گوگل اعلام کرد که مشکل سرچ کنسول در بخش Coverage حل شده است

گوگل تایید کرد که مشکل روز های اخیر سرچ کنسول در بخش Coverage Report حل شده است. تنها مورد باقی مانده برای رفع، مشکل گزارشات بخش بک لینک هاست.

گوگل در این راستا اعلام کرده:

“مشکل از دست رفتن داده های جدید در گزارش ایندکس گوگل سرچ کنسول رفع شده است. تنها گزراشی که بروزرسانی آن نیاز به کمی زمان دارد، گزارش بک لینک هاست. از صبر و تحمل شما متشکریم.”

بنابراین این آخرین مرحله از روند حل مشکلیست که در ماه های اخیر با نام Indexing Bug شناخته شده است. همه چیز از روز 4 آوریل شروع شد. در این روز بسیاری از متخصصین سئو متوجه شدند که صفحات زیادی از وب سایتشان از بخش ایندکس گوگل سرچ کنسول پاک شده است.

آقای جان مولر از گوگل در روز 6 آوریل اعلام نمود که علت این مسئله، بروز برخی مشکلات فنی از سمت آنها بوده است. پست های توییتری متخصصین گوگل از آن روز نشان می دهد که آنها سخت در حال کار کردن بوده و تا به امروز اغلب مشکلات را حل نموده اند. گوگل در روز 10 آوریل اعلام نمود که این مشکل در سطح نتایج جستجو حل شده است.

چند روز بعد و در تاریخ 15 آوریل گوگل تایید کرد که این مشکل در سرچ کنسول باقیست و بر روی گزارشات Coverage تاثیر گذاشته است. گوگل تقریبا یک ماه بعد از آن و در روز 30 آوریل اعلام نمود که مشکل گوگل سرچ کنسول تقریبا حل شده است.

یک دیدگاه

  1. اطلاعاتی که ارائه کردید واقعا عالی بود. من به با این بخش از وبمستر تولز جدا مشکل داشتم و متاسفانه جایی نبود که من راه حل رو پیدا کنم. تشکر خیلی خیلی زیاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *