افزونه سئو وردپرس SmartCrawl Pro

بررسی افزونه SmartCrawl Pro

اگر از افزونه های رایج سئو وردپرس خسته شده اید، پیشنهاد میکنیم برای یک بار هم شده افزونه SmartCrawl را نصب و از آن استفاده کنید. این افزونه دارای قابلیت گزارش دهی لحظه ای و ارائه پیشنهاداتی برای بهینه سازی محتواست.

بهینه سازی محتوا با این افزونه آسان بوده و نیازی به نگرانی برای بهینه سازی سایت نیست. یکی از قابلیت های خوب این افزونه پشتیبانی از ویژگی multi site به معنای مدیریت افزونه به صورت همزمان بر روی چند وب سایت است. در صورتی که ادمین چند وب سایت باشید، نیازی به پیکربندی آن به صورت جداگانه برای هر یک از سایت ها نیست.

همچنین ویژگی بروزرسانی محتوا به صورت دسته جمعی و تنها با یک کلیک نیز وجود دارد.

در ادامه به معرفی ویژگی های جذاب این افزونه در زمینه بهینه سازی پرداخته ایم. این افزونه در دو نسخه رایگان و Pro وجود دارد. به عنوان یک مبتدی می توانید از افزونه رایگان آن شروع کرده و در صورت نیاز، نسخه Pro را تهیه فرمایید. اما اگر کاربر حرفه ای هستید، پیشنهاد می کنیم که از همان ابتدا نسخه Pro را نصب نمایید.

کافیست این افزونه را نصب و فعال نمایید. اگر از جمله افرادی هستید که داده های وب سایت را به صورت مداوم بررسی می نمایید، این افزونه برای شما طراحی شده است، چرا که SmartCrawl گزارشات جالبی به شما ارائه خواهد داد.

آنالیز محتوا در افزونه SmartCrawl

خاطر نشان می کنیم که این افزونه جایگزین Yoast SEO و Rank Math محسوب نمی شود، اما برای آنهایی که در دنیای سئو به دنبال تجربه افزونه های متفاوتی هستند، یکی از بهترین پیشنهادات است.

افزونه سئو SmartCrawl موجب ارتقا آتوریتی وب سایت شما خواهد شد. SmartCrawl از آن دست افزونه هاست که تنها با یک کلیک نصب شده و Sitemap را به طور اتوماتیک تولید می نماید. وب سایت به طور مرتب اسکن شده و داده های خوبی به شما گزارش خواهد شد. همچنین در اکثر مواقع نیاز به تنظیمات پیچیده ای هم نیست.

ساخت اتوماتیک Sitemap در افزونه SmartCrawl

درست پس از نصب افزونه، در صورتی که قبلا بر ری سایت خود از افزونه Yoast SEO یا All in One SEO Pack نصب کرده بودید، به شما پیشنهاد می شود که داده های قبلی را به صورت اتوماتیک درون ریزی کنید.

درون ریزی داده ها به SmartCrawl

طبق گفته توسعه دهندگان مشهور SmartCrawl، این افزونه به خوبی از پس بهینه سازی محتوا بر آمده و در نهایت می توانید مطالب گوگل پسندی منتشر نمایید.

ویژگی های افزونه SmartCrawl

در ادامه به معرفی بهترین ویژگی های این افزونه پرداخته ایم:

  • این افزونه سایت را به طور اتوماتیک آنالیز کرده و تنظیمات متناسب را در جهت افزایش ترافیک ارگانیک پیکربندی می کند.
  • این افزونه می تواند عنوان صفحه و متا تگ Description صفحات را در جهت بهینه سازی بهتر سفارشی سازی کند.
  • SmartCrawl دارای قابلیت ردگیری میزان اشتراک صفحات در شبکه های اجتماعیست. همچنین متا تگ های مخصوص شبکه های اجتماعی نیز به طور اتوماتیک ساخته می شوند.

شبکه های اجتماعی در افزونه SmartCrawl

  • این افزونه دارای ویژگی آنالیز هوشمند صفحات برای بررسی خوانایی و تراکم کلمات کلیدی است. اکنون با استفاده از SmartCrawl می توانید اطلاعات بیشتری کسب کرده و محتوای سایت را بهینه تر کنید. همه ما میدانیم که انتخاب صحیح کلمات کلیدی و استفاده صحیح از آنها می تواند موجب افزایش رتبه صفحات در گوگل شود.
  • پس از افزودن یک صفحه جدید به سایت، آدرس آن به صورت اتوماتیک در Sitemap درج شده تا گوگل به صورت از وجود آن باخبر شود. این کار موجب سرعت دادن به ایندکس محتواهای جدید سایت می شود.

ویژگی سایت مپ در افزونه SmartCrawl

  • در صورت وجود صفحات دارای خطای 404 این افزونه می تواند کاربران بازدیدکننده آن صفحات را به صورت اتوماتیک به دیگر صفحات ریدایرکت کند. این گونه بازدیدکنندگان را از دست نخواهید داد. همچنی در صورتی که شما یک بازاریاب آنلاین باشد، می توانید در جهت افزایش فروش و درامد خود اقدام به ساخت صفحاتی خاص برای این کار کنید.
  • در صورتی که از کاربران سایت MOZ باشید، می توانید گزارشات آن را به سایت متصل کرده و به مقایسه داده ها بپردازید.

طبق گفته Nail Patel از متخصصین سئو مشهور دنیا، SmartCrawl در جهت افزایش ترافیک سایت شما طراحی شده است. با استفاده از روش های موثر، این افزونه به صورت اتوماتیک می تواند کنترل بهتری برای بهینه سازی وب سایت داشته باشید. SmartCrawl به شما زمان بیشتری برای بهینه سازی دیگر بخش های سایت در اختیارتان می گذارد. با رشد و بزرگتر شدن وب سایت، ارزش SmartCrawl بیش از پیش نیز خواهد شد.

بهینه سازی با افزونه SmartCrawl

این افزونه توسط تیم WPMU DEV توسعه داده شده است این گروه یکی از مشهورترین توسعه دهنگان وردپرس محسوب می شوند.

پس از نصب SmartCrawl ویژگی هایی مطابق با تصویر زیر به سایت افزوده خواهد شد.

بهینه سازی متا تگ ها در افزونه SmartCrawl

این کادر پس از نصب و فعالسازی به انتهای صفحات اضافه می شود و با استفاده از آن می توانید عنوان و متا دیسکریپشن صفحات را بازنویسی کنید.

اساسا افزونه ها دارای استانداردهای متفاوتی برای محدودیت طول عنوان صفحه هستند. به عنوان مثال این محدودیت در SmartCrawl شامل 75 کاراکتر است، در صورتی که همین محدودیت در افزونه Rank Math شامل 665 کاراکتر می باشد.

شاید تنها نقطه ضعف این افزونه نسبت به Rank Math و Yoast SEO پیش نمایش ضعیف تر صفحه در نتایج جستجو (اسنیپت) است. اما این موضوع برای کاربران حرفه ای تر چیز خاصی نیست.

چه چیزی افزونه SmartCrawl را نسبت به بقیه متفاوت می کند؟

در زمینه ویژگی های خاص، مطمئنا ویژگی کنترل سئو برای چندین سایت از یک نقطه ویژگی مهم این افزونه به شمار می رود. چنین قابلیتی شما را به یک سوپر ادمین تبدیل می کند. همچنین بسیاری از تغییرات را برای همه صفحات سایت می توانید به صورت دسته جمعی اعمال کنید. احتمالا این ویژگی مهمترین جذابیت افزونه SmartCrawl باشد.

همچنین ارائه پیشنهادات لحظه ای از دیگر ویژگی های جذاب افزونه SmartCrawl است. ویژگی آنالیز کننده محتوا نیز در جهت رفتن فیدبک از میزان بهینه سازی محتوا دیگر قابلیت خاص آن می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *