• تماس با ما: 91322110-021
  • ایمیل به ما: info@radzad.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 18:00
ورود
ثبت


چگونه محتوا و تجربه کاربری بر روی رتبه سایت تاثیر گذارند؟

موتورهای جستجو دائما در حال ارتقا کارایی خود با ارائه نتایج بهتر در نتایج جستجو هستند. موتورهای جستجو تعریف مشخصی از نتیجه بهتر داشته و می دانند که کاربران از چه نتایجی خشنود خواهند شد.

عموما چنین وب سایت هایی دارای چند ویژگی مشترک هستند:

  1. سادگی در کار با وب سایت
  2. ارائه اطلاعات با کیفیت و مرتبط با عبارت جستجو شده
  3. طراحی حرفه ای و سازگاری با مرورگرهای مدرن امروزی
  4. ارائه محتوای با کیفیت، ارزشمند و قابل استناد

علی رغم پیشرفت های عظیم در موتورهای جستجو، اما آنها همچنان قادر نیستند که محتوای متنی، تصاویر و ویدئوها را همچون یک انسان مشاهده کنند. آنها برای درک بهتر محتوای صفحات وابسته به داده های متا (لزوما هدفمان متا تگ ها نیست) بوده تا به تفسیر چگونگی بازخورد کاربران با وب سایت بپردازند. آنها از این داده ها استفاده کرده تا کیفیت محتوای صفحه را به خوبی ارزیابی کنند.

تاثیر کارامدی و تجربه کاربری وب سایت

موتورهای جستجو به صورت سنتی با تکیه بر متغییرهای محدودی مانند کلمات کلیدی، لینک ها و ساختار سایت به رتبه بندی سایت ها می پردازند. اما متغیر های پیشرفته تری نیز مانند الگوی لینک ها، رفتار های کاربران و یادگیری ماشینی نیز وجود دارند که بر روی نتیجه نهایی تاثیر گذارند.

تاثیر تجربه کاربری بر روی رتبه سایت

کارامدی و تجربه کاربری در اولویت دوم رتبه بندی وب سایت ها قرار داند و بر روی رتبه وب سایت ها تاثیر گذارند. آنها با ارزیابی محبوبیت یک وب سایت از طریق لینک ها، سیگنالی از کیفیت محتوای آن به دست می آورند، چرا که هیچ وب سایت معتبری علاقه مند به لینک دادن به وب سایت های اسپم نیست.

تجربه کاربری که منجر به اشتراک گذاری بیشتر محتوا، بوکمارک کردن آن، بازگشت دوباره کاربران و بک لینک های بیشتری برای سایت شود، همگی نشان از محبوبیت بالاتر وب سایت داشته و در تصمیم گیری های موتورهای جستجو در زمان رتبه بندی آنها تاثیر گذار هستند.

سیگنال های کیفیت محتوا

1. معیارهای مشارکت

هنگامی که موتورهای جستجو به لیست کردن نتایج جستجو می پردازند، می توانند با مشاهده رفتار کاربران در برخورد با این نتایج کیفیت نتایج جستجو را ارزیابی کنند. در صورتی که کاربری بر روی نتیجه شماره یک گوگل کلیک کرده و سپس بعد از گذشت چند ثانیه و کلیک بر روی دکمه بازگشت، بر روی نتیجه دوم نتایج جستجو کلیک کند، تا حدودی می توان این برداشت را کرد که آن کاربر از نتیجه شماره یک راضی نبوده است.

موتورهای جستجو به محاسبه زمان سپری شده کاربران پس از کلیک بر روی آن و بازگشت به نتایج جستجو می پردازند. با کسب اطلاعات آماری که در نتیجه جستجوهای فراوان در روز انجام می گردد، آنها می توانند قضاوت های خوبی در ارزیابی کیفیت نتایج جستجو داشته باشند.

2. یادگیری ماشینی

گوگل در سال 2011 با بروزرسانی پاندا در الگوریتم های رتبه بندی خود دست به تغییراتی در نحوه قضاوت خود از کیفیت محتوای وب سایت ها زد. گوگل شروع به استفاده از سیستم های ارزیابی انسانی درباره کیفیت نتایج جستجو کرد. سپس با استفاده از سیستم ها یادگیری ماشینی سعی در الگوبرداری از رفتارهای انسانی نمود.

هنگامی که این سیستم توانست تا درصد بسیار بالایی رفتارهای انسانی را در ارزیابی محتوای سایت ها نشان دهد، گوگل دست به انتشار گسترده این سیسم در اینترنت زد. نتیجه نهایی، تغییر 20% ای در تمام نتایج جستجو ها بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پاندا، مطلب بروزرسانی پاندا چیست را مطالعه فرمایید.

3. الگوی لینک ها

موتورهای جستجو پی بردند که ساختار بک لینک های یک وب سایت در وب می تواند نشانه ای از محبوبیت آن صفحات در بین کاربران باشد. بنابراین هر چه یک صفحه دارای بک لینک های با کیفیت تر و بیشتر در وب باشد، در نتیجه از دید گوگل رتبه بالاتری کسب خواهد کرد. امروزه الگوریتم های ارزیابی بک لینک ها بسیار پیچیده تر شده و به راحتی نمی توان با استفاده از شبیه سازی به فریب آن پرداخت.

تولید محتوا

تولید محتوای با کیفیت احتمالا پر تکرار ترین پیشنهاد در دنیای سئو محسوب می گردد. جدا از کلیشه ای بودن، این جمله یک حقیقت محض است. ارائه محتوای با کیفیت جز ضروری در سئو و بهینه سازی یک وب سایت محسوب می شود.

تاثیر محتوا بر روی رتبه سایت

هر گونه جستجو در موتورهای جستجو با هدف یافتن یاد گرفتن، خریدن یا فهمیدن یک جیز انجام می شود. موتورهای جستجو با ارائه نتایجی به کاربران سعی در کسب حداکثر رضایت آن ها را دارند. تولید محتوای با کیفیتی که به نیازهای کاربران پاسخ مثبتی می دهد، شانس شما در کسب رتبه بالاتر را افزایش خواهد داد.

اهداف متفاوت در جستجو ها

1. جستجو با هدف خرید

یافتن یک فروشگاه آنلاین یا انجام خرید اینترنتی: این نوع از جستجو ها لزوما همراه با پرداخت اینترنتی از طریق کارت های اعتباری نیست. ثبت نام در نسخه های یک ماه رایگان ابزارها یا یافتن یک فست فود در اطراف محل کارتان می تواند از این نوع جستجوها باشد.

2. جستجو با هدف یافتن یک وب سایت مشخص

یافتن وب سایت یک برند یا رفتن به یک یو آر ال مشخص: این نوع جستجو با هدف بازدید از یک وب سایت مشخص انجام می شود. در بعضی مواقع ممکن است که کاربران یو آر ال صفحه را تا حدی در ذهن داشته و تنها به جستجوی آن می پردازند.

3. جستجو با هدف کسب اطلاعات

جستجوی اطلاعات علمی یا یافتن پاسخ پرسش ها: این نوع جستجو با هدف یافتن پاسخ پرسش هایمان انجام شده و می توان شامل اطلاعات آب و هوای فردا یا حتی مدت زمان سفر به ماه باشد. نکته مشترک در این نوع جستجوها اینست که کاربر حداقل در ابتدا قصد انتقال وجهی را ندارد. تنها رسیدن به خود اطلاعات، هدف نهایی کاربر است و هیچ فعل و انفعالی بین کلیک و خواندن محتوا صورت نمی گیرد.

براوره کردن این نیازها به شما وابسته است. خلاقیت، نوشتن محتوای با کیفیت، استفاده از مثال ها و بهره بردن از تصاویر و ویدئو می تواند کمک زیادی در تولید محتوای با کیفیت کرده و شما را به کسب رضایت مندی کاربران نزدیک تر کند. بدین واسطه کاربران لینک های بیشتری به وب سایت شما داده و زمان بیشتری را در آن سپری می کنند. نتیجه چنین فرایندی کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو خواهد بود.

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - برای دسترسی به امکانات بیشتر (پاسخ دادن به کامنت دیگران یا آپلود فایل) ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 2)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

. از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page