تاثیر متا تگ توضیحات بر سئو

تاثیر متا تگ توضیحات بر سئو

در ادامه با قسمت سوم مطلب راهنمای سئو گوگل همراه شما خواهیم بود.

از متا تگ description استفاده کنید

خلاصه متن برای هر صفحه می تواند تعریف شود

متا تگ description این قابلیت را به گوگل و سایر موتورهای جستجو می دهد که به درکی از آنچه در صفحه وجود دارد برسند. در حالی که عنوان صفحه می بایست کوتاه و در حد چند کلمه باشد، متا تگ description می تواند یک جمله یا یکی دو پاراگراف کوتاه باشد. وبمستر تولز گوگل این توانایی را دارد که گزارشی از متا تگ description از تمام صفحات را برای شما گرداوری کند و آنهایی که کوتاه یا بسیار بلند هستند را به شما گوشزد کند. همچنین در صورتی که این متا تگ به شکل تکراری نیز در بسیاری از صفحات به کار رفته باشد نیز به شما هشدار می دهد. مشابه همین گزارش نیز برای تگ title وجود دارد. همانند تگ title، این تگ نیز در قسمت head صفحات وبسایت بایست قرار گیرد.


(قسمت ابتدایی متا تگ description برای صفحه اصلی وبسایت، یک دید کلی نسبت به محتوای سایت برای کاربر ایجاد می کند)

ارزش متا تگ description در چیست؟

متا تگ description برای موتور جستجوی گوگل بسیار با اهمیت است و در سئو سایت تاثیر بسزایی دارد چون ممکن است از آنها به عنوان اسنیپت های صفحات استفاده کند. همانطور که گفته شد این قضیه به طور حتم برقرار نیست و بعضی موقع ها ممکن است گوگل قسمتی از صفحه وبسایت را که همخوانی بیشتری با عبارت مورد جستجو دارد انتخاب کند. همچنین ممکن است گوگل از متا تگ description در پروژه Open Directory خود استفاده نماید. اضافه کردن متا تگ description در هنگامی گوگل قادر به انتخاب قسمت مشخصی از وبسایت در اسنیپت خود نیست، کمک شایانی به آن می کند. کلمات موجود در اسنیپت در صورت تشابه با عبارت مورد جستجو به صورت پر رنگ در می آیند. این مسئله یه کاربر کمک می کند تا میزان تشابه عبارت مورد جستجو را با نتایج جستجو بسنجد.


(یک کاربر کلمه baseball cards را جستجو می کند و صفحه اصلی وبسیات در نتایج جستجو به همراه بخشی از متا تگ description در قسمت اسنیپت ظاهر می شود)


(یک کاربر عبارت rarest baseball cards را جستجو می کند و یکی از صفحات داخلی که حاوی عبارت جستجو است در صفحه نتایج نشان داده می شود)

فهرست معانی لغات

متنیست که زیر عنوان وبسیات در صفحه جستجو نمایش داده می شود و در آن خلاصه ای از مطالب وبسایت و قسمت های مشابه آن با عبارت مورد جستجو هایلایت می شود.
آدرس اینترنتیست که اشاره به مکان یک کامپیوتر یا یک شبکه می کند. هدف از ایجاد دامین عدم تداخل بین این سیستم هاست.
بزرگترین دیرکتوری داوطلبانه تحت وب در جهان می باشد. (دیرکتوری به لیستی از آدرس های اینترنتی وبسایت ها گفته می شود که در مقایس بسیار بزرگ دسته بندی شده اند.)

 

نکات

محتوای صفحات را به طور دقیق خلاصه کنید

در نوشتن متا تگ description دقت زیادی کنید تا کاربران را برای کلیک بر روی وبسایت خود در نتایج جستجو علاقه مند کنید.

از انجام موارد زیر بپرهیزید

  • نوشتن متا تگ description که هیچ ارتباطی با محتوای صفحه ندارد
  • استفاده از متا تگ description های اولیه مانند این یک صفحه وب است
  • پر کردن متا تگ description صرفا با کلمات کلیدی
  • کپی و پیست تمام محتوای صفحه در متا تگ description

برای هر صفحه از یک متا تگ description مجزا استفاده کنید

استفاده از متا تگ description های مجزا برای هر صفحه موجب می شود هم کاربران و هم موتورهای جستجو، به خصوص در مواردی که چندین صفحه از وبسیات شما در نتایج جستجو وجود دارد، تصمیم راحت تری در انتخاب صفحه هدف داشته باشند. اگر سایت شما دارای تعداد صفحات بسیار زیادی می باشد، نوشتن متا تگ description برای هر صفحه امکان پذیر نیست و در این موارد نیاز است که این کار به صورت اتوماتیک و بر اساس محتوای صفحات انجام شود.

از انجام موارد زیر بپرهیزید

  • استفاده از یک متا تگ description برای تمام صفحات وبسایت یا بخش بزرگی از آن
برچسب‌ها تگ ها تگ توضیحات

1 نظر

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک
03 آذر, 1396 پیوند نظر
سلام، ممنونم از وب سایت عالیتون.
موفق باشید.

ارسال یک نظر

نظرات شما را با جان و دل میخوانیم و پاسخ خواهیم داد.