بهترین منابع خارجی سئو

در این مطلب به معرفی بهترین منابع و افراد تاثیرگذار در زمینه سئو می پردازیم.

بیشتر از هر نوع بازاریابی دیجیتال دیگری، سئو توسط نظرات مختلف زیادی احاطه شده است. هیچ استراتژی ثابتی برای همه تجارت های آنلاین برقرار نیست و در هر موردی می بایست جداگانه به بررسی و ارائه راه حل پرداخت. به همین دلیل فضای زیادی برای مناظره بین متخصصین ایجاد شده است و اختلاف نظرهای زیادی نیز در این باره وجود دارد.

بنابراین در صنعت سئو، تیم های کارشناسی زیادی ایجاد شده و هریک راه حل های متنوعی درباره سئو سایت ها ارائه می دهند. بعضی از این متخصصان و تاثیرگذاران سئو، موفقیت های بزرگی نیز در این زمینه داشته اند. در این بین می توان به افراد مشهوری مانند Rand Fishkin، Danny Sullivan و Matt McGee اشاره کرد که از تئوریسین های موفق در این زمینه هستند.

این افراد همواره تجربه های خود را برای کاربران تشریح کرده و آن را در معرض عموم قرار قرار می دهند. از دید آنها نیاز است که متخصصین سئو مستقلی وجود داشته باشند که اطلاعات خود را در زمینه سئو با جوامع بزرگتر به اشتراک بگذارند. خوشبختانه در راستای این هدف، افراد زیادی نیز در اینترنت وجود دارند.

در نقطه مقابل متاسفانه توصیه های نادرست زیادی نیز در زمینه سئو از طرف بسیاری از افراد مطرح می شود. ایده های بد آن ها ممکن است در فضای اینترنت گسترش یافته و بسیاری از وبمسترها با الگو برداری از این ایده ها، سئو سایت خود را به خطر بیندازند.

در ادامه این مطلب قصد داریم در این زمینه به شما کمک کنیم و لیستی از بهترین منابع خارجی سئو را به شما معرفی کنیم. همچنین در کنار این منابع، مطالعه مطلب آموزش کامل سئو را به شما پیشنهاد می کنیم.

Backlinko

همانطور که از نام این سایت نیز بر می آید، این سایت به صورت تخصصی درباره لینک سازی است. لینک بیلدینگ یکی از قسمت های مهم سئو می باشد و مدیریت آن از نیز کمی دشوار است. با توجه به حضور همه جانبه الگوریتم پنگوئن در موتور جستجوی گوگل، تمام وبمسترها می بایست از سالم بودن نحوه لینک سازی خود آگاه باشند.

سایت Backlinko با ارائه مستندات دقیق از مسئله بک لینک ها به ارائه نتایجی از موارد واقعی و اجرا شده پرداخته و به طور عمیقی به آنالیز جز به جز مسائل تاثیر گذار بر این حیطه می پردازد. وبلاگ این سایت نیز شامل مطالبی درباره موضوعات دیگر از جمله فاکتور تاثیرگذار یوتیوب و نکات سئو است.

این سایت درس های فراوانی برای سئو کاران و متخصصین بازاریابی محتوا فراهم کرده است. نویسنده اصلی مطالب یعنی اقای Brian Dean همواره پست های مفیدی را از اطلاعات خود به اشتراک می گذارد. برای بسیاری از کسانی که قصد دارند فراتر از مسائل معمولی سئو، اطلاعاتی کسب کنند و از درستی بسیاری از تئوری های سئو باخبر شوند، این سایت نقطه خوبی برای شروع است.

SEO By The Sea

سایت SEO By The Sea یک وبلاگ تخصصی است که درباره سایت های بزرگی مانند گوگل تمرکز دارد. این سایت ممکن است به واسطه آنالیز هایی که درباره سایت های بزرگ و مشهور جهان دارد، برای افرادی که دنبال سرگرم شدن با مسائل سئو هستند، بسیار جذاب تر به نظر برسد.

این سایت به وسیله اقای Bill Slawski مدیریت شده و اطلاعات دقیق تری نسبت به دیگر وبلاگ های سئو در اینترنت ارائه دهد. سایت SEO By The Sea به عنوان یک منبع برای درک تکنولوژی و متودولوژی پشت فاکتورهای رتبه دهی سایت ها، بی نظیر است. با کنارهم گذاشتن این سایت با مدارک تایید شده ای که در سایت هایی مانند Backlinko وجود دارد، می توان به درک درستی از نحوه کار موتورهای جستجو رسید.

Lisa Myers

خانم Lisa Myers بنیانگذار موسسه انگلیسی Verve Search می باشد و یکی از اشخاص همیشه حاضر در کنفرانس های تخصصی سئو است. او در مراسمات زیادی شرکت داشته و بسیاری از آنها را می توان اینجا یافت.

سخنرانی های Lisa Myers شامل موضوعات بسیار تحسین کننده ای است و همواره مخاطبان را جذب خود می کند. بسیاری از این سخنرانی ها شامل مسائلی درباره چگونگی ساخت بک لینک ها از طریق تولید محتوای جذاب می باشد که بدون شک یکی از چالشی ترین موضوعاتیست که همواره همه وبمسترها را درگیر می کند. سخنرانی اخیر او در کنفرانس MozCon سال 2017 بدون شک ارزش خواندن یا شنیدن برای همه بازاریابان محتوا و وبمسترها را دارد.

او همچنین بنیان گذار موئسسه Women In Search می باشد که منبع بزرگ دیگری درباره سئو است.

Dr Pete

آقای Dr Pete دانشمند رشته بازاریابی در سایت Moz است و فعالیت های زیادی در زمینه نحوه کار موتورهای جستجو انجام داده است. فعالیت های اخیر او در زمینه اسنیپت ها متمرکز شده و در مورد تاثیر آنها بر سئو تحقیقات زیادی کرده است. او منبع مطمئنی برای آگاهی از موضوعات سئو می باشد و به عنوان یک الگو می توان از نتایج تحقیقات ایشان در پروژه های سئو سایت بهره برد.

شما می توانید او را به واسطه حساب توییترش دنبال کرده و سوالات خود را به صورت مستقیم از او بپرسید.

Barry Schwartz

آقای Barry Schwartz یکی از افراد برجسته و قدیمی صنعت سئو است و از جمله افراد قابل اعتماد در زمینه آپدیت های گوگل می باشد. او مدیر سایت Search Engine Roundtable که درباره اخبار روز سئو است، می باشد. پست های این سایت کوتاه است و دربرگیرنده اطلاعات مهم و اصلی اخبار سئو هستند. منبع خبرهای این سایت به طور معمول، مهندسین فعال در شرکت گوگل هستند، بنابراین اطلاعات این سایت از اعتبار خوبی برخوردار است.

تفاوت این سایت با سایر سایت هایی که معمولا درباره سئو در اینترنت یافت می شوند، در نحوه بیان مطالب است. مطالب این سایت به شکل خبری هستند و بر خلاف اکثر سایت ها به شکل عمیقی به توضیح مطالب نمی پردازد و صرفا به بیان موضوعیت مطلب اکتفا می کند. در حالت کلی این سایت برای اطلاع سریع از آخرین خبرهای مربوط به الگوریتم های گوگل است.

Stone Temple

شرکت Stone Temple یک آژانس خدمات سئو است و همانند بسیاری از این گونه شرکت ها دارای وبلاگ فعالیست. چیزی که وبلاگ این شرکت را از بقیه رقبای خود متمایز می کند، توجه و صرف وقت بسیار زیاد توسط آنها در زمینه مطالعات میدانی بر روی سئو می باشد.

مطالعات اخیر آنها بر روی چگونگی رتبه دهی ویدئو ها در یوتیوب، ایندکس پست های توییتر و تاثیر آنها در سئو بوده است. این شرکت تمرکز اصلی خود را بر روی کیفیت محتوا گذاشته است و شرح واضحی از یافته های خود دارد. پست های وبلاگ این شرکت به صورت منظم نیست اما هر کدام از آنها اررزش مطالعه را دارد.

Webmaster Central

منابع و راهنماهای زیادی در اینترنت وجود دارند، اما ممکن است با هیچکدام از آنها نتوان به پاسخ سوالات رسید. هرچه قدر که سوالتان خاص باشد، مطمئنا شخصی قبلا آن را در Webmaster Central گوگل پرسیده است.

این انجمن متعلق به گوگل فرصتی را برای وبمسترها ایجاد کرده که سوال خود را در زمینه سئو بپرسند و پاسخ های دقیقی نیز دریافت کنند. هر موردی اعم از سئو بین المللی گرفته تا فایل های Disavow در این انجمن مورد پوشش قرار گرفته اند. بنابراین فارغ از هر گونه مانعی که بر سر راه سئو شما قرار گرفته، می توانید در اینجا راه حلی برای آن بیابید.

Marketing Experiments

این وبسیات به صورت مستقیم به عنوان یک منبع سئو در نظر گرفته نمی شود اما با این وجود، قابلیت اضافه شدن به لیست ما را دارد. سایت Marketing Experiments شامل مطالعات میدانی زیادی درباره بهینه سازی نرخ تبدیل است. فاکتورهای مربوط به رفتار کاربران در وبسیات، به صورت فزاینده ای در حال اثر گذاشتن بر روی سئو هستند و این حیطه را نمی توان نادیده گرفت. با ظهور و رشد الگوریتم RankBrain دنیای سئو و بهینه سازی نرخ تبدیل در حال ترکیب شدن با یکدیگر هستند.

این سایت دارای لیست بلند بالایی از داده های ارزشمند است که می تواند ما را در ایجاد فرضیه های درست برای تغییر ظاهر صفحات با هدف بهینه سازی آنها کمک شایانی کند.

Inbound.Org

با استفاده از سایت Inbound.Org می توان به لیست بلند بالایی از منابع سئو و متخصصین آن دست یافت. این سایت افراد متخصص را با توجه به تخصصشان در زمینه های سئو، شبکه های اجتماعی، علوم داده و PPC دسته بندی کرده است.

این سایت همچنین مواردی که در دنیای سئو در حال ترند شدن هستند را معرفی می کند. جامعه بازاریابین اینترنتی روز به روز در حال گسترده شدن است و در صورتی که صدای جدیدی از این جامعه قرار باشد که به گوش برسد، مطمئنا این وبسیات اولین جا برای آن صدا خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *