گوگل سرچ کنسول دسترسی به اطلاعات دامنه را آسان تر می کند

گوگل در حال معرفی ویژگی جدیدی در گوگل سرچ کنسول است که دنبال کردن داده ها را برای نسخه های مختلف یک دامین آسان تر می کند. این ویژگی شامل نسخه های HTTP، HTTPS، نسخه های موبایلی که با m. شروع می شوند و همچنین ساب دامین ها است.

در تصویر زیر ویژگی جدید را می توانید مشاهده کنید:

اسکرین شاتی از Domain Property

در گذشته وبمسترها مجبور بودند که هر یک از نسخه های وب سایتشان را به صورت مجزا ثبت نمایند. حتی اگر زحمت این کار را به جان خریده و آن را به درستی انجام می دادید، باز هم خواندن این داده ها بسیار دشوار بود.

هدف از اضافه کردن چنین ویژگی حل مشکلات مربوط به این موضوع بوده است: گوگل در بیانیه خود اعلام کرده است:

“هدف از اضافه کردن بخش Domain properties نمایش داده های یک سایت (تمام پروتکل ها، ساب دامین ها و آدرس ها) تحت نام یک دامنه است. با اضافه شدن این بخش شما می توانید که داده های یک وب سایت را بدون جمع کردن آنها به صورت دستی، در یک جا مشاهده نمایید.”

چگونه دامنه خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنیم؟

افرادی که اقدام به تایید DNS کرده اند، کار اضافه ای بر روی دوش آنها نخواهد بود. گوگل سرچ کنسول در هفته های آینده بخش Domain properties را برای آنها ایجا خواهد نمود.

در غیر این صورت اقدام به طی مراحل زیر کنید:

 1. بر روی گزینه Property در گوگل سرچ کنسول کلیک کنید.
 2. گزینه + Add Property را از منوی کرکره ای باز شده انتخاب کنید.
 3. Domain property را انتخاب کنید.
 4. دامنه مورد نظر خود را مشخص کنید.
 5. مالکیت دامنه را از طریق تایید DNS اثبات نمایید.

گوگل پیشنهاد می نماید که Domain property را در آینده تنظیم نماییم. بعد از تنظیم صحیح این بخش داده های سرچ کنسول در چند روز آینده بروزرسانی خواهند شد. برای آموزش های بیشتر در این مورد مطالعه مطلب آموزش گوگل سرچ کنسول را پیشنهاد مینماییم.

2 دیدگاه

 1. سلام ، چرا گوگل کاربر را تشویق به استفاده از سرچ کنسول جدید میکنه در حالی که سرچ کنسول قدیمی بهتره؟

  • گوگل همواره در حال بهبود ابزارهای خود بوده و گوگل سرچ کنسول جدید نیز در راستای همین سیاست است. سئو نسبت به سال های گذشته دچار تحولات زیادی شده و در همین راستا گوگل احساس کرده که کاربران نیاز به ابزار امروزی تری برای ارزیابی فعالیت های خود دارند.
   گوگل سرچ کنسول جدید دارای امکاناتیست که در نسخه قبلی وجود نداشت، همچنین امکاناتی مانند Html Improvement دیگر تقریبا در سئو امروزی خیلی مورد توجه قرار نمی گرفتند، از این رو دیگر در نسخه جدید حضور ندارند. دقت داشته باشید که گوگل در حال بروزرسانی مداوم این ابزار بوده و هنوز به نسخه نهایی نرسیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *