• تماس با ما: 91322110-021
  • ایمیل به ما: info@radzad.com
  • ساعت کاری: 09:00 تا 19:00
ورود
ثبت نام


cart

سبد خرید خالی می باشد

تاثیر Robots.txt بر سئو

تاثیر Robots.txt بر سئو

در ادامه با قسمت دهم مطلب راهنمای سئو گوگل همراه شما خواهیم بود.

به شکل موثر از فایل Robots.Txt استفاده کنید

خزنده های گوگل را با استفاده فایل Robots.Txt به آدرس های مجاز محدود کنید

فایل Robots.Txt به موتورهای جستجو اعلام می کند که به کدام قسمت های سایت دسترسی داشته باشند و آن را آنالیز کنند. ممکن است شما بخواهید که موتورهای جستجو به بخشی از سایت شما که چندان هم کاربردی نیست دسترسی نداشته باشند. در این صورت می توانید یک فایل Robots.Txt ایجاد کنید و یا اگر از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا و وردپرس استفاده می کنید، فایل Robots.Txt موجود در آن را ویرایش کنید. دقت داشته باشید که اگر در سایت شما ساب دومین های فعالی نیز وجود دارد، می بایست برای هریک از آنها فایل Robots.Txt مجزایی را ایجاد کنید.

سئو robots.txt
(تمام موتورهای جستجوی تایید شده نبایست وارد آدرس هایی شوند که با این دو کلمه آغاز می شوند و آن ها را بخزند)

روش های دیگری نیز برای عدم نمایش صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو وجود دارد و یکی از آنها استفاده از متا تگ Robots و اضافه کردن NOINDEX به این صفحات می باشد. همچنین می توانید با استفاده از فایل .Htaccess دسترسی به مسیرهای مورد نظر خود را با استفاده از پسوورد محدود کنید و در نهایت با این کارها به گوگل اجازه می دهید که محتوای ایندکس شده را از نتایج جستجو پاک کند. وجود صفحات غیر مفید در ایندکس گوگل تاثیر منفی بر روی سئو و رتبه سایت می گذارد و ممکن اس شما را از صفحه اول گوگل خارج کند.

مسیر پیشفرض فایل robots.txt
(آدرس پیشفرض فایل robots.txt)

فرهنگ معانی لغات

[jv_tabs style="default" fitwidth="no" active="1" tabs="3"][jv_tab title="فایل .Htaccess چیست"]مخفف Hypertext Access می باشد و فایلیست که در مسیر اصلی هاست آپلود می شود و به شما اجازه میدهد که تنظیمات وب سرور را تغییر دهید.[/jv_tab] [jv_tab title="استاندارد محدودیت روبات ها (Robots Exclusion Standard) چیست"]قراردادیست که بین موتورهای جستجو و خزنده های وب ایجاد شده (مانند ربات گوگل) که آنها را از دسترسی به قسمتی از وبسایت محروم می کند در حالی آن قسمت برای کاربران قابل مشاهده است.[/jv_tab] [jv_tab title="سرویس پراکسی چیست"]به کامپیوتر یا نرم افزاری گفته می شود که ارتباط بین دو شبکه را از مسیر دیگری ایجاد می کند.[/jv_tab] [/jv_tabs]

 

نکات

از روش های امن تری برای مطالب حساس استفاده کنید

شما نبایست صرفا به فایل Robots.Txt برای محدود کردن دسترسی موتورهای جستجو بسنده کنید چرا که ممکن است آدرسی که شما در این فایل محدود کرده اید در جای دیگری از اینترنت به آن لینک داده شده باشد و در این موارد موتورهای جستجو ممکن است این محدودیت را در نظر نگیرند. همچنین ممکن است سایر موتورهای جستجو در اینترنت از قوانین Robots.Txt پیروی نکنند و درکی از این فایل نداشته باشند. همچنین ممکن است کاربری این فایل را مشاهده کرده و به کنجکاوی درباره آن بپردازد و به قسمت هایی از وبسایت برود که شما علاقه مند به نمایش آنها نیستید. در مجموع گذاشتن پسورد یرای صفحات مورد نظر شما با استفاده از فایل .Htaccess گزینه امن تری برای محدود کردن موتورهای جستجو و کاربران کنجکاو می باشد.[box title="از انجام موارد زیر بپرهیزید"][list icon="icon: ban"]

  • اجازه دادن به ایندکس صفحاتی ماند صفحات جستجو در سایت
  • اجازه دادن به ایندکس صفحات پیغام خطایی که کاربران در صورت استفاده از پراکسی وارد سایت شوند[/list][/box]

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - برای دسترسی به امکانات بیشتر (پاسخ دادن به کامنت دیگران یا آپلود فایل) ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید.
پیوست ها (0 / 2)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما