تری به شرح برخی از این خدمات پرداخته ایم.

1. خدمات سئو به شما کمک می کنند تا در نتایج جستجو رتبه کسب کنید

با استفاده از خدمات سئو شرکت ها به متخصصینی دسترسی خواهید داشت که بر روی بازاریابی محتوای وب سایت شما کار کرده و در نتیجه می توانید از موتور های جستجو رتبه و ترافیک بگیرید.

کسب کاربر از این طریق برای کسب و کار شما بسیار مهم است، چرا که باعث دید شدن برند شما شده و از این طریق بازدید کننده و لید (Lead) دریافت خواهید کرد.

ترافیک ارگانیک یکی از بهترین روش های کسب لید است، چرا که در این روش بر روی کاربران پر پتانسیلی تمرکز می کنید که در ادامه، بازدید آنها ممکن است به فروش ختم شود. در نهایت کسب رتبه و ترافیک باعث دیده شدن محصول یا خدمات شما توسط کاربران زیادی خواهد شد.

2. از طریق لیدهای ارگانیک و تبلیغات میزان فروش خود را افزایش می دهید

سئو برای هر سایتی ضروریست، چرا که باعث تولید لید می شود. با بهره بردن از خدمات سئو می توانید میزان نرخ تبدیل وب سایت از ترافیک ارگانیک و تبلیغات را افزایش دهید.

پس از ورود کاربران از طریق روش های ارگانیک به سایت، یک متخصص سئو می تواند آن را با استفاده از بازاریابی محتوا، تولید و پروش لید به مشتری تبدیل کند. همچنین برخی از پلن های خدمات سئو شامل PPC و انواع تبلیغات هستند که نتیجه آنها افزایش درآمد زایی سایت خواهد بود.

3. آنها به افزایش اعتبار برند کمک می کنند

هدف کلی سئو کمک به افزایش اعتبار برند در بین مخاطبان و ایجاد اعتماد در بین آنها نسبت به کسب و کار شما است.

با استفاده از خدمات سئو می توانید یک استراتژی دقیق و متمرکز بر روی تولید محتوا داشته و در مسیر ارتقا اعتبار برند حرکت کنید.

حال که با خدمات سئو و علت وجودشان آشنا شدیم، وقت آنست که درباره هزینه های مربوط به آن بحث کنیم.

خدمات سئو چگونه قیمت گذاری می شوند؟

خدمات سئو بر اساس ساختاری که دارند به روش های متنوعی از جمله پروژه ای، ساعتی یا ماهانه قیمت گذاری می شوند.

مواردی مانند میزان رقابت در بین کلمات کلیدی، میزان گستردگی جغرافیایی کمپین شما، فریلنسر یا تیم بودن نیز در قیمت گذاری مورد توجه قرار می گیرند.

در حال حاضر یعنی دی ماه 1402، هزینه ماهانه سئو به شکل برون سپاری به طور معمول می تواند از 10 تا 100 میلیون تومان در ماه باشد.

خدمات سئو معمولا در قالب پلن ها یا پکیج های متنوع عرضه می شوند.

قیمت گذاری در پلن های پایه سئو

یک پلن پایه سئو شامل خدمات متنوع و امکانات حداقلی است. هدف در این پلن ها اینست که یک ترافیک حداقلی از نتایج جستجو کسب شود. این سرویس های پایه شامل ساخت عنوان صفحات، پیاده سازی سئو تکنیکال (افزایش سرعت سایت، بهینه سازی سایز تصاویر، …) و گزارشات ماهانه است.

به طور معمول یک سرویس سئو در حالت پایه از ابزارهایی برای اتوماسیون برخی فعالیت ها بهره میبرد تا هزینه نهایی پلن، کم و مقرون به صرفه باشد. هزینه پایه سئو در حال حاضر در دی 1402، ماهیانه 10 میلیون تومان است.

قیمت گذاری در پلن های پیشرفته سئو

پلن های پیشرفته تر سئو شامل فعالیت های تخصصی تر و سفارشی تر می شود.

در این پلن ها افراد مختلفی در بخش های مختلف سئو برای فعالیت روی سایت اعم از تولید محتوا، سئو تکنیکال و غیره در نظر گرفته می شوند.

یک طرح پیشرفته سئو عموما شامل جستجوی کلمات کلیدی، بررسی آنالیتیکس و گزارش گیری، بهینه سازی عنوان و تگ ها، تکنیکال سئو، تولید محتوا، لینک سازی و گزارشات ماهانه است.

این گونه پلن ها شامل هزینه بیشتری بوده و در دی ماه 1402، عموما بین 20 تا 50 میلیون تومان در ماه است. هزینه این نوع پلن ها بسته به میزان فعالیت و میزان تخصص افراد فعال در پروژه افزایش می یابد.

چگونه بفهمم هزینه خدمات سئو مقرون به صرفه است یا نه؟

علت اصلی تنوع بالای قیمت ها وجود خدمات متنوع سئو هست. به عنوان مثال همین بحث انتخاب از بین فریلنسر یا شرکت سئو، می تواند بر روی قیمت تاثیر به سزایی داشته باشد.

به عنوان مثالی دیگر برخی از شرکت های سئو به صورت اختصاصی در زمینه خاصی از کسب و کارها مانند کلینیک زیبایی فعالیت می کنند و طبیعتا هزینه پلن های آنها گرانتر است. هرچه میزان تخصص و تجربه بیشتر باشد، هزینه و دستمزد پلن های سئو نیز افزایش خواهد یافت.

برای درک مقرون به صرفه بودن سرویس های سئو به نوع پکیج، هزینه پروژه، تجربه، تخصص و نظرات مشتریان آنها توجه کنید.

در ادامه به بررسی سوالاتی برای رسیدن پاسخ سوال اصلی این بخش میپردازیم.

1. آیا آنها می توانند نمونه کارهای موفقی ارائه دهند؟

قبل از انتخاب هر خدمات دهنده سئویی، نمونه کارهای موفق آنها را جویا شوید. بررسی این موضوع به شما قوت قلب خواهد داد که خدمات دهنده مورد نظر از تخصص کافی برخوردار است. همچنین وب سایت خدمات دهنده را هم بررسی کنید. وجود مطالب آموزش بسیار در بلاگ می تواند نشان از میزان تجربه آن تیم باشد.

2. سئو کلاه سیاه انجام میدهند یا کلاه سفید؟

برخی از تکنیک ها که با نام کلاه سفید شناخته می شوند توسط موتورهای جستجو مجاز هستند و برخی نیز مجاز نیستند که با نام کلاه سیاه شناخته می شوند.

تکنیک های کلاه سیاه دارای قیمت پایینی هستند، اما نتیجه پایداری به همراه ندارند. حتی پس از مدتی ممکن است با جریمه گوگل مواجه شده و به کلی از نتایج جستجو حذف شوید. در نتیجه سئو کلاه سیاه ولو با هر قیمتی، هیچ ارزشی ندارد.

3. آیا آنها می توانند استراتژی های خاص خود را توضیح دهند؟

یک سرویس دهنده سئو قابل اعتماد می تواند استراتژی، رویکرد و سرویس خود را به صورت واضحی برای شما شرح دهد. این موضوع می تواند نشانه ای از ارزشمند بودن خدمات باشد. اگر آنها قادر به انجام این کار نباشند، ممکن است بدون استراتژی و بدون صرف زمان برای انجتم تحقیقات وارد کار شوند، که این چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید.

جمع بندی

سئو یکی از مهمترین تاکتیک های کسب ترافیک و درآمد برای هر کسب و کاری است. این استراتژی ها هیچ وقت از بین نخواهند رفت.

به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها به دنبال خدمات سئو مناسب با نیازها و بودجه خود هستند. اگر شما هم جز چنین این دسته هستید، می توانید همین الان از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. کافیست یک پیام برای ما ارسال کنید و نیازهای خود را شرح دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *