هر آنچه که قبل از استخدام یک شرکت سئو بایست بدانید

وقتی صحبت از سئو می گردد، غالبا هدف ما رویکردیست که موجب پیشرفت وب سایت شود، نه اینکه پس از مدتی توسط گوگل جریمه شویم. کسب تجربه در انتخاب شرکت سئو یا یک سئوکار به راحتی به دست نمی آید.

حقیقت آنست که سئوکار های بد زیادی در این فضا وجود دارند که قول های غیر عملی می دهند یا از روش های فریب دهنده استفاده می کنند. در چنین شرایطی آثار منفی سئو بیشتر از آثار مثبت آن خواهد بود.

تا همین چند سال پیش خدمات سئو به نوعی بدون هیچ مرز و قانونی بود و بسیاری از مجموعه ها بدون هیچ رفتار حرفه ای، مدعی رسیدن به نتایجی بودند که در آن می توانند نتایج یک شبه ای را به دست آورند.  نتایجی که حتی در صورت رسیدن، در کوتاه مدت از نتایج جستجو برداشته می شدند.

سئو با کیفیت، دارای اهمیت بسیاریست و موجب تفاوت زیادی در موفقیت کسب و کارتان خواهد شد. سئو بایستی به شکلی پیاده سازی و اجرا شود که ترافیک طبیعی را برای سایتتان ایجاد نموده و بدون هر گونه فریبکاری و شبیه سازی صورت گیرد.

در این مطلب میخواهیم تجربیات ارزشمند مشتریانمان را در زمینه انتخاب شرکت سئو به صورت صحیح در اختیارتان بگذاریم. حتی اگر یک سئوکار باشید نیز می توانید با خواندن این مطلب در رفتار حرفه ای خود نیز تجدید نظر کنید تا مشتریانتان به شما اعتماد بیشتری نمایند.

در ادامه به پنج موضوع اشاره می کنیم که قبل از هر انتخابی در شرکت سئو بایستی به آن توجه کنید.

1. تضمین سئو اغلب یک دروغ است

اگر شرکت سئو مورد نظر شما صفحه اول گوگل را در تعدادی کلمه کلیدی به صورت صد در صد تضمین می نماید، توصیه می کنیم در همان لحظه گوشی تلفنتان را قطع کنید. چنین قول هایی در حالت کلی دروغی بیش نیست.

در حقیقت تضمین رتبه یک سایت، مخصوصا وب سایت های تازه تاسیس در کلمات کلیدی پر رقابت، کار منطقی نیست. رسیدن به چنین جایگاهی نیاز به تلاش و زمان بسیاری دارد. انتظارات یک شبه در این کار نداشته باشید و به کسی که قول های این چنینی نیز به شما می دهد، اعتماد نکنید.

2. سئو نیاز به زمان زیادی دارد

سئو مانند سوئیچ یک ماشین نیست که صرفا با چرخاندن آن، روشن شدن موتور را مشاهده کنید. در واقع سئو یک فرایند مستمر و همیشگیست. شما بایستی به صورت مداوم در حال بهبود استراتژی های سایت بوده و پس از آن، منتظر مشاهده نتایج و تصحیح روند کاری خود باشید.

سئو شبیه کاشتن گیاهان در یک باغ است. شما در ابتدا به کاشتن گیاهان مختلف پرداخته، سپس مشاهده می کنید که کدامیک جوانه زده و رشد می کنند. بعد از آن نیز همواره در حال بهبود باغ بوده تا همواره به برداشت محصولات مختلف مشغول باشید.

الگوریتم های گوگل به صورت مستمری در حال یادگیری و سازگار شدن هستند. بنابراین استراتژی های سئو وب سایت شما نیز بایستی همواره در حال بهبود باشد.

3. نگران تراکم کلمات کلیدی نباشید

احتمالا شما با سئوکارهایی صحبت کرده اید که در ابتدا شما را مجاب به دوباره نویسی محتوای سایت با هدف افزایش تراکم کلمات کلیدی به خصوصی کرده اند. دلیل آنها نیز برای انجام این کار، تمرکز بیشتر ربات های موتورهای جستجو بر روی این کلملات کلیدی در این صفحات است.

چنین رویکردی پس از اینکه از مرز مشخصی می گذرد، موجب مسخره به نظر رسیدن متن محتوا می شود. چنین اقدامی خوانایی محتوا را کاهش داده و در انتها این طور به نظر خواهد رسید که شما متن را انگار برای یک ربات نوشته اید.

شاید این کار تا قبل از سال 2009 جواب میداد، اما گوگل این روزها هوشمند تر شده است. گوگل تمایل به پاداش دادن به وب سایت هایی دارد که دارای محتوای غنی هستند، نه اینکه تظاهر به داشتن محتوایی درباره یک موضوع داشته باشند. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که نام محصول خود را در همه جای وب سایت نوشته و در انتها نیز گوگل نیز مشتریانی را برای شما ارسال کند.

در حالت کلی اشاره به کلمات کلیدی در متن محتوا را از یاد نبرید، اما این مسئله نبایست به استفاده بی رویه و افراطی از آنها در صفحه تبدیل شود. در واقع محاسبه تراکم کلمات کلیدی کار بیهوده ایست. در هنگام تولید محتوا، تنها بر روی نیاز کاربران خود تمرکز کنید.

4. به جای تعداد، بر روی کیفیت بک لینک ها تمرکز کنید

بازی سئو در گذشته بدین شکل بود که حتی اگر به قیمت کسب بک لینک های بی کیفیت نیز ختم می شد، باز هم وبمسترها سعی در افزایش تعداد بک لینک های سایتشان داشتند. اما حقیقت اینست که لینک های بی کیفیت دیگر اثری ندارند.

در واقع کسب بک لینک های متعدد از وب سایت های بی کیفیت، بازی بازنده هاست و به هیچ وجه چیز خوبی نیست. امروزه شما نیاز به محتوای باکیفیت برای خوانده شدن و اشتراک گذاری توسط کاربران دارید.

کسب تنها چند بک لینک از وب سایت های معتبر بالطبع ارزش بسیار بیشتری نسبت به کسب بک لینک از هزاران سایت اسپم دارد. گوگل به واسطه این بک لینک ها به قضاوت درباره کیفیت سایتتان می پردازد. گوگل حتی در صورت مشاهده استراتژی های ناصحیح بک لینک سازی ممکن است که وب سایتتان را با جریمه نیز رو به رو کند.

5. آیا به دنبال مشاهده نتایج سریع هستید؟ از ادوردز گوگل استفاده کنید

اگر نیاز به دیده شدن در صفحه اول نتایج گوگل بدون هیچ درنگی دارید، راهی جز استفاده از گوگل ادوردز وجود ندارد. با استفاده از این خدمت گوگل، می توانید به ازای کلمات کلیدی دلخواه خود در صفحه اول گوگل قرار بگیرید.

با انتخاب کلمات کلیدی مختلف برای حضور در نتایج گوگل می توانید به مشاهده نتایج در وب سایت خود بپردازید. استفاده از تبلیغات ادوردز برای تمام سایت ها شاید مناسب نباشد. با توجه به هزینه آن، برای برخی به صرفه بوده و برای خیلی از کسب و کارها نیز به هیچ وجه روش بازاریابی مناسبی محسوب نمی شود.

جمع بندی

سئو هیچگاه پایان نمی یابد شما بایستی به عنوان یک فرایند مستمر به آن نگاه کنید. همراه برای سئو وب سایت خود زمانی صرف کرده و به کارهایی مانند زیر مشغول باشید:

  • تولید محتوای جدید
  • بروزرسانی محتوای قدیمی
  • انتشار لینک های وب سایت در شبکه های اجتماعی
  • و بسیاری از دیگر موارد

همه این اقدامات به شما در ایجاد یک کمپین سئو موفق کمک کرده و در دراز مدت موجب هر چه بیشتر دیده شدن وب سایت می گردد. همچنین در صورتی که نیاز به استفاده از خدمات سئو مستمر دارید می توانید به رادزاد اعتماد کرده و از خدمات ماهانه ما استفاده کنید. برای شروع می توانید از صفحه هزینه انجام سئو به صورت ماهانه و مستمر بازدید کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *