مشاور سئو یا آژانس سئو: کدام را بایست انتخاب کرد؟

بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، بهترین راه افزایش ترافیک سایت است. کاربرانی که از طریق جستجوی عبارت مرتبط با حیطه کسب و کارتان، وبسایت شما را می یابند، با احتمال بیشتری به مشتریان شما تبدیل می گردند. اما برای این کار از چه طرحی و برنامه ای بایست استفاده کرد؟ موارد زیادی وجود دارند که نسبت به رعایت آنها می بایست توجه وافری کنید. با پیدایش الگوریتم فرد گوگل، نسبت به رعایت قوانین گوگل در سایت می بایست مطمئن شوید تا دچار پنالتی نگردید.

با این حال اگر در زمینه سئو تازه کار هستید و قصد بهبود سئو وب سایت خود را دارید، می توانید به یک متخصص سئو مراجعه کنید. سوالی که در اینجا مطرح می شود اینست که از بین مشاور سئو یا آژانس سئو، کدامیک را بایست انتخاب کرد.

در این مطلب به راهنمایی شما در پاسخ به این سوال می پردازیم.

مزایای استفاده از یک مشاور سئو چیست؟

در کار با یک مشاور سئو متخصص مزایایی وجود دارد. اول از همه اینکه شما به صورت مستقیم با یک سئوکار حرفه ای در تماس هستید و در اغلب مواقع می توانید از طریق تلفن یا ایمیل با او ارتباط برقرار کنید.

در اغلب آژانس های سئو، گرفتن پاسخ یک سوال، چند روز به طول بینجامد. در حالی که چنین مشکلی را در کار با یک مشاور سئو ندارید. همچنین میزان دستمزد مشاور سئو کمتر از آژانس هاست، چرا که افراد کمتری بر روی کار شما فعالیت می کنند.

ارتباط با مشاورین سئو راحت تر است و فیدبک های او را سریعتر دریافت می کنید. بنابراین می تواید از مزایای کار با یک متخصص در کارهای خود بهره ببرید.

مزایای کار با یک آژانس سئو چیست؟

بسته به آژانس سئو انتخابی شما، پکیج های ماهانه آنها از قیمت های پایین آغاز شده و تا قیمت های بسیار زیاد هم می رسد. بنابراین با اینکه هزینه کلی آن بیشتر است، اما به واسطه خرد شدن در چند ماه، پرداخت آن آسان و مقرون به صرفه می گردد.

همچنین در آژانس های سئو، متخصصین فراوانی دارند که بر روی وبسایت شما کار می کنند. دقت داشته باشید که سئو و بهینه سازی سایت صرفا شامل کلمات کلیدی و محتوا نمی شود. ممکن است در این بین نیاز به اعمال اصلاحاتی در طراحی سایت هم باشد. این تغییرات معمولا شامل تصحیح کدها در جهت ارتقای سئو سایت است.

همچنین بعضی از آژانس ها، خدماتی نظیر بازاریابی شبکه های اجتماعی، مدیریت تبلیغات کلیکی و تولید محتوا نیز ارائه می دهند. در حالت کلی، آژانس های سئو خدمات گسترده تری را در پکیج هایشان ارائه می دهند. جهت مشاهده پکیج های سئو رادزاد، می توانید صفحه تعرفه سئو را مشاهده فرمایید.

کدام انتخاب برای ما بهتر است؟

انتخاب از بین مشاور سئو یا آژانس سئو، بسته به نیازها و بودجه شماست. آیا شما صرفا به دنبال تصحیح سئو داخلی و نوشتن محتوا هستید؟ یا اینکه توسعه وب و دیگر اهداف جامعی را در ذهن دارید؟ دانش شما در مورد سئو و طراحی سایت چقدر است؟ پاسخ به این گونه سوالات می تواند به شما کمک کند تا تصمیم صحیحی در این باره بگیرید.

همچنین مشاورین سئویی نیز وجود دارند که خدمات بازاریابی آنلاین را به شما ارائه می دهند. بنابراین در هنگام قرارداد با یک مشاور سئو، این گونه خدمات را نیز از یاد نبرید تا در صورت امکان به شما ارائه دهد.

منبع:

SEO Consultant vs. SEO Agency

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *