افزونه Robin image optimizer PRO

بررسی افزونه Robin image optimizer

کاهش حجم تصاویر از موثرترین روش های کم کردن سایز صفحات و در نتیجه افزایش سرعت بارگذاری سایت است. افزونه Robin image optimizer می تواند حجم تصاویر را بدون افت کیفیت تا 80% کاهش دهد.

این افزونه کاملا هوشمند و پیشرفته بوده و در بین افزونه های فشرده سازی تصاویر وردپرس بی گمان یکی از بهترین هاست. یکی از مهمترین ویژگی های این افزونه عدم استفاده از منابع سرور برای فشرده سازیست. به عبارت دیگر این کار توسط منابع Cloud افزونه انجام میشود. نسخه Free و Pro آن از نظر تعداد تصاویر برای بهینه سازی تفاوتی ندارند، اما در نسخه Pro امکاناتی تعبیه شده که می توانید تصاویر سایت را بسیار فشرده تر کنید. یکی دیگر از محدودیت های نسخه Free پشتیبانی از تصاویر تا نهایتا حجم 5MB است.

بررسی و آموزش ویدئویی Robin Image Optimizer Pro

هدف توسعه دهندگان افزونه از ساخت آن چیست؟

هر چه حجم تصاویر کمتر باشد، سرعت بارگذاری صفحه بیشتر خواهد بود. با افزایش تعداد کاربرانی که از دستگاه های موبایل برای گشت و گذاری در وب بهره میبرند اهمیت سرعت بارگذاری بیش از پیش شده است. در صورتی که وب سایت کسب کار اینترنتی شما مهم است، بهینه سازی تصاویر سایت وردپرسیتان نبایست چیزی باشد که آن را فراموش کنید.

ویژگی های افزونه Robin image optimizer چیست؟

بهینه سازی تصاویر با فرمت JPG، PNG و GIF

این افزونه قادر به بهینه سازی فرمت های محبوب وب در هر دو نسخه Free و Pro است.

بهینه سازی تصاویر با فرمت JPG، PNG و GIF
کاهش ابعاد تصاویر

کاهش ابعاد تصاویر

بعضا به علت بی توجهی ما تصاویر در ابعاد بزرگ و غیر استاندارد آپلود می شوند. با استفاده از Robin image optimizer می توان این تصاویر را به طور اتوماتیک شناسایی و کاهش ابعاد داد. این امکان در هنگام آپلود تصاویر نیز به طور اتوماتیک وجود دارد.

تنظیمات ساده

هیچ تنظیم پیچیده ای در این افزونه وجود ندارد. کافیست میزان فشرده سازی را از بین سه گزینه موجود (و گزینه چهارم سفارشی) انتخاب نمایید. تنظیم کل افزونه شاید دو دقیقه هم به طول نینجامد.

تنظیمات ساده
حذف متادیتاهای تصاویر

حذف متادیتاهای تصاویر

این افزونه به طور پیشفرض قادر به حذف داده های Exif (مختصات مکان عکاسی، نوع دوربین، زمان عکاسی و غیره) است. با این حال اگر سایت شما به طور تخصصی بر روی عکس کار می کند می توانید این گزینه را غیرفعال کنید.

بهینه سازی Cron

بسیاری از افزونه ها بهینه سازی را به صورت دستی انجام میدهند. این گونه تا زمان اتمام بهینه سازی تصاویر، شما قادر به بستن پنجره مرورگر نیستید. در هنگام بهینه سازی اتوماتیک تصاویر کافیست بر روی گزینه بهینه سازی کلیک کنید و بعد پنجره را ببندید. در حال عملیات بهینه سازی متوقف نخواهد شد.

بهینه سازی با Cron
بهینه سازی اتوماتیک تصاویر

بهینه سازی اتوماتیک

آیا به طور پیوسته تصاویر جدید در سایت آپلود میکنید؟ Robin image optimizer می تواند آنها را به طور اتوماتیک در هنگام آپلود بهینه سازی کند. این کار توسط Cron انجام شده و نیازی به صبر کردن برای اتمام فشرده سازی نیست.

گزارشات جامع

با استفاده از گزارشاتی که در افزونه به شما داده می شود می توانید از میزان کلی فشرده سازی اطلاع یابید. همچنین در صورت رفتن بر روی هر تصویر از میزان فشرده سازی عکس نیز مطلع خواهید شد.

گزارشات جامع فشرده سازی
امکانات بیشتر نسخه Pro

اما اگر به امکانات بیشتری نیاز داشته باشید، نسخه Pro برای شما طراحی شده است.

امکانات رایگان Robin image optimizer شاید برای خیلی از وب سایت ها کافی باشد، اما اگر کسب و کار شما به حدی رقابتیست که کوچکترین نکات برایتان مهم است، اینجاست که بایستی رو به نسخه Pro بیاورید. با استفاده از نسخه Pro می توانید امتیازات بهتری در سایت هایی مثل GTmetrix کسب کنید.

فشرده سازی WebP (نسخه Pro)

برخی از سایت های بزرگ امروزی برای فشرده سازی بیشتر عکس ها رو به فرمت WebP آورده اند. افزونه Robin image optimizer Pro می توانید به طور اتوماتیک نسخه های WebP تصاویر را تولید کند. این گونه، در مرورگرهایی که از WebP پشتیبانی می کنند تصاویر در همین فرمت بارگذاری می شود و در سایر مرورگرها هم تصاویر با فرمت اصلیشان به نمایش در می آیند.

فشرده سازی WebP
انطباق با افزونه گالری سازی NextGEN

انطباق با افزونه گالری سازی NextGEN (نسخه Pro)

آیا از افزونه محبوب NextGEN برای ساخت گالری استفاده می کنید؟ افزونه Robin image optimizer Pro دارای ویژگی هایی برای انطباق بیشتر با این افزونه است.

فشرده سازی تصاویر تمامی فولدرها

بسیاری از افزونه های فشرده سازی تصاویر محدود به پوشه uploads وردپرس هستند. اما با Robin image optimizer Pro می توانید تصاویر در هر پوشه ای از جمه پوشه تم ها و افزونه ها را بهینه سازی کنید.

فشرده سازی تصاویر تمامی فولدرها

دیگر ویژگی های Robin image optimizer عبارتند از:

  • فشرده سازی بدون استفاده از منابع سرور
  • بهینه سازی دسته جمعی تصاویر
  • گرفتن نسخه پشتیبان از تصاویر قبل از فشرده سازی
  • بازگردانی نسخه اصلی تصاویر
  • حذف تصاویر بک آپ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *