سئو سایت رستوران

اگر شما صاحب یک وبسیات هستید یا مدیریت وبسایت یک رستوران یا کافی شاپ را برعهده دارید، مطمئنا علاقه مند به خواندن این مطلب خواهید شد. در این مطلب به صورت تخصصی به آموزش سئو رستوران می پردازیم که هم برای صاحبین آنها و هم برای آژانس های سئو بسیار مفید و راهگشا خواهد بود. در صورتی که نیاز به استفاده از خدمات سئو سایت رستوران رادزاد را دارید با ما تماس بگیرید.

اولین و مهمترین نکته: چه بخش هایی در سایت رستوران شما می بایست وجود داشته باشد؟

هنگامی که قصد طراحی وب سایت رستوران خود را دارید، اولین نکته انتخاب بخش های مختلف برای سایت است. بخش هایی که مشتریان و دوستان شما انتظار دارند آنها را بعد از ورود به سایت مشاهده کنند. ما برای سایت های رستوران موارد زیر را پیشنهاد می کنیم:

 • آدرس شما: مطمئنا این مورد مهمترین بخش سایت شما است. چرا که کاربران نیاز دارند که بدانند رستوران شما در کجا قرار دارد.
 • عکس از محیط رستوران: افرادی که به دنبال یک رستوران هستند، علاقه مندند که از قبل، محیط آن را ببینند تا دنج و زیبا بودن آن را برای سپری کردن یک عصر خوب بررسی کنند.
 • منوی غذا: منوی غذای رستوران به صورت کامل می بایست در وب سایت قرار داشته تا کاربران آن را مشاهده کرده و قیمت غذای شما را نیز بتوانند مقایسه کنند.
 • نظر مشتریان: وجود نظرات و فیدبک مشتریانی که از غذای شما استفاده کرده اند گزینه خوبی برای جذب مشتریان آینده خواهد بود.
 • ماژول رزرو: ضرورت وجود این مورد نیز برای رستوران های امروزی کاملا واضح است.

در ادامه به بررسی دقیقتر این موارد در سئو وب سایت رستوران ها می پردازیم.

آدرس رستوران

آدرس رستوران می بایست به شکل درستی در رستوران قرار داده شود، به نحوی که کاربران به راحتی و بدون جستجو به آن پی برده و آن را مشاهده کنند. این مسئله بدین معنیست که می توانید آدرس رستوران را در جاهای مختلف سایت مانند فوتر سایت و همچنین صفحه تماس با ما قرار داده تا در همه جا قابل مشاهده باشد. همچنین می توانید در صفحه تماس با ما جزییات بیشتری مانند آدرس رستوران در نقشه گوگل را نیز قرار داده تا کاربران با استفاده از این ابزار، به راحتی رستوران شما را پیدا کنند.

اسکیمای رستوران

در هنگام قرار دادن آدرس رستوران از اسکیمای آدرس نیز استفاده کنید. متغیر مورد استفاده در این مورد نیز Restaurant است. این اسکیما زیرمجموعه اسکیمای FoodEstablishment می باشد که به شما این امکان را می دهد تا جزئیات بیشتری را به آدرس رستوران خود اضافه کنید.

همه این موارد به موتور جستجوی گوگل کمک می کند تا اطلاعات دقیقتری از رستوران شما داشته باشد و در سرویس نقشه خود بتواند نمایش بهتری از کسب و کار شما ارائه دهد. این موارد به شکل زیر برای یک رستوران نمایش داده می شوند:

اسکیمای رستوران

سرویس Google My Business

این سرویس حضور کسب و کار شما را در اینترنت جامعیت می بخشد و وبسایت  شما را به عنوان یک مکان عمومی در گوگل معرفی می کند. اطلاعاتی که در این سرویس وارد می کنید، در جستجوی گوگل، نقشه گوگل و گوگل پلاس نمایش داده می شوند.

هم اکنون وبسایت خود را ثبت کرده و از کاربران درخواست کنید که درباره رستوران شما نظر دهند. همچنین این سرویس این امکان را می دهد که رستوران شما به شکل جذاب تری در ساید بار گوگل نمایش داده شود. سعی کنید تمام موارد خواسته شده را تکمیل کنید تا گوگل اطلاعات کامل تری از شما داشته باشد.

سرویس Facebook Places

همانند Google My Business, می توانید رستوران خود را در فیسبوک ثبت کرده و صفحه ای برای آن بسازید. این کار موجب می شود که کاربران بتوانند رستوران شما را در فیسبوک به اشتراک بگذارند و افراد بیشتری از وجود شما مطلع گردند. مطمئن شوید که رستوران خود را در دسته Local Business قرار داده و اطلاعات کامل خود را طبق خواسته های فیسبوک وارد کنید. از جمله موارد مهمی که می توانید وارد کنید عبارتند از:

 • توضیحات کوتاه
 • آدرس رستوران، وبسایت، ایمیل و تلفن
 • مکان رستوران در نقشه

علاوه بر این ها با ثبت رستوران خود در فیسبوک می توانید از بازخورد های کاربران مطلع شود و امکان امتیازدهی را برای آنها فراهم کنید. این امتیازات از اهمیت بالایی برخورداند و در رتبه دهی رستوران شما در جستجوی فیسبوک موثرند. با جذب افراد بیشتر به فیسبوک خود می توانید از رتبه بالاتری در جستجوهای کاربرانی که با دنبال کنندگان شما در ارتباطند برخوردار شوید.

سرویس TripAdvisor

این سرویس نیز مانند دو مورد قبل جز سایت های ثبت رستوران و دیگر کسب وکارهاست. موارد بسیار دیگری نیز برای ثبت رستوران شما وجود دارند که عبارتند از:

 • Yelp
 • Foursquare
 • Bing Places
 • و موارد دیگر …

سایت های ایرانی زیادی نیز در این مورد وجود دارند که از هر کدام از آنها نیز می توانید استفاده کنید. خصوصا اینکه رستوران جز کسب و کارهای محلی محسوب می گردد، ثبت وبسایت شما در این سایت ها بر سئو سایت رستوران شما نیز تاثیر مثبتی می گذارد.

همواره نظرات کاربران را در این سرویس ها بررسی کنید. نظرات منفی، تاثیر خوبی روی کسب و کار شما ندارد، اما عدم توجه به این نظرات منفی، مطمئنا بسیار بدتر است. با این گونه کاربران تماس بگیرید تا علت این نظرات را پیگیر شوید و در صورت امکان نظر آنها را برگردانید. شاید صرفا در آن روز خاص مشتری شما روز خوبی نداشته یا حتی آشپزتان در آن روز دچار مشکلاتی بوده است.

عکس های محیط رستوران

از دید تجربه کاربری و نرخ تبدیل، نمایش عکس های محیط رستوران تاثیر مثبت زیادی بر روی کاربر می گذارد. با نمایش محیط رستوران و میز و صندلی ها، کاربران می توانند قبل از ورود به رستوران، آن را در ذهن خود تصور کرده و با علایق خود مقایسه کنند. نمایش ظروف، لیوان ها، شمع ها و لوسترهای سالن رستوران می تواند حس خوبی به کاربران القا کند.

همه این مسائل به انتظاراتی که از سایت یک رستوران داریم برمی گردد. اگر عکس های رستوران شما با فضای کاربر هماهنگ باشد، او در اولین نگاه به رستوران شما علاقه مند شده و تصمیم به رزرو خواهد گرفت. به این زمینه ساده انگارانه نگاه نکنید و پول بیشتری خرج کنید. شما تا به حال هزینه زیادی را صرف دکوراسیون داخلی رستوران خود کرده اید. از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید تا عکس های بسیار زیبایی از فضای رستوران تهیه کند تا از آنها در سایت رستوران و شبکه های اجتماعی خود استفاده کنید. سپس با استفاده از سئو تصاویر، آنها را به شکل صحیح در وب سایت قرار دهید.

نمایش منوی غذا در وب سایت رستوران

شما زحمت زیادی می کشید و بعد از تغییرات بسیار به یک منوی غذای ثابت می رسید. سپس منوی غذا را به شکل یک PDF قابل دانلود در سایت قرار می دهید. مطمئن باشید که با این کار تمام زحمات خود را هدر داده اید!

اغلب کاربران علاقه ای به کلیک بر روی یک لینک برای باز کردن فایل PDF منوی غذا ندارند. نیازی نیز به این کار نیست و می توانید صفحه جدیدی در سایت خود ایجاد کرده و منوی غذای رستوران را به صورت مستقل و به واسطه یک لینک در منوی اصلی سایت قرار دهید. همچنین می توانید لینک PDF منوی غذا را در فوتر سایت قرار داده تا افرادی که به دنبال آن هستند، از آن استفاده کنند.

نظر مشتریان

در کنار نظرات مشتریان در Google My Business، یک بخش نظر مشتریان در وب سایت خود نیز قرار دهید. این قسمت می تواند حتی یک نوار کوچک در صفحه اول سایت باشد، اما کمک زیادی به ترغیب مشتریان به رزرو نوبت از رستوران می کند. اگر افراد دیگری به رستوران شما علاقه مند شده باشند، مطمئنا نظرات آنها دیگران را نیز ترغیب به امتحان غذای رستوران شما می کند.

با قرار دادن نظرات مشتریان، اعتماد کاربران دیگران به رستوران شما بیشتر می شود. یکی از مهمترین نکات قرار دادن این قسمت، استفاده از نظرات مثبت و ترغیب کننده است. نام نظر دهنده را به همراه عکس او قرار داده و از قرار دادن این بخش به شکل برجسته در سایت، نهراسید. این قسمت بازاریابی دیگران برای شماست. گوگل به لیست این نظرات می پردازد و برای آن مهم هستند. پس چرا شما آنها را مخفی کرده و یا در قسمت بی اهمیتی از سایت قرار دهید؟ مطمئن باشید که این قسمت تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت رستوران شما خواهد داشت.

رزرواسیون

شاید قرار دادن ماژل رزرواسیون در سایت، تاثیر خاصی در سئو سایت رستوران شما و رتبه آن نداشته باشد اما افراد بسیاری ترجیح می دهند بعد از پیدا کردن یک رستوران خوب، عمل رزرواسیون را به صورت آنلاین انجام دهند. رزرواسیون آنلاین می بایست کار آسانی باشد و با وارد کاردن اطلاعات اولیه و ارسال آن به راحتی انجام گردد. بعد از رزرواسیون نیز ایمیل تاییدیه آن را برای کاربر بفرستید تا او از رزرو خود مطمئن گردد.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم سئو سایت رستوران را به صورت مختصر توضیح داده و در مورد مسائل مختص رستوران صحبت کنیم. سئو در حالت کلی بسیار پیچیده تر از این بوده و نیازمند دانش تخصصی و تجربه کافی در این مورد می باشد. با انتخاب ما به عنوان مسئول سئو سایت رستوران خود می توانید کسب وکار خود را در حیطه آنلاین نیز گسترش داده تا به موفقیت بیشتری برسید. در زمینه رستوران و کافی شاپ نیز کلمات کلیدی رستوران در شهر شما، سفارش آنلاین غذا، کافی شاپ در شهر شما می تواند از جمله کلمات کلیدی است که ما می توانیم در این کلمات شما را به صفحه اول گوگل برسانیم. جهت سفارش سئو سایت رستوران خود هم اکنون با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *