چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

واضح است که گوگل ادوردز (Google AdWords) بزرگترین شبکه تبلیغات کلیکی (PPC) در جهان است. این شبکه نه تنها توسط شرکتهای بزرگ برای هدایت ترافیک به سمت وب سایتهای خود مورد استفاده قرار می گیرد، بلکه بسیاری از مشاغل محلی نیز از آن استفاده می کنند.

اگر تا به حال از تبلیغات کلیکی استفاده نکرده اید، ممکن است ندانید که: آیا گوگل ادوردز ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر؟ در یک کلمه می توان گفت: بله.

گوگل ادوردز

6 دلیل برای استفاده از گوگل ادوردز

1. گوگل ادوردز به شما نتایج سریع ارائه می دهد!

یکی از بهترین دلایل استفاده از Google AdWords این است که نتایج آن بسیار سریع است. به‌عبارتی، به محض تأیید کمپین تبلیغاتی خود، می توانید شروع به دریافت ترافیک کنید. یعنی از همان روزی که کمپین یا همان فعالیتهای تبلیغاتی خود را استارت می زنید، می‌توانید فروش خود را نیز آغاز کنید. اینکار فقط چند دقیقه طول می‌کشد و شما تعجب می کنید که چرا تاکنون پول خود را صرف روش‌های تبلیغاتی بیهوده دیگری کرده اید!

بر خلاف سئو (بهینه سازی سایت برای موتور جستجو) می‌توانید با کمک گوگل ادوردز در صفحه اول گوگل دیده شوید.

ممکن است برای بهره مندی از مزایای راهبردهای دیگر مانند سئو، ماهها انتظار بکشید، اما AdWords  اینگونه نیست. علاوه بر این، شما می توانید هزينه بازاریابی خود را در هر زمان با افزایش یا کاهش سرمایه گذاری خود در گوگل ادوردز تنظیم کنید.

سرعت نتایج در گوگل ادوردز

2. AdWords دارای پتانسیلی نامحدود است!

اگر به دنبال یک استراتژی بازاریابی مقیاس پذیر هستید، تبلیغات گوگل بهترین انتخاب است. با در اختیار داشتن میلیون ها کلمه کلیدی برای پیشنهادات و کلمات جدید روزانه، مخاطبینی نامحدود برای هدف قرار دادن دارید. با استفاده از این کلمات کلیدی گوناگون و فراوان، می توانید کلمات کلیدی جدیدی را به کمپین تبلیغاتی خود اضافه کرده تا ترافیک خود را افزایش دهید.

اگر تبلیغات PPC سودآوری دارید، می توانید هزینه روزانه کمپین یا همان فعالیتهای تبلیغاتی خود را برای تولید کلیک بیشتر افزایش دهید. از آنجا که کلمات کلیدی در یک سیستم مزایده قرار می گیرند، با پرداخت بیشتر برای هر کلیک، می توانید جایگاه خود را در رتبه بندی ها افزایش دهید. به عبارتی، اگر هم اکنون در رتبه 4 قرار دارید، با افزایش هزینه پیشنهادی خود و همچنین بهبود تبلیغات‌تان می توانید به رتبه 2 دست پیدا کنید!

هرچه در رتبه بالاتری قرار داشته باشید، کلیک بیشتر و ترافیک بیشتری خواهید داشت. با افزایش هزینه پیشنهادی برای کلمات کلیدی، تعداد زیادی بازدیدکننده را به سمت سایت کسب و کار خود جذب خواهید کرد.

پتناسیل نامحدود گوگل ادوردز

3. گوگل ادز گزارش‌های دقیقی ارایه می‌دهد!

گوگل ادوردز مجموعه ای از تجزیه و تحلیل‌ها و نمودارهای ارزشمند را در نرم افزار خود دارد. این آمار به کاربران این امکان را می دهد تا موفقیت عملکرد خود را دیده و در صورت لزوم تغییراتی را در آن ایجاد کنند. این آمار همه چیز، از پرداخت به ازای هر کلیک تا میانگین هزینه هر کلیک، عبارات جستجو شده و حتی نرخ تبدیل را پوشش می دهد.

در اختیار داشتن این تحلیل‌ها، می تواند به خوبی در مورد پرداخت هزینه تبلیغات گوگل به شما کمک کند. برای مثال، اگر در حال حاضر یک کلمه کلیدی با نرخ تبدیل بسیار بالایی دارید، بهتر است سرمایه گذاری خود را بر روی آن کلمه کلیدی افزایش دهید.

همیشه می توانید با کلمات کلیدی جدید یک کمپین تبلیغاتی جدید را امتحان کرده و آغاز کنید، اما اگر آمار به شما می گوید کمپین‌تان موفقیت آمیز است، چرا بیهوده خود را به زحمت می اندازید؟ بنابراین، شما می توانید فقط هزینه روزانه کمپین فعلی و تبلیغات خود را افزایش دهید. این امر به نوبه خود موجب افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد. خلاصه اینکه، با در دسترس داشتن داده های فراوان در Google Ads شما به راحتی می توانید بفهمید که آیا گوگل ادوردز ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر.

قدرت تحلیل بالا در گوگل ادوردز

4. هر زمان که خواستید، کمپین های Google Ads را متوقف کنید!

یکی دیگر از مزایای گوگل ادوردز و تبلیغات کلیکی (PPC) این است که هر زمان که متوجه شدید این کمپین تبلیغاتی برای شما سودآور نیست، می توانید جلوی نمایش تبلیغات آن کمپین را بگیرید. سایر تکنیک های بازاریابی مانند سئو و بازاریابی چاپی کسب و کار شما را تا چندین ماه متعهد می‌کنند. این بدان معناست که اگر شما یک قرارداد 6 ماهه SEO را امضا کنید و بعد از 3 ماه هیچ پیشرفتی نبینید، باز هم باید هزینه سئو تبلیغات خود را پرداخت کنید. برای برخی از مشاغل، این کار منجر به اتلاف هزینه های هنگفتی خواهد شد.

لغو کمپین های گوگل ادوردز در هر زمان

5. با گوگل ادوردز از رقبای خود سبقت بگیرید!

مهم نیست که در چه زمینه یا صنعتی فعالیت می‌کنید، بلکه آنچه مهم است، این است که شما همیشه رقبایی خواهید داشت که دائما در تلاش هستند تا ترافیک سایت شما را ازان خود کنند. علاوه بر این، مهم نیست که آنها در گوگل تبلیغ می‌کنند یا SEO را انتخاب کرده اند، بلکه آنچه مهم است این است که این رقابت همیشه داغ و پایاپای خواهد بود. خوشبختانه گوگل ادز به شما این امکان را می دهد تا رقبای خود را از میدان به در کنید، البته با قیمتی مناسب!

اگر رقبای شما برای رسیدن به رتبه یک در گوگل سرمایه گذاری زیادی بر روی SEO انجام می دهند، شما می‌توانید به راحتی با یک کمپین تبلیغات کلیکی آنها را دور بزنید. با سرمایه گذاری قدرتمند بر روی یک کلمه کلیدی، می‌توانید از نتایج جستجوی ارگانیک پیشی بگیرید. با سبقت گرفتن از رقبا می توانید ترافیک آنها را ازان خود کنید و بازدیدکنندگان آنها را به سایت خود هدایت کنید.

سبقت از رقبا در هر زمان با گوگل ادوردز

6. آیا Google Ads در سال 2020 ارزش سرمایه گذاری را دارد؟

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که آیا Google Ads در سال 2020 ارزشمند است؟ آیا گوگل ادز سزاوار سرمایه‌گذاری دلارهای شما می باشد؟ یا بهتر است سرمایه‌تان را صرف امور دیگری کنید؟ جواب مشخص است: قطعاً Google Ads ارزشش را دارد!

گوگل ادز نه تنها این امکان را به شما می دهد که کسب و کار خود را، با هر اندازه ای به میلیون ها نفر معرفی کنید، بلکه هزینه بالایی هم ندارد.

البته فراموش نکنید گوگل ادز تنها در صورتی ارزش دارد که تبلیغات شما را به مشتریان واقعی نمایش دهد. متأسفانه، در دنیای PPC یا تبلیغات کلیکی، بسیاری از کلیک‌ها تقلبی است و اکثر کاربران غالباً قصد خرید محصولات یا خدمات شما را ندارند. بدیهی است که در صورتی که تبلیغات گوگل را به صورت هدفمند و تخصصی انجام ندهید، در دراز مدت برای شما هزینه زیادی در بر خواهد داشت.

آیا تبلیغ در گوگل برای کسب و کارهای کوچک مناسب است؟

در تمام طول روز و در هر لحظه در سرتاسر جهان، میلیاردها نفر از جستجوی گوگل، برای یافتن چیزی که می‌خواهند استفاده می‌کنند… در حقیقت، این افراد از گوگل درخواست کمک می‌کنند.

  • 63000 جستجو در ثانیه؛
  • 3.8 میلیون جستجو در هر دقیقه؛
  • 228 میلیون جستجو در ساعت
  • و 5.6 میلیارد جستجو در روز

مهم نیست که تجارت شما در چه زمینه‌ای است! برخی از جستجوهای گوگل مربوط به حداقل یک محصول، یا خدمات و یا حتی دانش شما است.

احتمالا بگویید که: من با نزدیک به دو میلیارد وب سایت دیگر در جهان رقابت می‌کنم. از بین همه محصولات و خدمات بالقوه موجود در وب، چگونه می توانم اطمینان پیدا کنم که گوگل برای افزایش فروش من مناسب است؟

تبلیغات در گوگل

اولین راه: جستجوی ارگانیک

ما به گوگل متوسل می‌شویم؛ چون این ابزار، به طور مداوم پاسخ‌های مرتبط با جستجوهای ما را به نمایش می‌دهد. الگوریتم گوگل، طی یک عملیات گسترده بر روی داده ها، وب را تجزیه و تحلیل کرده و از یک الگوریتم پیچیده (الگوریتم ریاضی) برای مرتب‌سازی و رتبه‌بندی همه نتایج استفاده می‌کند. البته که گوگل این کار را بسیار خارق العاده و حرفه ای انجام می‌دهد. تا حدودی نحوه کار الگوریتم گوگل کشف شده، اما متاسفانه تاکنون هیچ کس بطور دقیق، درباره اینکه چرا رتبه یک سایت از سایتی دیگر بالاتر است، چیزی نمی‌داند!

از این گذشته، گوگل به طور مرتب تغییرات جزئی و اساسی را در الگوریتم خود پیاده سازی و اجرا می‌کند.

حتی گاهی برای افراد متخصص و آشنا به الگوریتم گوگل، درک روش‌های این الگوریتم می‌تواند مرموز و پیچیده باشد.

اما… اگر می‌خواهید بر نتایج ارگانیک Google مسلط شوید، باید بخش مهمی از زمان خود را برای یادگیری سئو (SEO) و افزایش بازدید سایت خود، سرمایه گذاری کنید، و یا اینکه انجام این کار مهم را به یک متخصص سئو بسپارید.

بررسی و پیگیری روش‌های بهبود سئوی سایت به شما کمک می‌کند تا رتبه سایت خود را ارتقا داده و ترافیک جستجو و بازدید بیشتری ایجاد کنید. اما ممکن است این مسئله برای تضمین حضور سایت شما در بالای صفحه اول Google کافی نباشد.

تاثیر سئو در گوگل ادوردز

روش تضمینی گوگل ادوردز: جستجوی پولی

Google Ads روش دیده شدن در تبلیغات صفحه اول گوگل است و مانند هر روش تبلیغاتی دیگری، باید برای صاحبان کسب و کارها سودآور باشند. هنگامی که Google یک جستجو را به عنوان “هدفی تجاری” تشخیص می‌دهد، حداکثر چهار تبلیغ در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

هدف تجاری چیست؟ بعضی اوقات ما به دلیل اینکه می‌خواهیم چیزی را بشناسیم، به گوگل متوسل می شویم. زمانی هم که می‌خواهیم چیزی را بخریم، نیز به گوگل متوسل می‌شویم. در حقیقت، گوگل در تشخیص بین این دو جستجو، بسیار دقیق عمل می‌کند.

برای مثال، اگر جمله “بهترین موقعیت‌های یوگا” را جستجو کنید، گوگل اینگونه حدس می‌زند که شاید شما می‌خواهید روال تمرین خود را تغییر داده و نتایجی را به شما نشان می دهد که چگونه این کار به بهترین وجه انجام دهید. اما، اگر جمله  “بهترین تشک یوگا” را جستجو کنید، Google فرض می‌کند که تشک فعلی شما رو به زوال است و در نتیجه، تبلیغاتی را نشان می‌دهد که در آن می‌توانید تشکی مناسب را جایگزین تشک قبلی خود کنید.

اگر می‌خواهید سایت شما در بالای یک جستجوی خاص که Google تبلیغات آن را نشان داده است ظاهر شوید، باید در فرآیندهای مختلف گوگل ادز شرکت کنید.

تبلیغات کلیکی

فرآیندهای مختلف گوگل ادز

چگونه میتوانم از روش جستجوی پولی (PAID SEARCH) برای ارتباط با مشتریان بالقوه استفاده کنم؟

Google Ads طوری تنظیم شده است که هرکسی می‌تواند با کمک آن در گوگل تبلیغ کند. البته این گفته مثل این است که بگوییم هر کسی می‌تواند در لیگ برتر فوتبال بازی کند. (باید تخصص کافی بدست آورید)

برای شروع تبلیغات گوگل، شما سه گزینه پیش رو دارید:

  • فیلم‌های YouTube، کلاس‌های آنلاین، وبینارها و دوره‌های آموزش گوگل ادز را مشاهده کنید، باید روی آنها سرمایه گذاری کنید.
  • استخدام یک متخصص خوب می‌تواند در عرض چند ماه، ROI (نرخ بازگشت سرمایه) مثبتی را برای شما فراهم کند.
  • بسیاری از کارشناسان می‌توانند در شروع کار، در افزایش میزان کلیک و ROI سایت‌تان به شما کمک کنند و فروش بالایی را برای شما به ارمغان آورند.

ممکن است هر کدام از این روش‌ها برای شما مناسب باشد.

چگونه تبلیغات گوگل برای کسب و کارهای کوچک را هدفمندتر کنیم؟

زمانی تبلیغات شما ارزشمندتر خواهد بود که مخاطبان هدف شما را درگیر کند. در حوزه تبلیغات گوگل روش‌های بسیاری هست که به شما کمک می‌کند تا نمایش تبلیغات تان را محدود به کاربرانی کنید که به دنبال محصول، خدمات و یا نام تجاری شما هستند.

1. در مورد کلمات کلیدی و میزان سرمایه گزاریتان تصمیم گیری کنید

12

حتی بزرگترین شرکت‌ها نیز ممکن است در استراتژی انتخاب کلمات کلیدی خود دچار اشتباه شوند. زمانی مناسب صرف انتخاب بهترین و کاربردی‌ترین کلمات کلیدی کرده و بودجه‌ای مناسب نیز به این کار اختصاص دهید.

2. کلمات کلیدی مربوط به رقبایتان را هدفگیری کنید

ممکن است این کار کمی عجیب به نظر برسد، اما به طرز عجیبی هوشمندانه است!

سعی کنید کلمات کلیدی مرتبط با نام رقبایتان برای هدفگیری نمایش تبلیغات استفاده کنید. البته نباید در متن آگهی خود از نام رقبا استفاده کنید. در این صورت می‌توانید مشتریان رقبایتان را از چنگ‌شان دربیاورید!

3. از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی اگزکت، یک روش عالی برای بهبود کیفیت نتایج سایت شما در گوگل است. حتی می‌توانید از کلمات کلیدی منفی استفاده کنید. برای مثال، اگر محصول غذایی تولید می‌کنید که دارای گلوتن است، عبارت “بدون گلوتن” را به عنوان کلمه کلیدی منفی به کمپین خود اضافه کنید.

4. تبلیغاتتان را زمان‌بندی کنید

مشتری ایده‌آل شما ممکن است در مواقع خاص به محصول یا خدمات شما علاقه بیشتری نشان دهد. تبلیغات خدمات تجاری از ساعت 9 تا 5 در روزهای کاری، بهتر عمل می‌کنند. همانطور که تبلیغات رستوران‌های شبانه نیز ممکن است پس از ساعت 9 شب و در آخر هفته عملکرد بهتری داشته باشند.

زمانبندی در AdWords

5. مراقب امتیاز کیفیت (Quality Score) باشید

همه چیز هزینه پیشنهادی به ازای کلیک نیست! تبلیغات بی‌کیفیت و کلیک‌های غیرمجاز را متوقف کنید. سعی کنید بین کلمات کلیدی و متن تبلیغ و محتوای لندینگ پیج‌تان ارتباط مناسبی برقرار شود. درباره امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل در وبلاگ پارس ادوردز بیشتر بخوانید.

6. اطمینان حاصل کنید که مشتریان بالقوه آنچه را لازم دارند، دریافت می‌کنند

اگر شخصی پس از جستجوی محصول یا خدماتی خاص، بر روی تبلیغات کلیکی شما کلیک کرد و مستقیماً به صفحه اصلی شما فرستاده شد و پس از آن نیز، مجبور شد تا دوباره به صفحه نتایج جستجو بازگردد، در این صورت، شما شانسی برای خرید آنها نخواهید داشت. شما برای آن کلیک، هزینه کرده‌اید و می‌خواهید از آن سودی بدست آورید! بنابراین، سعی کنید لندینگ پیج باکیفیتی ایجاد کنید تا کاربران بیشتری را به مشتری تبدیل کند.

7. از اکستنشن‌های تبلیغات گوگل ادز استفاده کنید

هر چه تبلیغات شما بزرگتر باشد، فضای بیشتری را در بالای صفحه اول گوگل به خود اختصاص می‌دهند. اکستنشن‌های تبلیغات گوگل، به شما در دستیابی به لندینگ پیجی مناسب کمک می‌کند. شما می‌توانید به آگهی‌تان، اکستنشن‌های دلخواهی اضافه کنید. برخی از برنامه های افزودنی علاوه بر صفحه فرود، شامل موقعیت مکانی فیزیکی، شماره تلفن شما، فروش فصلی شما و پیوندهای اضافی به سایر صفحات وب سایت شما محسوب می‌شوند.

8. لندینگ پیجی کارآمد و جذاب ایجاد کنید

همانطور که قبلاً گفته شد، صفحه فرود یا لندینگ پیج شما روی امتیاز کیفیت سایت‌تان به شدت تأثیر می‌گذارد. لندینگ پیج خوب نیز فقط به معنای قالب یا همانlayout  جذاب و مخاطب پسند نیست. Google بیشتر به این نگاه می‌کند که کلمات کلیدی مورد نظر را در صفحه فرود شما مشاهده می‌کند و این کلمات کلیدی همان پیام موردنظر شما را دارند یا خیر.

به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک شرکت محوطه سازی هستید و از کلمات کلیدی “کاشت درخت” استفاده کرده اید، اما با کلیک روی این تبلیغ، افراد را به صفحه خدمات عمومی خود می‌فرستید که در مورد مراقبت از چمن، طراحی پاسیو و کاشت درخت بحث می‌کند، به هیچ وجه لندینگ پیج مناسبی ندارید! صفحه فرود باید دقیقاً در مورد “کاشت درخت” باشد؛ زیرا به همین دلیل شخصی روی تبلیغ شما کلیک کرده است.

9. از درخواست کمک نترسید

همانطور که قبلا اشاره کردیم، کمپانی گوگل، گوگل ادز را به عنوان راهی برای تبلیغ در گوگل توسط صاحبان مشاغل طراحی کرده است. این بدان معنا نیست که افراد تازه وارد می‌توانند به سرعت نتایج مثبتی را در تجارت خود کسب کنند. شرکت‌هایی که برروی تبلیغات جستجوی پولی متمرکز هستند، از چندین مزیت بهره مند هستند که ممکن است شما نیز از آن مزایا برخوردار باشید؛ مانند دسترسی به آنالیزها و ابزارهای کاملاً تخصصی برای اندازه‌گیری تجربیات و بهینه‌سازی نتایج.

اگر وقت و منابع کافی برای ایجاد یک کمپین استراتژیک و بررسی و ارزیابی تبلیغات PPC ندارید، ممکن است بیشترین میزان سودآوری را از سرمایه‌گذاری تبلیغات کلیکی (PPC) به دست نیاورید؛ بنابراین، سعی کنید از تمام امکاناتی که در اختیار دارید استفاده کنید.

و نکته مهم پایانی…

مهم نیست این ایده را دوست دارید یا دوست ندارید که چرا Google فضای تبلیغاتی بالای نتایج جستجوی خود را می‌فروشد؟!

مهم نیست که به نظر شما نتایج ارگانیک سایت‌تان، “بهتر” یا مرتبط‌تر از تبلیغات پولی هستند؛ اما همین تبلیغات شما را به سمت پایین صفحه نتایج گوگل، سوق می‌دهند.

نکته نهایی این است که مشاغل تقریباً همیشه مجبور به پرداخت هزینه برای دیده شدن هستند و موتورهای جستجو نیز در این رابطه تفاوتی با هم ندارند.

تبلیغ گوگل در صورت انجام درست، می‌تواند روشی مقرون به صرفه برای به دست آوردن مشتریان جدید و افزایش فروش شما باشند.

شما می‌توانید ROI هر تبلیغی را که اجرا می‌کنید اندازه گیری کنید. اینکار در نتایج ارگانیک کاملاً واضح نیست. با اینکار شما می‌توانید تبلیغات کم اثر را غیرفعال کرده و تبلیغاتی را نشان دهید که نتایج مثبتی به دنبال خواهند داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *