مایکروسافت قابلیت ChatGPT را در بینگ فعال کرد

مایکروسافت طی یک کنفرانس، اعلام کرده است که با هدف ارتقا تجربه کاربری و افزایش بهره‌وری، ChatGPT را با Bing و مرورگر Edge ادغام نموده است.

خلاصه مطلب:

  • مایکروسافت قابلیت‌های ChatGPT را در موتور جستجوی Bing و مرورگر Edge فعال کرده است.
  • انتظار می رود که ادغام فناوری ChatGPT با دیگر محصولات، انقلابی در نحوه تعامل کاربران با موتورهای جستجو و دیگر ابزارها ایجاد کند.
  • هدف مایکروسافت از این ادغام این است که نحوه دسترسی به اطلاعات را ارتقا دهد و به کاربران کمک کند تا در کار خود بهره‌وری و کارآمدی بیشتری داشته باشند.

مایکروسافت امروز اعلام کرد که قابلیت های پیشرفته هوش مصنوعی را با افزودن ChatGPT به موتور جستجوی Bing رونمایی می کند.

مایکروسافت برنامه های خود برای ادغام ChatGPT با بینگ را در طی یک کنفرانس خصوصی که امروز در مقر ردموند برگزار شد و حول محور همکاری با OpenAI بود، اعلام کرد.

برخلاف کنفرانس های اخیر، این کنفرانس خبری خاص به صورت حضوری برگزار شد و به صورت آنلاین پخش نشد.

در طول این رویداد، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، در مورد اهمیت این ویژگی جدید و چگونگی متحول کردن نحوه تعامل کاربران با موتورهای جستجو سخنرانی کرد.

نادلا گفت: من فکر می‌کنم این فناوری باعث ایجاد تغییراتی در تمامی نرم‌افزارها شود.

نادلا همچنین گفت: “مسابقه از امروز شروع می شود” و مایکروسافت قرار است “به سرعت حرکت کند و بتازد.”

شرکت کنندگان در این رویداد نگاهی به جدیدترین شکل تجربه کاربری در موتور جستجوی بینگ داشتند. مایکروسافت از این ویژگی به عنوان “دستیار مجهز به هوش مصنوعی برای وب” یاد می کند.

این تجربه جدید، ترکیبی از موتور جستجوی بینگ و مرورگر وب Edge است که به عنوان مکمل یکدیگر طراحی شده‌اند.

نادلا توضیح داد که بینگ جدید، پاسخ‌های مستقیم به سؤالات ارائه و کاربران را به خلاقیت بیشتر تشویق می‌کند. او همچنین اظهار داشت که تجربه جستجوی فعلی آنطور که باید کارآمد نیست، زیرا در 40 درصد مواقع، افراد بر روی لینک‌های جستجو کلیک می‌کنند و بلافاصله پس از آن به نتایج جستجو بازمیگردند.

این مسئله به وضوح نشان می دهد که موتورهای جستجو نیاز به به روز رسانی و بهبود دارند. نادلا ادعا کرد که تجربه کار با موتورهای جستجو در طول 20 سال تغییر بنیادی نکرده است و زمان آن رسیده که مایکروسافت با هوش مصنوعی سازگار شود.

معرفی بینگ جدید

Bing جدید توسط نسل بعدی مدل زبانی OpenAI طراحی شده که به طور خاص برای جستجو در وب سفارشی سازی شده است. این مدل حتی از مدل ChatGPT نیز قدرتمندتر است.

مایکروسافت روش جدیدی را برای کار با OpenAI به نام “مدل پرومتئوس” اجرا کرده است که میزان ارتباط پاسخ ها را با پرسش کاربران افزایش می دهد، پاسخ ها را تفسیر می کند و آنها را به روز نگه می دارد.

ایندکس جستجو نیز با استفاده از مدل هوش مصنوعی در الگوریتم هسته جستجو، که نادلا آن را بزرگترین جهش در میزان ارتباط پاسخ با پرسش کاربر می‌نامد، بهبود یافته است.

این فرایند از طریق کادر جستجوی گسترده بینگ اجرا می شود و حداکثر 1000 کاراکتر را می پذیرد. نمونه هایی که در طول کنفرانس به اشتراک گذاشته شده اند، دقیقاً شبیه به تصاویری هستند که اخیرا به بیرون درز کرده است.

بینگ جدید شامل یک چت بات است که رفتاری مشابه ChatGPT دارد و به کاربران اجازه می‌دهد به زبان طبیعی با بینگ تعامل داشته باشند.

ویژگی جدید بینگ که شبیه به ChatGPT است، به کاربران امکان می دهد تا مکالمه واقعی با موتور جستجوی بینگ داشته باشند. ویژگی جدید با قابلیت پیگیری سوالات قبلی و فراهم کردن زمینه بیشتر برای جستجو، آن را یک قدم فراتر خواهد برد.

هم اکنون Bing جدید به همراه یک پیش‌نمایش محدود روی دسکتاپ در دسترس است و شما می‌توانید با بازدید از Bing.com و انجام جستجوهای نمونه، آن را امتحان کنید.

همچنین می‌توانید با انجام ثبت‌نام از گسترده‌تر شدن دسترسی به آن مطلع شوید.

دسترسی به این ویژگی در آینده نزدیک برای میلیون ها کاربر گسترش خواهد یافت و نسخه موبایلی آن نیز به زودی در دسترس خواهد بود.

مرورگر جدید Edge

رابط چت مایکروسافت در Bing به شکل یک سایدبار در Edge موجود است و به کاربران امکان می دهد بدون رفتن به وب سایت Bing به آن دسترسی داشته باشند. این رابط در سایدبار تمام صفحات وب اجرا می شود و می توانید با آن تعامل داشته باشید.

در طول معرفی این ویژگی، دستیار هوش مصنوعی در Edge توانست یکPDF پانزده صفحه‌ای را با یک کلیک، خلاصه و حتی یک قطعه کد از Stack Overflow را به زبان برنامه‌نویسی دیگری ترجمه کند.

یکی دیگر از مزایای این «دستیار هوش مصنوعی» در مرورگر Edge این است که وظایفی از جمله پر کردن فرم ها و نوشتن ایمیل را برای شما انجام می دهد.

جمع بندی

مایکروسافت با ادغام ویژگی مشابه با ChatGPT در موتور جستجوی Bing خود، گام بزرگی در فناوری موتورهای جستجو برداشته است.

Bing جدید از نسل بعدی مدل زبانی شرکت OpenAI بهره می‌برد که ویژگی های کلیدی خود را از ChatGPT و GPT-3.5 می‌گیرد.

بینگ با دستیار هوش مصنوعی خود، هم اکنون به صورت پیش‌نمایش روی دسکتاپ در دسترس است. نسخه موبایل آن نیز به زودی در دسترس خواهد بود.

علاوه بر این، رابط چت بات بینگ به شکل یک سایدبار در مرورگر جدید Edge در دسترس خواهد بود که توانایی خلاصه کردن اطلاعات، ترجمه کد و حتی انجام خودکار وظایف را دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *