سئو تصاویر با استفاده از متن جایگزین

در ادامه با قسمت هشتم مطلب راهنمای سئو گوگل همراه شما خواهیم بود.

تصاویر سایت را بهینه کنید

اطلاعات مبتنی بر عکس با استفاده از تگ Alt مهیا می شود

تصاویر ممکن است جز کوچکی از سایت شما باشد اما شما می توانید استفاده از آنها را بهینه کنید. تمام تصاویر می توانند از نام فایل و متن جایگزین (تگ Alt) برخوردار باشند و استفاده از هر یک از این دو می تواند در سئو تصاویر سایت بسیار مفید باشد. تگ Alt تصاویر در صورت بارگزاری نشدن تصاویر نمایش داده می شوند و به این ترتیب شما می توانید از آن به عنوان نام جایگزین تصویر استفاده کنید.

تگ alt
(به دلیل نا معلومی عکس بارگزاری نشده، اما متن جایگزین آن نمایش داده شده است)

اگر کاربری در حال استفاده از سایت شما باشد و مرورگر او از تصاویر پشتیبانی نکند یا اینکه از تکنولوژی های جدیدی مانند Screen Reader ها استفاده کند، این متن جایگزین بسیار قابل استفاده خواهد بود و اطلاعاتی را به کاربر منتقل می کند.

دلیل دیگری برای استفاده از تگ Alt این است که اگر تصویری به صفحه دیگری لینک داده شده باشد، در این صورت این متن جایگزین همچون انکر تکست اطلاعاتی درباره لینک مورد نظر می دهد. با این حال ما استفاده زیاد از تصاویر را برای لینک دادن پیشنهاد نمی کنیم و معتقدیم در جایی که می توان از انکر تکست متنی استفاده کرد، این کار در اولیت اول قرار دارد. در نهایت نام فایل شما و متن جایگزین عکس در موتور جستجوی تصاویر گوگل مورد استفاده قرار می گیرد و باعث می شود که گوگل درک بهتری از محتوای تصاویر به دست بیاورد. در صورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید و از خدمات سئو سایت رادزاد در بهبود رتبه سایت خود بهره ببرید.

فایل های تصویری خود را درپوشه های مجزا و به خصوص و در فرمت های رایج ذخیره کنید

به جای اینکه فایل تصاویر خود را در پوشه های متعدد در هاست خود ذخیره کنید، بهتر است آن ها در یک پوشه جمع کنید. (مانند مسیر Brandonsbaseballcards.Com/Images/) این عمل موجب ساده سازی آدرس تصاویر سایت شما می شود.

ذخیره تصاویر در یک پوشه
(در صورت ذخیره تصاویر در یک پوشه، پیدا کردن هر یک از آنها نیز راحت تر خواهد بود)

از فرمات های رایج و معمول تصاویر مانند JPEG, GIF, PNG, BMP استفاده کنید تا مرورگرها نیز در نمایش آنها مشکلی نداشته باشند. همچنین سعی کنید که فرمت عکس ها با پسوندشان یکی باشد.

فرهنگ معانی لغات

Screen Reader چیست: نرم افراریست که اطلاعلات موجود در صفحه را برای نابینایان می خواند.

زبان ASCII چیست: خلاصه عبارت American Standard Code for Information Exchange می باشد و در آن کارکترها بر مبنای حروف انگلیسی رمزنگاری می شوند.

نکات

از نام فایل و متن جایگزین کوتاه و مفید برای عکسها استفاده کنید

همانند دیگر قسمت های سایت که بایست بهینه سازی شود، نام فایل تصاویر و متن جایگزین آنها نیز می بایست به بهترین شکل ممکن انتخاب شوند تا تاثیر مثبتی در سئو سایت داشته باشند.

از انجام موارد زیر بپرهیزید:

  • استفاده از نام های عمومی برای فایل تصاویر مانند “تصویر یک” یا “فایل 1” (در بعضی از سایت ها که دارای تصاویر زیادی هستند ممکن است اسم تصاویر به صورت اتوماتیک گذاشته شود)
  • استفاده از نام های بسیار بلند برای فایل ها
  • کپی کردن کلمات کلیدی یا جملات صفحه در تگ

در هنگام لینک دادن تصاویر حتما از متن جایگیزین استفاده کنید

اگر تصمیم دارید که از تصاویر به عنوان لینک استفاده کنید، حتما تگ Alt را پر نمایید تا گوگل اطلاعات بیشتری از صفحه لینک شده داشته باشد. این کار همانند استفاده از متن مناسب در انکر تکست می باشد.

از انجام موارد زیر بپرهیزید:

  • استفاده از متن های بسیار بلند در تگ Alt که ممکن  است به عنوان محتوای اسپم شناخته شود
  • استفاده انحصاری از تصاویر به عنوان لینک در سایت

یک نقشه سایت تصاویر ایجاد کنید

نقشه سایت تصاویر می تواند به گوگل کمک کند تا اطلاعات بیشتری در مورد تصاویر سایت داشته باشد. ساختار این فایل همانند نقشه سایت XML برای صفحات سایت می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *