سئو سایت پزشکی

امروزه وبسایت های پزشکی و خدمات مرتبط با آن حضور پر رنگ تری نسبت به گذشته در اینترنت دارند. اکثر پزشکان از پتانسیل بالای موجود در فضای آنلاین آگاهی یافته اند و بسیاری از دکترها با توجه به فضای رقابتی نیز که بینشان وجود دارد، دست به طراحی سایت برای مطب خود زده اند. سئو، مجموعه اقداماتیست که موجب افزایش بازدید سایت ها می گردد و سئو سایت های پزشکی باعث می شود که پزشکان، شانس بیشتری برای دیده شدن خود داشته و بتوانند بیماران خود را افزایش دهند و در نتیجه درامد بیشتری کسب کنند.

منظور از ما از سایت پزشکی بسیار عامتر است و صرفا شامل جراحان زیبایی نمی شود. وبسایت هایی که در نظر ما در مجموعه سایت های پزشکی و حوزه سلامت قرار می گیرند عبارتند از:

 • سایت های دندان پزشکی
 • سایت های مراکز زیبایی و مراقبت از پوست
 • سایت های مراکز کاشت مو
 • سایت های مراکز لیزر
 • سایت های مراکز طب سنتی
 • سایت های جراحی بینی و فک
 • سایت های مراکز ماساژ

تعداد این نوع وبسایت ها زیاد است و ما به ذکر موارد کلی تر اکتفا کردیم. همچنین مراکز جراحی زیبایی نیز دارای دسته بندی های زیادی هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد که سئو همه آنها در همین دسته می گنجد:

 • سایت جراحی بینی
 • سایت جراحی زیبایی
 • سایت لیزر مو های زائد
 • سایت کاشت ابرو
 • سایت پروتز لب و سایر نقاط بدن
 • سایت لمینت و ایمپلنت دندان
 • سایت ارتودنسی دندان

پزشکان می توانند با معرفی خود و خدماتشان، افرادی را که به دنبال متخصصین مربوطه در موتور جستجوی گوگل هستند را به سمت خود جذب کنند. مجموعه سئو داخلی و خارجی سایت در رسیدن به این هدف اولین اقدام است. آمارها نشان می دهد که 80 درصد کاربران اینترنت، از طریق موتورهای جستجو، پزشک یا مرکز خدمات پزشکی متناسب با مشکل خود را پیدا می کنند و این خود نشان دهنده وجود یک بازار بزرگ در این حیطه است.

با توجه به این نتایج بسیاری از پزشکان و متخصصین سلامت در حال سرمایه گذاری در این حیطه هستند و در نتیجه رقابت شدیدی در بین وب سایت های خدمات پزشکی وجود دارد. همچنین وجود وب سایت های پزشکی متعلق به سازمان های دولتی یا دانشگاه ها و همینطور صفحات ویکی پدیا برای اغلب اصطلاحات پزشکی، رقابت در این بین را بسیار سنگین تر کرده است.

به همین علت وجود متخصص بهینه سازی در سئو سایت پزشکی کاملا ضروریست. در ادامه نکات مفیدی را بیان می کنیم که مرتبط با حیطه سئو سایت پزشکی است:

 • بسیاری از شرکت های دارویی سعی در گرفتن رتبه برای نام محصولات تجهیزات پزشکی و دارویی خود را دارند و هزینه گزافی نیز در این زمینه می کنند.
 • بسیاری از پزشکان علاقه مند به کسب رتبه بالاتر در جستجوهای محلی در رابطه با حیطه خدماتی خود هستند. به عنوان مثال “جراحی پلاستیک در تهران” می تواند عبارت کلیدی مناسبی برای سایت یک جراح پلاستیک در تهران باشد که به دنبال مشتریان تهرانیست.
 • سایت های تخصصی پزشکی زیادی در ایران وجود دارند که به شکل حرفه ای در حال آموزش و معرفی خدمات پزشکی و مرتبط با سلامت هستند. این سایت ها دارای اعتبار بالایی بوده و تعداد صفحات بسیار زیادی دارند. همچنین تیم تولید محتوای قوی دارند که همواره مطالب جدیدی در حوزه سلامت منتشر می کنند. در نتیجه رقابت با این گونه سایت ها تقریبا نا ممکن است.
 • گوگل در زمینه سلامت و پزشکی بسیار حساس است و با توجه به اینکه محتوای سایت های پزشکی مستقیما با سلامت عمومی جامعه در ارتباط است بسیار سخت گیرانه عمل می کند. تصور کنید که شما به عنوان یک کاربر به دنبال یک روش درمانی هستید و به یک سایت با محتوای نادرست برسید. این موضوع، بسیار مهم و حتی ترسناک است و بنابراین گوگل در این زمینه بسیار محتاطانه برخورد می کند و همین موضوع یکی دیگر از عوامل مشکل بودن سئو سایت پزشکی است.

خدمات سئو سایت پزشکی

در ادامه به نکات دیگری می پردازیم که مطرح کردن آن خالی از لطف نیست. این نکته ها و آمارها نشان از وجود بازار خوب در حیطه سایت های پزشکی است و مطمئنا شما را به صرف هزینه در طراحی و سئو سایت پزشکی خود ترغیب می کند:

 • روزانه بیش از 5 میلیار جستجو در اینترنت انجام می شود و این رقم هر سال در حال افزایش است. وقتی در مورد چیزی سوال دارید، پاسخ آن را از کجا می یابید؟ به احتمال زیاد آن را در گوگل جستجو می کنید و به همین شکل دیگران هم همین کار را انجام می دهند. بدون شک موتورهای جستجو، دسترسی به اطلاعات را آسانتر کرده اند.
 • 72 درصد از کاربران اینترنت گفته اند که در یک سال گذشته حداقل یک بار به دنبال اطلاعات پزشکی در اینترنت بوده اند. نزدیک به 3/4 کاربران اینترنت در محیط وب به جستجوی اطلاعات پزشکی، از قبیل راه درمان بیماری ها و یافتن پزشک مناسب برای خود یا دیگران بوده اند. اینترنت معمولا اولین جاییست که افراد به دنبال اطلاعات و خدمات پزشکی هستند.
 • 80 درصد افراد، سوالات پزشکی خود را در اینترنت می پرسند. اما چرا؟ چون این کار بسیار آسان است و در مدت زمان بسیار کمی پاسخ خود را دریافت می کنند. در صورتی که وبسیات شما قابلیت پرسش سولات را داشته باشد، پتانسیل زیادی برای جذب کاربران دارد.
 • 75 درصد ترافیک سایت های پزشکی از موتورهای جستجو تامین می شود. این رقم نسبت به دیگر مشاغل بسیار بالاست و اهمیت سئو سایت پزشکی را نشان می دهد. تنها 25 درصد افراد از دیگر طرق مانند لینک های شما در سایت های دیگر یا به صورت مستقیم وارد سایت می شوند.
 • اطلاعات پزشکی و حوزه سلامت، پر جستجوترین موضوع اینترنت محسوب در جهان می شوند. با سئو سایت پزشکی خود و استفاده کلمات کلیدی مناسب در صفحات سایت، می توانید سهم بزرگی از این ترافیک را مال خود کنید. طبق آمارها، 92 درصد جستجوها منتهی به صفحه اول می شود و تنها 5 درصد وارد صفحه دوم می گردند.

نگاهی به این آمارها نشان از اهمیت سئو سایت پزشکی می دهد. چرا که با استفاده از سئو می توان ترافیک زیادی برای سایت های پزشکی به ارمغان آورد و این می تواند شروع یک موفقیت بزرگ برای پزشک ها و متخصصی سلامتی باشد.

سئو سایت پزشکی

اما چگونه می توان سئو سایت های پزشکی را انجام داد. تکنیک های سئو کمی پیچیده هستند و اینطور نیست که یک نسخه مشخص برای هر سایت، موفقیت آمیز باشد. هر سایت پزشکی می بایست به صورت جدا آنالیز شده و طبق وضعیت موجود آن شروع به سئو کرد. خدمات سئو سایت پزشکی به شکل حرفه ای توسط تیم ما انجام شده و جهت سفارش می توانید با ما تماس بگیرید.

آموزش سئو سایت پزشکی

وقتی شخصی دچار بیماری یا کسالتی می شوید، آنها ترجیح می دهند قبل از اینکه به دکتر مراجعه کنند از یک دوست مشاوره ای بگیرند. اما اگر دوست متخصصی وجود نداشته باشد چه کار می کنند؟

پاسخ این سوال بسیار آسان است. آنها به اینترنت مراجعه کرده و پاسخ خود را از طریق موتور جستجوی گوگل می یابند. بیش از 2/3 افراد قبل از مراجعه به دکتر، در مورد مشکل خود در اینترنت جستجو می کنند. در صورتی که دارای وبسایت نبوده و یا در صفحه اول گوگل نباشید بیماران بسیاری را از دست خواهید داد.

آموزش سئو سایت پزشکی

گرفتن رتبه های بالای گوگل در جستجوی کلمات کلیدی، کار یک شبه ای نیست و نیازمند برنامه ریزی و استراتژی مشصصی است که بر پایه آنالیز هاست. این کار نیازمند زمان، انرژی و استراتژی درست است. در ادامه به صورت قدم به قدم استراتژی کلی سئو یک سایت پزشکی را بیان می کنیم.

طراحی و ساخت وبسیات برای خدمات پزشکی و سلامتی خود

طراحی یک سایت قدم اول در کسب مشتری های آنلاین است. این وبسیات می بایست دارای یک دامنه متناسب با خدمات شما نیز بایست باشد. قبل از خرید دامنه تحقیق کنید که چه نامی برای شما مناسب است. این نام می تواند شامل نام خود یا خدمات شما باشد. وب سایت شما برای موبایل ها نیز بایست بهینه باشد چرا که 40 درصد افراد ترجیح می دهند از طریق موبایل های خود نوبت ویزیت از سایت دکتر مورد نظر خود بگیرند.

انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی خود را هوشمندانه انتخاب کنید. بر روی نام خدمات پزشکی خود در شهرتان تکیه بیشتری کنید تا بیماران محلی را از دست ندهید. انتخاب نام محل مناسب در کلمه کلیدی یکی از پارامترهای مهم سئو سایت های پزشکی است. Google Keyword Planner یکی از بهترین ابزارهای انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای هر نوع سایتی است.

تهیه محتوای مناسب

در مورد خدمات خود و سایر جزییات مطالب مناسبی بنویسید که حاوی اطلاعات خوبی باشند. در صورتی که فرصت کافی برای کار را ندارید بخش تهیه محتوای سایت را به ما بسپارید تا ما با یک هزینه بسیار مناسب این بخش را برایتان تکمیل کنیم. سایت بدون محتوا هیچ شانسی در افزایش رتبه و سئو ندارد. همچنین مطالب خود را در شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک گذارید تا کاربرانی را از این طریق به سمت سایت خود بکشانید.

تهیه ویدئو

ویدئو ها بخش مهمی از برندسازی محسوب می شوند. در محتوای خود از ویدئوها استفاده کنید تا مطالب خود را به اوج جذابیت برسانید. برای این کار نیازی به صرف هزینه های هنگفت نیست و با استفاده از یک دوربین و یک همکار می توانید ویدئوهای خوبی از خدمات خود و مکان ارائه خدمات تهیه کنید.

در این ویدئو ها می توانید به صحبت بپردازید و اطلاعاتی را درباره بیماری ها و خدمات خود به کاربران انتقال دهید. آنها را نیز به اشتراک گذاشته تا شانس دیده شدن بیشتری داشته باشید. برای این کار می توانید از یوتیوب و آپارات استفاده کنید. یوتیوب بزرگترین موتور جستجوی دنیا بعد از گوگل است و با بهینه کردن ویدئو شانس بیشتری در کسب رتبه بالاتر در یوتیوب خواهید داشت. از عنوان مناسب و مرتبط در ویدئو استفاده کنید و صفحه مربوطه را در وبلاگ سایت به اشتراک گذارید.

انجمن های گفتگوی پزشکی

لیستی از انجمن های گفتگوی پزشکی تهیه کنید و با مراجعه به آنها در بحث های مرتبط با فعالیت خود شرکت کنید. انجمن های گفتگو یکی از بهترین مکان ها برای قرار دادن لینک سایت خود است. نکات مناسبی را به بیماران یاداوری کرده و به سوالات آنان با دقت پاسخ دهید. هرجا که مناسب دیدید لینکی از وبسیات خود قرار دهید. توجه کنید در ساخت بک لینک افراط نکنید و سعی در راهنمایی افراد د اشته باشید. مطمئن باشید که آنها به صورت طبیعی به شما مراجعه خواهند کرد.

دایرکتوری های پزشکی

بهترین دایرکتوری های پزشکی را بیابید و حتی با صرف هزینه سایت خود را در لیست آنها و در مجموعه مرتبط ثبت کنید. می توانید در دایرکتوری های رایگان نیز سایت خود را ثبت کرده و هر بار عنوان و توضیحات سایت را کمی تغییر دهید. برای این کارها می توانید از خدمات سئو سایت پزشکی ما استفاده کرده تا لینک بیلدینگ را به صورت حرفه ای برای شما انجام دهیم.

اپلیکیشن های موبایل

اپلیکیشن های موبایل پر طرفدار در زمینه سلامت و پزشکی را بیابید و از توسعه دهندگان آنها بخواهید که لینک سایت شما را در اپلیکیشن قرار دهند. این گونه اپلیکیشن ها کاربران زیادی دارند و از این طریق شانس بالایی برای گرفتن ترافیک از آنها را دارید.

همچنین با صرف هزینه می توانید اپلیکیشن موبایل خود را طراحی کرده و از مطالب خود در آن استفاده کنید. قرار دادن ماژول گرفتن نوبت آنلاین یکی از گزینه های بسیار خوب در اپلیکیشن شما می تواند باشد.

سئو محلی برای دکترها

تمرکز بر روی مشتری های محلی و در اطراف شما در سئو سایت پزشکی بسیار مهم است. سایت پزشکی خود را در دایرکتوری های محلی ثبت کرده و در وبسیات های محلی نیز پست مهمان بگذارید. لینکی از وبسیات را نیز می توانید در این پست ها قرار دهید تا خوانندگان از سایت شما دیدن کنند.

نوبت گیری آنلاین

تحقیقات جهانی نشان می دهد که در سال گذشته تقریبا 17 درصد نوبت گیری از پزشکان به صورت آنلاین انجام شده است. همان تحقیقات نشان می دهد که جوانان بیشتر علاقه مند به نوبت گیری آنلاین هستند. اگر صاحب یک سایت پزشکی هستید و نوبت گیری آنلاین ندارید، همین امرز به ساخت آن اقدام کنید.

وقت بیماران نیز مانند وقت شما ارزشمند است و با ایجاد چنین سیستمی در زمان بسیار صرفه جویی می شود. این مسئله همچنین موجب افزایش زمان سپری شده توسط کاربران در وبسیایت می شود و مقدار این زمان از پارامترهای مهم سئو است.

تولید محتوای پزشکی

برای کاربران خود محتوا تولید کنید، نه برای موتورهای جستجو. سئو سایت پزشکی بر نیازهای کاربران تمرکز دارد. نکته های پزشکی و جلوگیری از بیماری ها را در سایت خود به انتشار بگذارید. مطالب بلند بنویسید و آن را در بخش وبلاگ سایت منتشر کنید. مطالب بلند احتمال بیشتری در گرفتن رتبه های بالاتر دارند.

قبل از نوشتن محتوا نیز همواره جستجو کنید تا مطالب درخوری بنویسید و در نتیجه ترافیک سایت را افزایش دهید. مطالب از انواع مختلف را در سایت منتشر کنید، مطالعات میدانی و تحقیقات صورت گرفته از جمله محتواییست که می توانید به تحریر دراورید. در مورد سازمان یا مطب خود توضیح دهید و کارمندان خود را نیز معرفی کنید.

در هر صورت می توانید تهیه محتوای سایت را به تیم رادزاد نیز بسپارید تا با ترجمه مطالب روز دنیا و مطالعات میدانی در صفحات وب فارسی بهترین مطالب را برای سایت شما ایجاد کنیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی

با استفاده از شبکه های اجتماعی با کاربران خود رابطه دوجانبه برقرار کنید و هم چنین از نقطه نظرات آنان باخبر شوید. مطالب سایت را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید تا افراد بیشماری آن ها را مطالعه کنند. تجربه های خود را نیز از موارد مختلفی که با بیماران داشته اید نیز می توانید منتشر کنید.

درج سایت در Google Maps

یک اکانت رایگان در گوگل ایجاد کنید و آدرس مکان خود را در Google Maps درج کنید. نام سایت و سایر اطلاعات خواسته شده را نیز درج کرده تا از طریق گوگل مپ نیز کاربران بتوانند شما را بیابند. این مسئله تاثیر بسیار زیادی در سئو محلی دارد.

ایجاد صفحه سوالات پر تکرار در سایت

یک صفحه در سایت ایجاد کنید تا کاربران بتوانند سوالات خود را از شما بپرسند با ایجاد یک صفحه سوالات پر تکرار پرسش آن ها را به همراه پاسخشان درج کنید. به این وسیله بسیاری از کاربران جواب سوال های خود را می توانند از این صفحه بیابند.

ترکیب تمام این راهکار ها و تعیین یک استراتژی منظم بر اساس آنها مطمئنا کار دشواریست که به جز افراد متخصص فرد دیگری نمی تواند این پروسه را به شکل درست انجام دهد. در صورتی که قصد موفقیت در سایت پزشکی خود را دارید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما با طراحی یک پلن جامع، سئو سایت پزشکی شما را تضمین کنند.

3 دیدگاه

  • بررسی هزینه سئو هر سایتی به چندین فاکتور بستگی دارد. جهت استعلام قیمت سئو وب سایت خود می توانید با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم صورت گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *