شش دلیل سرمایه گزاری روی سئو برای موفقیت سایت

در این مطلب به بررسی دلایل لزوم سرمایه گزاری بر روی سئو برای موفقیت در تجارت آنلاین می پردازیم.

آیا هنوز نسبت به هزینه کردن برای سئو دودل هستید؟ شاید برای شما سئو چیزی مانند شعبده بازی یا تردستی باشد. شاید شما هزینه گزافی را یک بار برای سئو پرداخت کرده اید و نتیجه ای حاصل نشده است. بدتر اینکه بعد از انجام این سرمایه گزاری و همزمان با آن، به واسطه جریمه شدن توسط گوگل، با افت ترافیک مواجه شده اید.

اجازه ندهید که یک تجربه ناموفق شما را از ادامه این کار بازدارد. کارافرینان، موسسات کوچک و شرکت های خرد به واسطه سئو، در نتایج جستجوی گوگل دیده می شوند. آنها دست به سرمایه گزاری بر روی سئو می زنند، چرا که می دانند سئو کار میکند و نتیجه خوبی می دهد. در ادامه به بررسی دلایل لزوم سرمایه گزاری بر روی سئو برای موفقیت در فعالیت های تجاری آنلاین می پردازیم.

حلقه های ارتباطی بیشتر

شاید در یکی از کمپین های تبلیغاتی عضو شده اید و مبالغی را برای کار صرف می کنید و از بازده این کار نیز راضی هستید. اما مطمئنا این کمپین ها محدوده مشخصی در دنیای وب دارند و مشتریان محدودی را می توانند به شما معرفی کنند. اما اغلب کاربران اینترنت از موتورهای جستجو استفاده می کنند و به همین دلیل، در صورت رتبه بالاتر در نتایج جستجو، از شانس بیشتری در جذب مخاطب بیشتر و متنوع تر برخوردار خواهید بود.

با توجه به اینکه 90% کاربران تصمیمشان برای خرید، در زمان کار با اینترنت صورت می گیرد، بنابر این سئو سایت و حضور در صفحه اول گوگل از اهمیت بالایی برخوردار است. این مسئله باعث افزایش حلقه های ارتباطی سایت با مشتریان و درنتیجه افزایش درامد سایت می گردد.

حضور در کمپین های تبلیغاتی مهم است، اما صرفا یک حلقه ارتباطی به شمار می رود و نه بیشتر. در صورت سئو سایت و حضور در نتایج موتورهای جستجو، مشتریان زیادی را که به واسطه جستجوی کلمات متنوعی، سایت شما را مشاهده کرده اند، پیدا خواهید کرد.

پاسخ درست در زمان درست

کاربران در چه زمان و حالتی تبلیغات سایت شما را مشاهده می کنند؟ آنها ممکن است در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی یا در حال رانندگی در خیابان و یا در حال صحبت با یکی از دوستان خود باشند. آنها نه تنها ممکن است در یک حالت نامناسب باشند، بلکه ممکن است در فکر خرید محصول کاملا متفاوتی با محصول شما باشند. با سئو سایت اگر چه نمایش نام سایت شما در بین افراد کاهش پیدا می کند، اما همین نمایش کمتر در جای درست قرار دارد.

زمانی که کاربری نام محصولی را در موتور های جستجو، جستجو می کند احتمال اینکه در شرف خرید آن محصول باشد، بسیار زیاد است. مطمئنا نمایش نام سایت شما در این حالت، کار عاقلانه تری می باشد. آنها آماده برای خرید هستند و نمایش نام سایت شما، احتمال خرید از محصولات شما را دو چندان می کند.

سئو در واقع پاسخگوی مستقیم تبلیغاتی به نیازهای مشتریان می باشد. این نوع تبلیغات فقط زمانی انجام می شود که مشتریان در آن لحظه به دنبال آن محصول هستند. موتورهای جستجو در اینجا پل ارتباطی بین مشتریان و سرویس دهنگان می شوند و مشتریان را جهت خرید به سایت شما هدایت می کنند.

رقبا از سئو استفاده می کنند

اگر رقابت شما شامل یک وبسیات می باشد، به احتمال فراوان رقبای شما نیز از سئو استفاده می کنند. در نتیجه شما نیز بایست از آن استفاده کرده تا از قافله عقب نمانید.

رقابت در دنیای موبایل

طبق آنالیزهایی که در بین ده هزار کمپانی در صنایع مختلف انجام شده است، 60% ترافیک این سایت ها از دستگاه های موبایل به سمت آنها می آید. رقابت در دنیای موبایل ها و جذب مشتریان موبایلی بیش از پیش شده است و این انتظار می رود که در آینده بیشتر نیز شود. طبق تحقیقات جدید که در سال جاری انجام شده است، 77% آمریکایی ها دارای تلفن های هوشمند هستند.

تقویت بازاریابی به شکل ضمنی

سئو این فرصت را به شما می دهد که در برابر چشمان میلیون ها کاربر قرار بگیرید و به صورت ضمنی نیز به آنها یاداوری می کند که در هنگام خرید، از محصوات شما استفاده کنند. این مسئله موجب افزایش قدرت بازاریابی در بین کاربران می گردد. سئو سرمایه گزاری بلند مدت اما با درصد بازگشت بالاییست که در آینده نیز مطمئنا از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مشتریان روش های آنلاین را ترجیح می دهند

تا اینجا بسیاری از دلایل ارجحیت سئو را مطرح کردیم. اما مهمترین انها از نظر ما اینست که مشتریان امروزه تمایل دارند که اعتبار برندها را از طرق آنلاین بسنجند. آنها ترجیح میدهند از برندهایی استفاده کنند که در محیط آنلاین قوی تر هستند و در صفحه اول جستجو قرار دارند.

68% کاربران آنالیز خود از برندها را به صورت آنلاین انجام می دهند و 80 درصد کاربران نیز برندهایی که محتوا و محصولات خود را به صورت آنلاین منتشر می کنند، تحسین کرده و از آنها استفاده می کنند. در راه رسیدن به این هدف، سئو تنها راه حل مناسب و به صرفه برای این کار است. در صورتی که نظری درباره این مطلب دارید حنما در فرم زیر با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *