گوگل در حال تست طراحی جدید صفحه نتایج جستجوست

در روزهای گذشته مشاهده شده که گوگل در حال آزمایش طراحی جدید صفحه نتایج جستجو در نسخه دسکتاپ است که در آن کادر جستجو به صورت چسبنده (Sticky) بوده و همچنین گوشه های این کادر نیز کمی گرد شده اند.

یکی از کاربران وب سایت Reddit متوجه این تست شده و تاپیک جدیدی را همراه با چند اسکرین شات منتشر نمود.

اسکرین شات کاربر Reddit از تغییرات ظاهری گوگل

اسکرین شات کاربر Reddit از تغییرات ظاهری نتایج گوگل

ما به شخصه هنوز این تست را مشاهده نکرده ایم و طبق نظرات و رای هایی که این تاپیک دریافت نموده است، هنوز بسیاری از کاربران چنین چیزی را ندیده اند.

با این حال یکی از کاربران وب سایت Reddit طی کامنتی اشاره کرد که او می تواند طراحی جدید گوگل را با استفاده از مرورگر کروم در کروم بوک خود مشاهده کند.

مهمترین نکاتی که در تصاویر منتشر شده مشاهده می شوند عبارتند از:

  • کادر جستجوی چسبنده: نسخه کوچکتری از کادر جستجو با اسکرول کاربر در بالای صفحه مشاهده می شود. این قابلیت موجب جستجوی سریعتر عبارت دیگر در گوگل می شود، بدون اینکه مجبور به اسکرول به سمت بالای صفحه باشید.
  • کادر جستجو با گوشه های گرد: گوشه های تیز کادر جستجو کمی گردتر شده اند. این نوع طراحی اخیرا توسط گوگل به کرات مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین گوشه های کادر سمت راست با عنوان see results about نیز کمی گردتر شده، اما کادر top stories همچنان مانند سابق است.
  • لوگوی کوچکتر: لولگوی گوگل در طراحی جدید به میزان قابل توجهی کوچکتر شده است. شاید دلیل این امر، هماهنگی بیشتر با کادر جستجوی جدید باشد.

گوگل همواره در حال انجام تست هایی است و چنین مشاهداتی دلیلی بر تغییر حتمی ظاهر گوگل نیست. همچنین بایست دقت داشت که هر تغییر دائمی قبل از اجرای سراسری، حتما مورد تست قرار می گیرد.

در دنیای امروزی که همه چیز به سمت موبایل در حال حرکت است، تمرکز گوگل بر روی نسخه دسکتاپ نتایج جستجو نیز قابل توجه می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *