بررسی سرویس های تبلیغاتی گوگل: گوگل ادز و ادسنس

تبلیغات اینترنتی در هر وبسایتی به منظور افزایش بازدید وبسایت و متعاقبا افزایش فروش، برندسازی و … صورت میگیرد. فرقی ندارد که این تبلیغات، گوگل ادز باشد، سئو باشد یا دیگر روش های تبلیغاتی در گوگل، در هر صورت تبلیغات با اهداف خاص بیزینسی انجام میشود.

افزایش بازدید وب سایت برای کسب و کارهایی که قصد فروش و بازاریابی از طریق وب سایت خود دارند، مهمترین و اصلی ترین کاری است که مدیریت وب سایت باید به آن بیاندیشد.

در خصوص افزایش ترافیک وب سایت، ترفندهای بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از این ترفندها قانونی هستند و برخی غیرقانونی! منظور از غیرقانونی روش هایی است که از نظر گوگل غیرمجاز می‌باشد. گوگل اینگونه روش ها را تخلف میداند و در صورت شناسایی آن ها با وب سایت برخورد خواهد داشت. نتایج این برخوردها از طرف گوگل، چیزی جز افت ترافیک وب سایت و کاهش رتبه نیست.

بدین منظور در این مقاله سعی داریم تا روش های صحیح تبلیغات در گوگل به ویژه گوگل ادز و گوگل ادسنس را به شما معرفی کنیم. تا بدین گونه در دام تبلیغات غیرقانونی نیفتید.

معرفی سرویس های تبلیغاتی گوگل

گوگل به منظور افزایش بازدید و ترافیک وب سایت، سرویس های متنوعی را ارائه داده است. قابل ذکر است که خدمات این سرویس ها قابل قبول ترین و در عین حال پربازده ترین روش های تبلیغاتی در گوگل است. زیرا خود گوگل بیشترین ارزش تبلیغاتی را برای این سرویس ها قائل است و بیش از هر روش دیگری بدان اهمیت میدهد.

به این منظور، سرویس هایی همانند گوگل ادز و گوگل ادسنس ارائه شده است. اگر بخواهیم از تفاوت و برتری این دو سرویس نسبت به همدیگر صحبت کنیم، نیازمند مقاله ای بزرگتر و کلمات بیشتری برای توضیح هستیم. به نوعی که شاید در حوصله شما نگنجد. اما در چند جمله کوتاه میتوانیم بگوییم که بزرگترین تفاوت گوگل ادسنس به نسبت گوگل ادز، تفاوت شیوه های کاربری آن است.

در سرویس تبلیغات Google Ads شما تنها پذیرنده تبلیغات هستید، در واقع شما با خریداری پکیج تبلیغاتی تنها میتوانید از خدمات گوگل ادز برای کسب و کار و قاعدتا وب سایت خود استفاده کنید. اما در سرویس گوگل ادسنس میتوانید ارائه کننده تبلیغات هم باشید. در واقع میتوایند با استفاده از گوگل ادسنس کسب درآمد هم داشته باشید.

تبلیغات در گوگل ادز به چه صورت است؟

تبلیغات در گوگل ادز به صورت کلیکی انجام میشود. مدیر سایت میتواند یک بسته تبلیغاتی متناسب با بودجه خود خریداری کند. این بسته شامل شارژ مورد نظر برای اعمال تبلیغات کلیکی میباشد.

حال شاید بپرسید که این کلیک ها قرار است که در چه جاهایی رخ دهند؟ مدیریت وب سایت با توجه به موضوع وب سایت خود چند کلمه کلیدی ( بدون محدودیت در تعداد) انتخاب میکند. هر کدام از این کلمه های کلیدی، توسط گوگل قیمت گذاری میشوند. هنگامی که مخاطبین، کلمات کلیدی مورد نظر را در موتور جستجوگر گوگل جستجو کنند، لینک وب سایت مورد نظر در صفحه اول نتایج گوگل به نمایش در می آید. در صورتی که مخاطب بر روی لینک کلیک کند و وارد وب سایت شود، هزینه کلیک مورد نظر از شارژ بسته تبلیغاتی کسر میگردد.

معرفی روش های تبلیغاتی در سرویس تبلیغاتی گوگل ادسنس

در سرویس گوگل ادسنس تبلیغات در دسته های مختلف انجام میپذیرد، در این بخش به معرفی دو مورد خواهیم پرداخت :

1. تبلیغات محتوا محور: همانطور که از نام آن پیداست، این شیوه تبلیغات به محتوای سایت مربوط می شود و شامل متن و مقالات، ویدیوها، عکس ها، تصاویر متحرک و … است.

در این روش مدیریت وب سایت میتواند با انتخاب هر یک از موارد ذکر شده، به عنوان تبلیغات خود به جذب مخاطبانی بپردازد که به دنبال این دسته از محتوا هستند.

2. تبلیغات ویدیو محور: این روش تبلیغاتی که متناسب وب سایت هایی با محتوای ویدئو است برای جذب آن دسته از مخاطبین مورد استفاده قرار میگیرد که به دنبال ویدئویی با موضوع مورد نظر شما هستند.

نکته: ویدئو باید حتما در player وب سایت به صورت خودکار پخش شود.

چگونه تبلیغات خود را در گوگل قرار دهیم؟

برای درج تبلیغات خود در گوگل بهتر است با یکی از شرکت‌های ایرانی فعال در این حوزه همکاری کنید. شرکت‌های بسیاری در این حوزه فعال هستند، اما با توجه به تجربه همکاری با شرکت‌های مختلف، جی ادز را پیشنهاد می‌کنیم. این سایت پلن های تبلیغاتی متنوعی اعم از پلن‌های تبلیغات کلیکی، پلن های مدیریت شده و … دارد که با توجه به میزان آشنایی تان با گوگل ادز و توانایی‌های تیم بازاریابی خود و بودجه تان، می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. همچنین در وبلاگ این سایت می‌توانید به صورت رایگان از مقالات آموزشی، کتاب‌های آموزش گوگل ادوردز و نیز فیلم‌های آموزشی گوگل ادز استفاده کنید. جی ادز همچنین به صورت دوره ای، کارگاه آموزش گوگل ادز برگزار می‌کند و نقش بسیار مهمی در معرفی تبلیغات گوگل ادز به کاربران ایرانی داشته است.

یکی از نقاط مثبت تیم جی ادز، پشتیبانی خوب آن که باعث شده است حجم بالایی از تبلیغ در گوگل به زبان فارسی را از آن خود کند.

یک دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *