آیا گوگل در حال بروزرسانی Mobile First Index است؟

اخیرا افراد فعال در حوزه سئو پست های زیادی را درباره اطلاعیه ای در مورد Mobile First Index در کنسول سرچ گوگل، منتشر کرده اند. شواهدی نیز وجود دارند که نشان می دهند بروزرسانی بزرگی در Mobile First Index گوگل اتفاق افتاده است.

بسیاری از آنها گزارش کرده اند که گوگل به طور بی سابقه ای در گوگل سرچ کنسول به آنها اطلاع داده که وب سایت تحت نظرشان به Mobile First Index مهاجرت کرده است.

آیا این یک بروزرسانی در الگوریتم گوگل محسوب می شود؟

خیر، این یک بروزرسانی در الگوریتم گوگل نیست. در واقع ایندکس موبایلی گوگل بروزرسانی شده و مطمئنا بزرگتر از پیش شده است. بروزرسانی های گوگل عموما به آنهایی گفته می شود که موجب تغییر در الگوریتم رتبه بندی آن می گردند.

آنچه که فعالان حوزه سئو مشاهده کرده اند در واقع اطلاعیه ای در مورد تغییرات گسترده در ایندکسیست که گوگل از آن در فرایند رتبه بندی استفاده می کند. تغییری که گزارش شده اینست که وب سایت های بیشتری نسبت به قبل در Mobile First Index گوگل قرار گرفته اند.

آیا بروزسانی گسترده ای از طرف گوگل در راه است؟

گوگل معمولا بروزرسانی های پیش رو را اعلام نمی کند. این موتور جستجو به بروزرسانی مکرر الگوریتم های خود در بازه های زمانی کوتاه می پردازد.

این امکان وجود دارد که گوگل تصمیم به بروزرسانی و تعیین رتبه مجدد سایت ها بر اساس ایندکس جدید خود گرفته باشد. اما این مسئله صرفا یک فرضیه است.

چه اتفاقی در Mobile First Index گوگل افتاده است؟

در مصاحبه ای که با آقای Dave Davies از سایت Beanstalk شده او توضیحاتی را در این باره ارائه داده است:

“من به شخصه تصور میکنم که این مسئله آخرین اطلاعیه ایست که گوگل به کاربران در مورد نسخه موبایل سایتشان داده و به طور غیر مستقیم از آنها خواسته که به این مسئله توجه ویژه ای کنند.”

پاسخ رسمی گوگل

در هنگام نوشتن این خبر هنوز اعلامیه رسمی از طرف گوگل داده نشده است. چیزی که واضح است، اینست که گوگل حجم ایندکس موبایلی سایت را افزایش داده و اتفاقات در پیش رو نیز غیر قابل پیش بینیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *