چهار حقیقت تازه در الگوریتم گوگل

در مراسمی که اخیرا در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا برگذار شد، نماینده گوگل چهار حقیقت جدید را درباره الگوریتم گوگل بیان کرد. او درباره موضوعاتی از قبیل رنک برین و چگونگی آزمایش الگوریتم ها توسط گوگل صحبت هایی نمود.

1. حقیقت جدید درباره کارکرد رنک برین

رنک برین در ابتدا برای درک 15% عبارت مورد جستجویی که گوگل تاکنون با آنها مواجه نشده است، ایجاد شد. عموما تصور میشد که این 15% شامل عباراتی هستتند (مانند کلمات کلیدی بلند) که به نحو کمتری یا بیشتر با عبارت شناخته شده در ارتباطند. مشخص شد که این عبارت جدید بیشتر از حتی کلمات کلیدی بلند محسوب می شوند.

خانم Juniper Downs اعلام کرد که 15% جستجوهای جدید درباره اتفاقات حال حاضر هستند. بیانیه او نشانه ای از این حقیقت بود که برخلاف تصورات گذشته، این مقدار دقیقا مربوط عبارات مورد جستجوییست که به هیچ شکلی قبلا دیده نشده اند.

چگونه برای رنک برین بهینه سازی کنیم؟

بهینه سازی برای رنک برین همچنان یک موضوع قابل قابل بحث در بین کارشناسان است. بسیاری از متحصصین سئو معتقند که وقتی محتوای شما برای الگوریتم های معمول گوگل واضح است، جای نگرانی برای رنک برین وجود ندارد. بهینه سازی برای رنک برین چیز جداگانه ای نیست.

با توجه به این حقیقت جدید درباره 15% جستجوها، هیچ استراتژی مشخصی برای بهینه سازی رنک برین بر روی میز باقی نمی ماند. این احتمال وجود دارد که رنک برین تنها مختص به اتفاقات اخیر، محصولات جدید و موضوعات داغ روز باشد. پاسخ Juniper Downs در این باره بدین گونه بوده است:

“روزانه 15% جستجوها مختص عباراتیست که ما هرگز آنها را مشاهده نکرده ایم. به عنوان مثال ما قادر به پیش بینی عبارت مورد جستجویی درباره تیم فوتبال محبوس شده در غاری در تایلند نیستیم، اما سیستم ما به گونه ایست که می تواند خود را به سرعت سازگار کرده و نتایج متناسبی را به کاربران ارائه دهد.”

جز وب سایت های خبری که از نمایش تبلیغات کسب درامد می کنند، چه وب سایت دیگری می تواند وجود داشته باشد که به پوشش خبر محبوس شدن بازیکنان فوتبال بپردازد؟ قعطا وب سایت های دیگری وجود ندارند که بخواهد دست به بهینه سازی برای چنین خبری بزنند.

اگر آن 15% جستجوها مانند همین مثال باشند، پس جای نگرانی برای بهینه سازی برای رنک برین وجود نداشته و صرف وقت در بهینه سازی مستقل آن، تنها به مثابه اتلاف منابع ماست.

2. گوگل به دلایل قانونی وب سایت ها را جریمه می کند

بیانیه خانم Juniper Downs در این باره اعلام نکرده که به استناد چه قوانینی گوگل اقدام به جریمه وب سایت ها می کند. با این حال این بخش از الگوریتم گوگل خیلی موضوع مهمی نیست و تنها به یه یادداشت کوچک از این بیانیه اکتفا می کنیم:

“بعضی مواقع تصمیم صحیح اینست که یک صفحه به خصوص نبایست ابدا رتبه ای کسب کند. گوگل می تواند بسته به تصمیمات قضایی اقدام به جریمه برخی از سایت ها یا صفحات کند.”

چه دلایل قانونی برای جریمه شدن سایت می تواند وجود داشته باشد؟

یکی از این دلایل می تواند مربوط به موضوع کپی رایت باشد. دیگر دلیل احتمالی می تواند مرتبط با مسائل حریم خصوصی باشد. همچنین قوانینی که در مورد ارتباط با برخی کشورها وضع می شود نیز دیگر دلیل احتمالی جریمه شدن یک سایت است.

3. آزمایشاتی که بر روی الگوریتم گوگل صورت می گیرد

گوگل در سال 2017، اقدام به انجام 270000 آزمایش بر روی الگوریتم خود کرده است. این تعداد به معنی انجام متوسط 740 آزمایش در روز است.

جدا از نتیجه همه آزمایش ها، 2400 تغییر مبتنی بر این آزمایش ها پایدار ماند و جزیی از الگوریتم گوگل گردید. این تعداد به معنی اعمال روزانه 7 تغییر می باشد.

جمع بندی درباره بروز رسانی های الگوریتم گوگل

پرسش از گوگل درباره تغییرات خود امری رایج در بین کارشناسان و افراد فعال در حیطه سئو می باشد. طبق گفته خانم Juniper Downs، روزانه به طور متوسط، هفت بروزرسانی در الگوریتم گوگل صورت می گیرد.

4. ارزیابی کنندگان کیفیت جستجو

بیانیه گوگل نشان می دهد که آنها از سیستم های ارزیابی برای بررسی خروجی جستجوها بهره می برند. خانم Juniper Downs همچنین اعلام کرد که این سیستم ها در مکان های جغرافیای مختلفی قرار داشته و به آزمایش در حیطه های متنوعی می پردازند. می توان حدس زد که این سیستم ها به ارزیابی جستجوها در کشورها و زبان های مختلف دست می زنند.

5. درامد یوتیوب برای تولید کنندگان ویدئو

در این جلسه علاوه بر فاش کردن حقایقی در مورد الگوریتم گوگل، موضوعات جالبی در مورد کسب درامد برای تولید کنندگان ویدئو در یوتیوب مطرح شد.

خانم Juniper Downs روشن کرد که یوتیوب یک موتور جستجوی درامدزاست و انتشار ویدئو را برای همگان آسان می کند. تولید کنندگان محتوای ویدئویی در شش روش مختلف درامد کسب می کنند و این مقدار معادل با 40 درصد کل درامد یوتیوب بوده است.

حقایقی از گوگل که مفید هستند

حقایق جالب توجه درباره گوگل خارج از کانال های معمول منتشر می شود. بیانیه Juniper Downs نشان داد که حقایق زیادی درباره نحوه کار الگوریتم جستجوی گوگل وجود داشته و چه بخش هایی از تولید محتوا سوداور هستند. ما لیستی از بروزرسانی های سال های اخیر گوگل را در صفحه الگوریتم های گوگل گرداوری کرده ایم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *