استفاده از سئو محتوا در رسیدن به اهداف سئو

اگر در سئو سایت خود بسیار جدی هستید، احتمالا اهدافی را در این راه دنبال می کنید. شاید هدف شما این باشد که در کلمه مشخصی به صفحه اول گوگل برسید. شاید هم هدف شما افزایش ترافیک سایت تا مقدار مشخصی است. اما اگر نتوانید به هدف خود برسید چه کاری انجام می دهید؟

آیا هدف دیگری را انتخاب می کنید یا اینکه روش های سئو خود را برای رسیدن به هدف خود ارتقا می دهید؟ در صورت انتخاب گزینه دوم چگونه می خواهید این کار را انجام دهید؟ در این مطلب به بررسی مهمترین و موثرترین تاکتیک ها در سئو محتوا می پردازیم که با استفاد از انها می توان به اهداف سئو خود دست یابید.

چرا اصلا هدفی در سئو بایست داشته باشیم؟

در صورت مشخص کردن اهداف سئو شانس بیشتری در موفقیت آمیز بودن برنامه سئو محتوا خود دارید. انتخاب اهداف در این کار، انگیزه های شما در رسیدن به آنها را افزایش خواهد داد و باعث ایجاد تمرکز بر روی استراتژی های سئو می شود. مهمتر از همه می توانید میزان دستیابی به اهداف خود و موفقیت در سئو را اندازه گیری کنید.

شما می توانید هدف خود را کسب رتبه دهم تا اول گوگل در کلمه ای مشخص را هدف خود قرار دهید. همچنین می توانید میزان ترافیک ورودی به سایت از نتایج جستجو را به عنوان هدف خود برگزینید. اهداف خود را به شکل دقیق ترسیم کرده و بازه زمانی برای رسیدن به آن مشخص کنید. این کار موجب تمرکز بیشتر شما در رسیدن به اهداف سئو می گردد.

نرسیدن به اهدافمان آنقدر ها هم بد نیست…

نرسیدن به هدف های خود در سئو میتواند بسیار نا امید کننده باشد، مخصوصا اگر تلاش زیادی برای سئو محتوا و تولید آن کرده باشید. بهتر است نگران نباشید و در عوض به آنالیز اشتباهات خود بپردازید. در صورت ارزیابی و آنالیز صحیح می توانید اطلاعات بسیار ارزشمندی را کسب کنید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا اهداف سئو واقعی تری را برگزینید و سئو سایت را به صورت همه جانبه ای ارتقا دهید.

آیا مسائل فنی سئو نیز مهم هستند؟

دقت کنید که مسائل فنی سئو نیز در اولویت بالایی قرار داشته باشند. مطمئنا شما اولین نفری نیستید که تگ های نوایندکس و نوفالو را در جای اشتباه قرار داده اید. شاید به صورت ناخواسته قسمت هایی از سایت را از دید موتور جستجو بلاک کرده اید. در صورتی که پایشگرها وارد سایت نشوند، هیچ رتبه بالایی را کسب نخواهید کرد.

کلمات کلیدی سایت را ارزیابی کنید

یکی از مشکلات رایج در سئو محتوا، هدف گذاری در عبارت های بسیار رقابتی است. اینکه شما علاقه مندید رتبه عالی در کلمات پر جستجو کسب کنید مسئله ای کاملا طبیعیست. اما می بایست درک کنید که رقابت در این گونه کلمات بسیار دشوار است. اگر هدف خود را از همان ابتدا بسیار بزرگ در نظر بگیرید احتمال رسیدن به آن ناچیز خواهد بود. دقت کنید که سنگ بزرگ نشانه نزدن است!

در عوض بر روی عبارات کلیدی بلندتر و خاص تری تمرکز کنید که رقابت کمتری در آن وجود دارد. در صورتی که تلاش خود را بر روی این گونه عبارات بلندتر متمرکز کنید، از آنها ترافیک زیادی به دست خواهید آورد. بعد از مدتی نیز می توانید شانس کسب رتبه در کلمات کلیدی اصلی و رقابتی در حیطه کسب و کار خود را داشته باشید. چرا که با گذشت زمان اعتبار دامنه شما نیز ارتقا خواهد یافت.

کسب رتبه بالا در کلمات جستجوی رقابتی که یک هدف بلند مدت محسوب می شود. منظور ما این نیست که نباید اهداف بزرگ انتخاب کنید، بلکه برای رسیدن به اهداف بزرگ می بایست کمی زمان صرف شود. در طی این زمان می توانید سایت خود را در کلمات کلیدی بلند به رتبه های بالای گوگل برسانید. با این استراتژی در راه رسیدن به هدف والای خود موفقیت هایی هر چند کوچک را تجربه خواهید کرد.

محتوای سایت را ارزیابی کنید

دلیل دیگر در عدم کسب رتبه می تواند فقدان محتوای مناسب در صفحات سایت شما باشد. یک استراتژی سئو موفق نیاز به مطالب بسیار با کیفیت دارد. تنها با داشتن چند صفحه محصول بدون محتوا نمی توان به رتبه های بالای نتایج جستجو رسید. نیاز است که در این راه صفحات اصلی و دارای محتوای مناسبی ایجاد کنید. همچنین نوشتن پست های قوی و حاوی مطالب ارزشمند در بخش وبلاگ سایت در این راه کمک زیادی به سایت می کند.

در هنگام بررسی محتوای سایت در راه رسیدن به اهداف سئو خود موارد زیر را چک کنید:

آیا مطالب پست های سایت به اندازه کافی بلند هستند؟  ایا آنها در کلمات مورد جستجو بهینه شده اند؟ آیا مطالب قدیمی را به روز رسانی می کنید؟

نوشتن محتوایی که مطابق با اصول سئو باشد نیاز به کار زیادی دارد. این کار ارزش زیادی داشته و تلاش فزاینده ای را میطلبید. در اینجا هیچ مسیر میانبری وجود ندارد.

ساختار سایت را به روز رسانی کنید

دلیل سومی که احتمالا باعث شده که سایت شما ترافیک خوبی را کسب نکند عدم وجود یک ساختار سایت مناسب در آن است. اگر وبسایت شما درباره کفش های اسپرت است، احتمالا تاکنون مطالب زیادی را درباره این نوع کفش ها منتشر کرده اید. اما به گوگل می بایست بفهمانید که کدام یک از این صفحات، صفحه مورد نظر شما در جهت نمایش در نتایج جستجو برای این کلمه است. در غیر این صورت مطالب شما به رقابت با یگدیگر در نتایج جستجو می پردازند. همچنین این مسئله موجب کاهش رتبه کلی سایت در جستجو عبارت کفش اسپرت می شود.

بهترین راهکار در بهبود ساختار سایت، انتخاب یک محتوای کامل و اصلی برای کسب رتبه است. مشخص کنید که کدام مطلب درکدام موضوع دارای بیشترین اهمیت است. سپس در سایر پست های مشابه به آن مطلب اصلی لینک دهید. این کار تاثیر به سزایی در سئو سایت خواهد گذاشت.

جمع بندی

رسیدن یا نرسیدن به هدف شما مسئله اصلی نیست، بلکه انتخاب راهکار درست در رسیدن به آنها مهم است. در صورت نرسیدن به اهداف سئو خود، نگاهی به سایت خود بیندازید تا متوجه اشکالات موجود شوید و از این طریق به بهبود سئو وب سایت بپردازید. این راهکار شروع ماجرا برای رسیدن به هدف والای شماست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *