استخدام سئوکار دورکار: چگونه فریلنسر سئو استخدام کنیم؟

کسب رتبه برای یک وب سایت مانند چند سال پیش دیگر کار ساده ای نیست. یک سئوکار دورکار ممکن است همان چیزی باشد که برای رقابت با سایر رقبا به آن نیاز دارید. اگر نیاز به استخدام سئوکار دورکار دارید، از طریق روش های تماس با ما، با ما ارتباط برقرار کنید.

علاوه بر افزایش میزان رقابت، تغییرات مداوم در الگوریتم های رتبه بندی گوگل نیز ماندن در صدر نتایج گوگل را چالشی تر از گذشته کرده است. به عنوان مالک کسب و کار، شاید نتوانید با کلیه این تغییرات و به روز رسانی های گوگل همگام شده و وقت کافی نیز برای آن نداشته باشید.

به همین دلیل ممکن است که به کمک یک سئوکار دورکار یا اصطلاحا فریلنسر سئو نیاز داشته باشید. اما قبل از هر چیز لازم است سئوکار دورکار را تعریف کنیم.

سئوکار دورکار متخصصی است که به شما در هرچه بیشتر دیده شدن در نتایج جستجو کمک می کند. یک سئوکار دورکار خوب می تواند به شما در کسب رتبه در کلمات کلیدی کمک کرده و در نتیجه ترافیک زیادی برای وب سایت شما ایجاد کند.

از کجا سئو کار دورکار استخدام کنیم؟

قبل از استخدام سئوکار دورکار باید به شرایط و نیازهای خود توجه کنید. اما در ابتدا به معرفی چند مکان می پردازیم که میتوانید از این طریق اقدام به یافتن فریلنسر مورد نظر خود کنید.

1. سایت های استخدامی

سایت های استخدامی مکانی برای جذب استعدادهای سئو هستند. استفاده از این وب سایت ها موجب صرفه جویی در زمان شما شده، چرا که آنها معمولا دیتابیس خوبی از سئوکاران دورکار دارند.

برخی از این وب سایت ها را صرفا با جستجوی عبارت استخدام سئوکار میتوانید بیابید.

برای جذب بهترین سئوکار دورکار باید از نحوه جذب آنها آگاه بوده و آگهی های شغلی بهینه ای بسازید.

نشانه های بارز یک آگهی شغلی فریلنسری خوب عبارتند از:

 • معرفی شغل با کلمات بهینه
 • یک عنوان جذاب
 • طرح جزییات
 • معرفی مزایای کار با کسب و کار شما

پس از ایجاد یک آگهی مناسب شغلی، میتوانید انتظار داشته باشید که درخواست های زیادی از فریلنسرهای سئو به دست شما برسد.

2. شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی امروزه نقش مهمی در فرایند استخدام ایفا می کنند. این پلتفرم ها به کسب و کارها کمک می کنند تا استعدادهای برتر را یافته و جذب کنند. اگر به دنبال بهترین سئوکاران دورکار هستید، مطمئن باشید که برخی از آنها در شبکه های اجتماعی در دسترس هستند. از جمله این پلتفرم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. لینکدین
 2. توئیتر
 3. ردیت
 4. فیسبوک

قبل از انتشار نهایی پست، حتما از هشتگ های مناسب مانند #سئوکار استفاده کنید.

3. سرچ در گوگل

برخی از سئوکارهای دورکار برای نمایش نمونه کارهای خود دارای وب سایت هم هستند و اگر برای دیده شدن سایت خود تلاش کرده باشند، وب سایتشان هم باید رتبه بالایی در نتایج جستجو داشته باشد.

بنابراین اگر به دنبال فریلنسرهای سئو هستید، یک جستجوی معمولی در گوگل می تواند به شما کمک کند تا افراد حرفه ای در این زمینه را پیدا کنید.

در صورتی که به دنبال فردی در شهر خود هستید، به راحتی می توانید جستجوهایی مانند “سئوکار دورکار در تهران” را جستجو کنید.

4. کمک گرفتن از دوستان و همکاران

اگر در کسب کار خود ارتباط قوی با سایر همکاران خود دارید، می توانید از آنها هم کمک بگیرید. به احتمال زیاد می توانید فردی را پیدا کنید که قبلا با یکی از همکاران شما کار کرده و آنها از او رضایت داشته باشند. همچنین از دوستان خود که در زمینه های شغلی دیگری نیز فعالیت می کنند نیز می توانید پرس و جو کنید.

چگونه یک سئوکار دورکار می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟

خب چگونه یک فریلنسر سئو می تواند به کسب و کار شما کمک کند؟ سئو حوزه بزرگی است که تقریباً بر هر بخش از بازاریابی آنلاین تأثیرگذار است. در ادامه مهمترین خدماتی که سئوکارهای دورکار ارائه می دهند را معرفی می کنیم.

1. جستجوی کلمات کلیدی

یکی مهمترین اصول سئو، جستجوی کلمات کلیدی (Keyword Research) است.

منظور از این کار، یافتن عباراتیست که کاربران در هنگام پیدا کردن چیزی آنها را در موتورهای جستجو سرچ می کنند. یافتن کلمات کلیدی که با محصولات و خدمات شما در ارتباط است، برای تقویت سئو، کاری مهم محسوب می شود.

این یکی از کارهاییست که یک سئوکار دورکار می تواند به کسب و کار شما در جهت رسیدن به رتبه های خوب گوگل کمک کند.

استراتژی محتوا

تعیین استراتژی محتوا شامل برنامه ریزی کلی فرآیند تولید محتوا است. این کار شامل موارد زیر نیز می شود:

 • جستجوی کلمات کلیدی
 • فهم خواسته کاربر
 • به کار بردن عناوین بهینه
 • ساخت چکیده محتوا
 • تشخیص نوع مناسب محتوا
 • انتخاب بهترین پلتفرم برای انتشار محتوا

ایجاد یک استراتژی محتوا در کسب رتبه های برتر گوگل امری ضروریست، به ویژه در فضاهایی که با محتواهای گوناگون اشباع شده است.

2. تولید محتوا

یکی دیگر از اجزای جدایی ناپذیر سئو، تولید محتوا است.

ایجاد محتوای سئو شده دانشی است که افراد کمی آن را درک می کنند. تولید محتوای خوب دانشیست که به المان های زیر نیاز دارد:

 • استفاده مناسب از کلمات کلیدی
 • ساختاردهی و ایجاد فرمت مناسب برای محتوا
 • نوشتن محتوا به لحن مخاطبین
 • و …

شاید افراد زیادی را پیدا کنیم که نویسنده خوبی باشند، اما تعداد کمی از آنها یک نویسنده خوب مسلط بر سئو هستند.

3. لینک سازی

در کنار بحث محتوا، یکی دیگر از جنبه های سئو، لینک سازی است. چرا که موتورهای جستجو از لینک ها برای سنجیدن اعتبار وب سایت و محتوا بهره می برند. هرچه صفحه ای از وب سایت دارای اعتبار بیشتری باشد، موتورهای جستجو رتبه بهتری برای آن در نظر خواهند گرفت.

یکی استراتژی موفق لینک سازی شامل ساخت لینک در سه سطح زیر است:

 • لینک های داخلی: منظور لینک هاییست که بین محتواهای سایت شما رد و بدل شده و باید به صورت هدفمندی انتخاب شوند.
 • لینک های خارجی: لینک دادن به سایت های دیگر نیز مهم است، اما باید دقت داشت که به سایت های معتبر لینک دهیم، نه وب سایت های اسپم و کم ارزش.
 • بک لینک ها: منظور لینک هاییست که در سایتی دیگر وجود داشته و به سایت شما اشاره می کنند. موتورهای جستجو این نوع لینک ها را به عنوان یک نوع رای اعتماد استنباط می کنند. در بحث بک لینک آنچه که که مهم است، کیفیت لینک هاست، نه کمیتشان.

یکی از وظایف سئوکار دورکار مانیتور کردن بک لینک های وب سایت است، چرا که بک لینک های بد می توانند بر سئو سایت شما تاثیر منفی بگذارند. لینک سازی فعالیتی زمان بر است و نیاز به دانش و نبوغ در زمینه شناخت لینک ها و استراتژی های مناسب دارد.

برای ساخت لینک های مفید نیاز به یک متخصص با تجربه دارید. به همین دلیلی یک سئوکار دورکار مجرب در این قسمت می توان به کارتان بیاید. مادامی که علاقه مند به دیده شدن در فضای آنلاین هستید، مجبورید که در سئو سرمایه گذاری کنید. به همین دلیل استخدام یک سئوکار دورکار امری ضروری برای رسیدن به این هدف محسوب می شود.

چگونه بهترین سئوکار دورکار را استخدام کنیم؟

استخدام یک سئوکار دورکار مناسب می تواند کاری دشوار باشد.

به عنوان مثال، بیشتر سئوکاران، خودآموز هستند و معمولاً تنها راه برای تأیید دانش یا تجربه آنها، نمونه کارهایشان است.

ثانیا، دنیای سئو دائما در حال تغییر است، بنابراین دانستن اینکه کدام فریلنسرهای سئو دانش و مهارت های خود را به روز نگه می دارند، تقریبا غیرممکن است.

بنابراین چگونه شانس خود را برای استخدام یک سئوکار دورکار خوب افزایش دهیم؟

در ادامه به معرفی چند نکته می پردازیم.

اهداف خود را مشخص کنید

اولین قدم برای یافتن یک سئوکار دورکار مناسب برای شما، تعیین دقیق نیازهای شما در امر سئو است.

اگر نمیدانید که از کجا شروع کنید، میتوانید از سئوکاری شروع کنید که یک ارزیابی جامع از سئوی وب سایت شما داشته باشد. البته باید دقت داشت که سئوکاران مجرب این کار را به رایگان انجام نداده و باید هزینه بررسی سایت را به صورت جداگانه پرداخت کنید.

با این حال اگر میخواهید خودتان آستین هایتان را بالا بزنید، میتوانید از این چک لیست سئو استفاده کنید. با دانستن نیازهایتان در سئو می توانید به دنبال سئوکاری باشید که توانایی رفع آن نیازها را داشته باشد.

به چه ویژگی هایی در یک سئوکار دورکار توجه کنیم؟

اکنون که نیازهای خود در سئو را مشخص کرده اید، گام بعدی برای استخدام بهترین فریلنسر سئو، دنبال کردن ویژگی های مورد نظر شماست. در اینجا چند نکته وجود دارد:

1. سابقه آنها را بررسی کنید

هر سئوکار دورکاری دارای سابقه ایست که می تواند توانایی و دانش آنها را بروز دهد.

برای اینکه ارزش توجه کردن را داشته باشند، باید نتایجی را کسب کرده باشند که در خدمات مورد نظر شما هم مورد نیاز باشند.

اما چگونه سابقه آنها را چک کنیم؟

 • نمونه کارهایشان را درخواست کنید
 • از وب سایتشان بازدید کنید
 • از مشتریان گذشته تا حالشان را اطلاعات کسب کنید
 • نظرات کاربران درباره آنها را مطالعه کنید

بررسی سوابق یک فریلنسر سئو بسیار مهم است، زیرا می خواهید فردی را استخدام کنید که از نحوه انجام کارها آگاه باشد. عدم انجام این کار ممکن است به استخدام فردی مختوم شود که از رساندن شما به نتایج مطلوبتان عاجز باشد.

2. با سئوکارهای دورکار مورد نظر خود مصاحبه کنید

پس از فیلتر کردن انبوهی از سئوکارها و رسیدن به چند گزینه نهایی، وقت آنست که بهترینشان را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

برای رسیدن به این هدف شاید بهتر باشد مصاحبه ای را با هر کدام ترتیب داده تا شناخت بهتری از کسب کنید. به لطف تکنولوژی های ارتباط ویدئویی، نرم افزارهای زیادی دارند که میتوانید از آنها برای ارتباط با افراد از هر کجای دنیا بهره ببرید.

در طول مصاحبه، آنها را بهتر شناخته و از متودولوژی و برنامه آنها برای رشد کسب و کارتان آگاه شوید.

3. یک پروژه تست به سئوکار دورکار مد نظر خود بدهید

یکی دیگر از استراتژی های مناسب در جهت یافتن سئوکار دورکار مناسبتان از بین کاندیدهای مختلف، تعریف یک پروژه تست (همراه با هزینه) برایشان است.

این کار به شما کمک می کند تا:

 • مهارت هایشان را بسنجید
 • رابطه کاریشان با خودتان را ارزیابی کنید

تست شما باید بر اساس وظایفی باشد که قرار است به آنها محول کنید. اینگونه میتوانید به صورت واقعی تری عملکردشان را بررسی کنید. لطفا انتظار انجام پروژه های تست به صورت رایگان را هم نداشته باشید. به شما قول خواهیم داد که هیچ سئوکار مجربی حاضر نیست وقت و مهارت هایش را به رایگان در اختیار شما قرار دهد.

در چه زمانی اقدام به استخدام سئوکار دورکار نکنیم؟

علیرغم مزایایی که فریلنسرهای سئو به همراه دارند، مواقعی هم وجود دارند که احتمالا مسیر فریلنسی برای شما مناسب نباشد. در چنین شرایطی بهتر است اقدام به استخدام یک تیم سئو کنید.

در ادامه به معرفی چند سناریوی محتمل میپردازیم.

1. زمانی که نیازهای شما فراتر از ظرفیت یک فریلنسر است

دقت داشته باشید که سئو، زمینه فعالیت گسترده ایست. هیچ فردی دارای توانایی انجام کلیه وظایف در حیطه سئو نیست.

به عنوان مثال، اگر شما قصد اجرای کمپین سئو داخلی به صورت جامعی داشته باشید، ممکن است به این منابع نیازمند شوید:

 • یک استراتژیست محتوا
 • یک متخصص تولید محتوا
 • یک ویراستار

ممکن است که یک سئوکار دورکاری پیدا کنید که قادر به انجام کلیه این کارها باشد، اما اگر استراتژی تولید محتوای شما خیلی گسترده است، ممکن است حداقل به یک استراتژیست محتوا، یک ویراستار و چند نویسنده نیاز داشته باشید.

در چنین شرایطی بهتر است مسیر یافتن یک تیم سئو را پیش بگیرید. نیازهای خود در سئو را به دقت ارزیابی کرده و بسته به ابعاد کار گزینه مناسبی از بین سئوکار فریلنسر و تیم سئو انتخاب کنید.

2. زمانی که نیاز به سرویس های متنوعی در سئو دارید

اگر نیاز به سرویس های بسیار متنوع سئو دارید، مسیر یافتن یک تیم سئو را در پیش بگیرید.

چرا که تیم سئو متشکل از منابع انسانی با تخصص های متنوع بوده و کلیه نیازهای سئو شما زیر یک سقف قابل دست یابی است. چنین گزینه ای کمپین سئو کارامد و منسجمی را ایجاد می کند.

تعریف وظایف مختلف برای فریلنسرهای مختلف موجب از هم گسیختگی کمپین می گردد. حتی ممکن است کاری که یک فریلنسر انجام دهد درست در نقطه مقابل کار فردی دیگر باشد.

3. زمانی که ثبات و انسجام در اولویت است

یک تیم سئو دارای منابع لازم اعم از انسانی و فناوری است و میتواند با سرعت بیشتری اقدام کند. به همین دلیلی می توان انتظار کیفیت بالاتری را داشت.

دلیل دیگری که در اغلب مواقع نادیده گرفته می شود اینست که اگر سئوکار شما بیمار شده یا مشکلی برای او اتفاق بیفتد، عملا پروژه سئو شما متوقف خواهد شد. در مقابل در همکاری با یک تیم سئو، به ندرت پروژه متوقف می شود، زیرا آنها به راحتی می توانند جایگزین هایی برای پست های مختلف پیدا کنند.

جمع بندی

با توجه به اینکه امروزه افراد زیادی وجود دارند که علاقه مند به ساعات روتین کاری نیستند، در انتخاب فریلنسرهای سئو برای کسب و کارتان محدودیتی نخواهید داشت.

با این حال این سکه دو رو دارد.

در تلاش خود برای یافتن سئوکارهای دورکار، ممکن است با چند مورد بد مواجه شوید و این اتفاق ممکن است به اعتبار، رتبه یا منابع شما لطمه وارد کند. به همین دلیل انتخاب سئوکار دورکار خوب یا در نهایت یک تیم سئو از اهمیت زیادی برخودار است.

در صورتی که نیاز به یک سئوکار دورکار یا یک تیم سئو برای پروژه سئو خود دارید، می توانید با پشتیبان سئو رادزاد تماس بگیرید. مطمئن باشید که از این گفتگو لذت خواهید برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *