هزینه سئو چقدر است؟

شما برای خدمات سئو سایت چقدر بایست هزینه کنید؟ تعیین یک قیمت برای سرویسی مانند سئو مانند خرید محصولی که دارای چندین تولید کننده با استاندادهای مشخصی هستند نیست. محصولات شرکت ها، معمولا از قطعات مشخصی درست شده اند و شفاف بودن روند تولید اجازه میدهد که بازه قیمتی یک محصول کوچک باشد.

هزینه سئو برای یک وبسایت به فاکتورهای قابل توجهی وابسته است: چه کارهایی قبلا بر روی سایت انجام شده است؟ چه منابع درون سازمانی برای سئو در دسترس است؟ کسب و کار مورد نظر چقدر رقابتیست؟ هدف از سئو سایت چیست؟

فاکتورهای زیادی در این قیمت گذاری وابسته اند و در نتیجه ارائه یک قیمت مشخص در این کار بسیار دشوار است.

بعضی از کارشناسان خبره سئو معیار زمان را برای ساده کردن کار پیشنهاد داده اند. طبق نظر آنان زمانی بین 12 الی 104 ساعت برای یک وبسیات، نسبت به بزرگ یا کوچک بودن آن مناسب است. اما در این مدل نیز معمولا قیمت مشخصی به ازای هر ساعت کار وجود ندارد.

متاسفانه این یک حقیقت است که پاسخ مشخصی برای میزان هزینه سئو وجود ندارد. در این مطلب قصد داریم که سوالاتی را مطرح کنیم که پروسه قیمت گذاری در سئو را کمی برای شما راحت تر کند تا تصمیم عاقلانه تری در هنگام عقد قرارداد سئو بگیرید.

آیا سئو یک کانال بازاریابی مناسب برای شماست؟

طبق تحقیقات انجام شده توسط موسسه BrightEdge در سال 2014، بیش از نیمی از ترافیک متوسط سایتها توسط موتورهای جستجو تامین می شود. اما نیازی به یک تحقیق در این زمینه نیست تا این مسئله به شما گفته شود. شما خود در روز چندین بار به جستجو در اینترنت می پردازید.

در نتیجه شانس خوبی خواهید داشت که سئو به یک کانال بازاریابی خوب برای شما تبدیل شود. با این حال شما می بایست ارزیابی هایی انجام داده تا متوجه بازدهی سرمایه گذاری در سئو شوید. نتایج این ارزیابی برای کسب و کارهایی که تازه وارد میدان شده اند و همین طور آنهایی که در زمینه های نوینی کار می کنند که خیلی کم مورد جستجو قرار می گیرند، خیلی دلچسب این گونه کسب و کارها نیست.

با استفاده ترکیب ابزارهای یافتن کلمات کلیدی، ابزارهای تخمین نرخ کلیک و همینطور نرخ تبدیل، میزان درامد از این کسب و کارها را در صورت حضور در جایگاه اول نتایج گوگل پیش بینی کنید.

با طی این روند می توانید همچنی تخمینی از میزان هزینه ای که می بایست برای رسیدن به این جایگاه خرج کنید داشته باشید. در اینجا با مقایس میزان هزینه و همینطور سود بازگشت سرمایه تان می توانید مقایسه ای بین این دو مقدار داشته باشید. در صورتی که میزان سود نسبت به هزینه آن بسیار کم باشد، بهتر است به فکر روش های دیگری برای بازاریابی در کسب و کار خود باشید.

زود اغوا نشوید

آیا تاکنون به شما از طرف شخصی پیشنهاد شده که سایت شما را در یک کلمه بسیار رقابتی و با هزینه سئو بسیار کم مانند یک میلیون تومان به رتبه یک گوگل می رساند؟

مشکلات ناشی از سئو ارزان صرفا به از دست دادن پولتان ختم نمی شود. فاجعه ای که بعد از این گونه سئو های ارزان قیمت پیش می آید خیلی بیش از اینها بر روی دوش شما هزینه خواهد گذاشت. چرا که ابتدا می بایست تمام کارهای اسپم انجام شده را برگردانده و همینطور احتمالا پاسخی به جریمه های گوگل مانند پنگوئن داشته باشید. این جریمه ها سایت شما را به کل از نتایج جستجو پاک می کند و بازگشت آن به نتایج گوگل در صورت امکان، هزینه هایی چند برابری را روی دست شما می گذارد.

با دو یا چند سئوکار صحبت کنید

در نهایت گزینه های زیادی برا انتخاب شما وجود دارند. به عنوان مثال کافی شاپ هایی در دنیا هستند که با یک یا دو دلار قهوه به شما عرضه می کنند. در مقابل کافی شاپ هایی نیز در دنیا فعال هستند که قیمت هر قهوه شان به چند صد دلار نیز می رسد. سئو نیز این گونه است.

شما می توانید با صحبت و مشاوره با چند سئوکار درک بهتری از بازه قیمتی این کار داشته و از چالش های سئو بیشتر آگاه شوید. همچنین در خلال این صحبت ها می توانید بهترین سئوکاری که هم از نظر صداقت و هم از نظر میزان بازگشت سرمایه شما مناسب تر است را انتخاب کنید. مواکدا عرض می کنیم که فریب قیمت های ناچیز سئو را نخورید.

سئوکار با تجربه ای را استخدام کنید

یکی دیگر از حقایقی که متاسفانه درباره سئو وجود دارد که اینست که اغلب صاحبین کسب و کارها سئوکار یا آژانس سئو مناسبی را برای خود انتخاب نمی کنند و از این حیث متضرر می شوند. اشتباه برداشت نکنید، سئوکارهای بسیار با تجربه و صادقی در فضای بازاریابی آنلاین وجود دارند اما پیدا کردن و انتخاب سئوکار مناسب، کار سختیست.

ما اکیدا توصیه می کنیم که فردی را در سیستم کسب و کار خود داشته باشید که با مبانی سئو آشنا بوده و در هنگام استخدام سئوکار بداند که چه سوالاتی را می بایست بپرسد. شناسایی اهداف کسب و کارتان و نیازهای شما برای حداکثر بازگشت سرمایه تان شروع خوبی در این کار است. این کار را قبل از انتخاب شیوه بازاریابی حتما انجام دهید.

گزینه های صحیح را برای ارتقا کسب و کارتان انتخاب کنید

در مورد انتخاب گزینه مناسب در سئو یک مورد قطعیت دارد: سئو خوب ارزان نیست. این مورد را تجربه جمعی اکثر کسب و کارها و همینطور تحقیقات میدانی در این زمینه به وضوح نشان می دهد. همچنین کسب و کارهایی که هزینه های بسیار زیادی را در سئو سایت خرج می کنند نیز توجیه اقتصادی ندارد. چرا که شاید بازار کسب و کار مورد نظر، بازدهی محدود و کمتر از این مقدار را داشته باشد. بنابراین با هزینه های نامتعارف نیز دست به قربانی کردن کسب  و کار می زنید.

از طرف دیگر خرج کردن دو میلیون تومان در ماه برای کسب و کار رقابتی که نیاز به هزینه 20 میلیونی برای رسیدن به رتبه های ابتدایی گوگل دارد نیز کار بیهوده ایست. چرا که هیچ وقت به هدف خود نخواهید رسید و از طرفی این مبلغ بازگشت پذیر نیز نمی باشد.

مطمئنا مبلغ مشخصی برای هزینه کردن در سئو وجود ندارد. چیزی که ما از این مطلب قصد داشتیم به شما بگوییم تا در این کار کمکتان کنیم این است که سبد هزینه ای خود را با توجه به میزان بازگشت سرمایه خود مشخص کرده و با محدود تر کردن گزینه های موجود انتخاب صحیح تری داشته باشید. در صورت اطلاع از هزینه سئو میتوانید با تیم رادزاد تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *